STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
BERCIA
Wiek: 5-7
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most
08 Luty 2019

Bercia jest sunią w typie rasy buldog angielski w wieku ok. 5 lat, która przeszła pod opiekę naszej Fundacji.
Sunia jest bardzo zaniedbana i wyeksploatowana po wielu porodach.

Bercia trafiła od razu do lecznicy: Lekarze weterynarii na podstawie wyników moczu podejrzewali, że suczka ma problem z nerkami, ponieważ wynik badań wykazywał duży białkomocz. Sunia została skierowana na usg jamy brzusznej, które wykazało ropomacicze i przyczynę białkomoczu.

Sunia jest umówiona na zabieg sterylizacji w asyście anestezjologa z powodu problemów z oddychaniem. Bardzo dużym problem u suni jest stan skóry i uszy. Zeskrobina ze skóry oraz wymaz z ucha wykazały obecność... GRONKOWCA. Skóra jest nadkażona bakteryjnie z licznymi ropnymi krostkami na całym ciele.

Uszy są zmienione chorobowo, zdeformowana jest skóra małżowin, przez co jest bardzo utrudniony dostęp do kanału słuchowego. Suka "standardowo" ma bardzo przerośnięte pazury, które utrudniają jej swobodne poruszanie się. Suczka musi być kąpana w specjalistycznym szamponie leczniczym. Sunia również ma wrzody rogówki, zapalenie spojówek i musi otrzymywać krople 4 razy dziennie oraz żel nawilżający do oczu.

Ropny wysięk z okolicy podgardla, liczne obtarcia i odleżyny na kończynach. Zapalenie przestrzeni między palcowych.

Prosimy Was o Wsparcie finansowe, ponieważ koszty sterylizacji, dalszej diagnostyki oraz leczenie Berci będą dla naszej Fundacji bardzo wysokie.

Nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000 z dopiskiem „Darowizna dla Berci”

 

12 Luty 2019

Bercia jest kąpana codziennie w specjalistycznym szamponie leczniczo-nawilżającym. Dostaje również antybiotyk ze względu na stan skóry. Niestety mimo regularnych kąpieli skóra Berci wygląda tragicznie, cała szyja i brzuch są bardzo mocno zaczerwienione.
Relacja Germaine:
"Bercia nie przepada za kąpielami i próbuje uciec z kabiny, ciężko zatrzymać 26 kg tarana, kiedy się uprze, żeby się ewakuować z kąpieli cała w szamponie. Po kąpieli siedzi obrażona, ale nie gniewa się długo, widok miski z karmą zaraz przywraca jej humor".

Wynik moczu nie wykazał bakterii w moczu, badanie kału nie wykazało pasożytów.

Dotychczasowe badania Berci, leki oraz szampon leczniczy to koszt: 727 zl, fvat numer 4/2/2019.
Krople do oczu oraz żel do oczu to koszt: 45,98 zł, fvat numer 693/2019.
SUMA: 772,98 zł

Bercię czeka jutro zabieg sterylizacji w asyście anestezjologa z powodu ropomacicza. Przed zabiegiem sunia będzie miała konsultację kardiologiczną.

Darowizny dla Berci przekazane bezpośrednio na konto Fundacji, DZIĘKUJEMY!:
08.02.2019 Małgorzata F., kwota: 50 zł
08.02.2019 Małgorzata R.-M.: kwota: 500 zł

 

15 Luty 2019

Bercia przeszła w środę zabieg sterylizacji i plastyki skóry na brzuchu. Przed zabiegiem wykonano badanie kardiologiczne echo serca oraz badanie krwi.

Opis badania:
Wykonano zabieg ovariohysterectomii, ściana macicy w stanie zapalnym z licznymi torbielami. Torbiele również na jajnikach. Liczne zrosty macicy z siecią.

Badanie echo serca, badanie krwi, asysta anestezjologa oraz zabieg to koszt: 1087 zł, fvat numer 6/2/2019.

Dziękujemy za darowiznę w kwocie 50 zł od Pani Katarzyny K. dla Berci

24 Luty 2019

Bercia była we wtorek na wizycie w lecznicy, u suni pojawiła się biegunka. Bercia dostała leki osłonowe i probiotyki, po kilku dniach jej stan się poprawił. Oczy suni wyglądają dużo lepiej, Bercia cały czas dostaje antybiotyk ze względu na bakteryjnie nadkażoną skórę.

 

03 Marzec 2019

Bercia była w środę w lecznicy na wizycie kontrolnej i zdjęciu szwów.

Relacja Germaine:
"Bercia czuje się bardzo dobrze, szwy zostały już zdjęte. Niestety przez ten okres 2 tygodni po zabiegu suni nie można było kąpać, więc stan skóry się znowu pogorszył. Na szczęście Bercię można już kąpać i mamy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Bercia jak to buldog jest bardzo ciekawska i uparta, musi wszędzie zajrzeć, wejść do każdego pomieszczenia, idzie jak taran przed siebie i nic jej nie zatrzyma. Nasza mufinka jest wielkim pieszczochem, ciągle domaga się głaskania i przytulania."

07 Marzec 2019

Bercia była wczoraj w lecznicy na wizycie. Wykonano jej kontrolne badanie moczu, żeby sprawdzić, czy sunia ma nadal białkomocz. Bercia miała też konsultację dermatologiczną, wykonano jej cytologię: sporo komórek gronkowców. W zeskrobinie brak pasożytów.
Bercia ma niestety nadal łojotok i przełysienia oraz zmiany typowe dla Atopowego Zapalenia Skóry. Suni pobrano krew na tarczycę, wynik wykazał niedoczynność.

Bercia dostała szampon oraz lek do zakraplania na skórę.

Wizyta Berci, badnie krwi, cytologia, zeskrobina, badanie moczu, szampon i lek do zakraplania to koszt: 309 zł.

25 Marzec 2019

Bercia była w piątek razem z buldogami Ryś, Ptyś i Bianka na wizycie u okulisty w Okulistycznej Przychodni Weteynaryjnej Jacka Garncarza.

Badania wykazały, że Bercia bardzo słabo widzi, w obu oczach ma zapalenie rogówek, rogówki nieprzezierne, mucynowe zapalenie spojówek. Bercia dostała od Pani Doktor Cyclosporynę do zakraplania w domu oraz recepty z kroplami do oczu do zakraplania w domu.

Wizyta zbiorcza 4 buldogów u okulisty razem z lekami to koszt: 430 zł, fvat numer 111/01/2019.
Krople do oczu z apteki to koszt: 111,49 zł, fvat numer 1736/2019.

 

 

12 Maj 2019

Bercia zwana w Fundacji czołgiem, taranem i świnką Pepą jest bardzo ciekawska i musi być wszędzie pierwsza. Nieważne, jakie po drodze napotka przeszkody, krzesło, stół czy inny pie są bez problemu przez nią taranowane.

Bercia uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, spać na trawce albo obserwować inne psy z wygodnego miejsca na ganku.

Berciunia jest cały czas na karmie Hypoalergicznej Royal Canin Hypoallergenic.

 

22 Maj 2019

Bercia była wczoraj w lecznicy na badaniach, sunia bardzo dużo pije i sika, skóra nadal jest w złym stanie.

U Berci jest podejrzenie Cushinga, w lecznicy wykonano test hamowania dexametazonem, pobrano jej krew o 11:30, następnie o 15:30 oraz 19:30.
Wykonano również kąpiel leczniczą w szamponie p/bakteryjnym.

W cytologii na skórze nadal liczne komórki bakteryjne i drożdżaki, Bercia musi dostawać Apoquel do podawania 2 razy dziennie.

Wizyta i badania Berci w dniu wczorajszym to koszt: 300 zł, fvat numer 16/5/2019.

 

13 Czerwiec 2019

Wyniki krwi Berci potwierdziły niestety chorobę Cushinga, sunia musi na stałe dostawać Vetoryl. Oprócz Vetorylu Bercia dostaje również Apoquel na poprawę stanu skóry.

Relacja Germaine:
"Bercia uwielbia wodę, w upalne dni lubi się ochłodzić w baseniku, gramoli się do niego niezdarnie i stoi w wodzie albo ją pije i jest bardzo zadowolona. Później siada chwilkę na trawie, żeby wyschnąć i ucieka do domu."

Leki dla Berci to koszt: 223 zł, fvat numer 3/6/2019

24 Czerwiec 2019
Berciku, Myszko, Myszeczko, Mynieczko, Mynnuniu Moja…
Uparty osiołku, prosiaczku rozsypujący karmę, miniaturowy niedźwiadku chrapiący, śpiewaczko operowa śpiewająca arie do karmy
Nie przybiegłaś się przywitać wesoło merdając ogonkiem …
Nie staranowałaś psiaków, żeby szybciej się dostać do kuchni …
Nie czarujesz mnie wzrokiem, nie wystawiasz języka, nie rozśmieszasz, nie pchasz się na siłę do legowiska depcząc i siadając na innych psach.
Przeszłaś przez piekło, a było w Tobie tyle radości Pieszczoszku.
Miałaś się w końcu nacieszyć beztroskim życiem, miękką kołderką, pełną miską, trawką na której uwielbiałaś się wylegiwać, basenikiem z chłodną wodą.
Śpisz cichutko na swojej kołderce, nie przyszłaś się przywitać ….
Za krótko byłaś w naszym życiu....
Bercia została pochowana na Cmentarzu Psi Los obok Happy, Miśka, Luśki i Laury.
 
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.