STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
BIANKA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Siedziba Fund.
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
26 Luty 2019

Bianka jest mocno wyeksploatowaną suką w typie buldoga angielskiego, która razem z drugą sunią Lolą przeszła pod opiekę naszej Fundacji. Ze względu na zły stan, Bianka została zawieziona do lecznicy. Biance wykonano badania krwi, miała konsultację kardiologiczną i ze względu na złe wyniki morfologii oraz USG wskazujące na ropomacicze, przeszła w trybie pilnym w asyście anestezjologa zabieg ratujący życie.

Opis badania:

Ciągnący się mocz, jakby podbarwiony ropą.
Psy interesują się suczką.
Suczka przerażona, boi się ludzi, chowa się po kątach, kuli się na widok człowieka.
Suka nie chce jeść, zęby częściowo starte.
Silny wypływ z lewego prawego oka, odbarwienie sierści między fałdami skóry po stronie prawej (od wypływu z oczu), obrzęk powiek, silnie rozpulchniona oraz zaczerwieniona spojówka, widoczne wrzody boksera.
Sutki mocno wyciągnięte, z przedostatniej pary ropnokrwisty wypływ.
Silne zapalenie przestrzeni międzypalcowych.
W usg jamy brzusznej między pęcherzem a nerką widoczna macica wypełniona płynem.
Sukę przyjęto do szpitala, przeszła konsultację kardiologiczną, echo serca. Wykonano badanie krwi: morfologia i biochemia, w morfologii bardzo silny stan zapalny z powodu ropomacicza.
W znieczuleniu ogólnym wykonano zabieg ovariohysterectomii w linii pośrodkowej. sciana macicy w stanie zapalnym licznymi torbielami; torbiele również na jajnikach. Liczne zrosty macicy z siecią.
 
Wizyta w lecznicy, badania, asysta anestezjologa i zabieg sterylizacji oraz leki dla Bianki to koszt: 941 zł, fvat numer 8/2/2019.
Krople do oczu oraz leki osłonowe z apteki to koszt: 113,77 zł, fvat numer 1061/2019.
 
Możesz pomóc Biance, wpłacając darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem: "Bianka", Fundacja SOS Bokserom, konto numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000.
 

 

07 Marzec 2019

Bianka była wczoraj na wizycie w lecznicy, zostały zdjęte szwy po zabiegu sterylizacji. Pani Doktor sprawdziła oczy, wyglądają lepiej, ale niestety nadal są podrażnione z powodu rzęs ektopowych. Biankę czeka wizyta u okulisty, który podejmie decyzję w prawie zabiegu.

W domu Bianka jest bezkonfliktowa, zaczyna coraz bardziej ufać człowiekowi, chociaż nadal na widok obcych się czołga ze strachu i chowa po kątach.

25 Marzec 2019

Bianka była w piątek razem z buldogami Ryś, Ptyś i Bercia na wizycie u okulisty w Okulistycznej Przychodni Weteynaryjnej Jacka Garncarza.

Bianka jest sunią bardzo wycofaną, trzeba było ją zanieść z samochodu do lecznicy, nie chciała sama iść.

Opis badania:
W obu oczach entropium powiek dolnych, częściowo spastyczne, oko lewe gorsze, w oku prawym zapalenie rogówki w kącie bocznym, entropium mucynowe.

Bianka dostała 3 rodzaje kropelek do oczu do zakraplania w odstępach co 10 minut oraz sztuczne łzy.

Wizyta zbiorcza 4 buldogów u okulisty razem z lekami to koszt: 430 zł, fvat numer 111/01/2019.
Krople do oczu z apteki to koszt: 111,49 zł, fvat numer 1736/2019.

21 Maj 2019

Cudna Bianka nadal czeka na wymarzony dom, na człowieka któremu będzie mogła zaufać i który ją pokocha.

Relacja Germaine:
"Bianka w domu dogaduje się ze wszystkimi psami. Jest nadal nieufna w stosunku do obcych ludzi. Nie potrafi się bawić zabawkami, nie wie do czego służą. Jej ulubionym zajęciem w pokoju jest niestety obgryzanie legowisk. Na szczęście nie niszczy nic innego."

30 Lipiec 2019

Bianka zamieszkała kilka dni temu w nowym domu, jej nowi opiekunowi przyjechali po nią  ze swoją sunią do Warszawy aż z Gdańska.

Relacja Germaine:

"Wycofana i wystraszona Bianka szybko przylgnęła do nowych opiekunów. Ucieszyło nas to, że im zaufała, nie uciekła od razu i nie schowała się w skalniaku jak to zwykle robiła na widok nowych gości. Kiedy jednak przyszła pora wyjazdu, Bianka nie chciała iść, uciekła i usiadła przerażona w kącie, nie chciała się ruszyć z miejsca, trzeba było ją na rękach zanieść do samochodu. Bianeczka trafiła do ludzi cierpliwych, z wielkim sercem i za jakiś czas na pewno im zaufa i bardzo pokocha. Czekamy na relację i zdjęcia z nowego domu."

12 Sierpień 2019

Dostaliśmy relację i zdjęcia z nowego Bianki:
"Bianeczka jest u nas 2 tygodnie a mamy wrażenie jak by była od zawsze. Z dnia na dzień robi duże postępy co nas bardzo cieszy. Boi się jeszcze chodzić na spacery ale myślę , ze to jest kwestia czasu , kiedy nabierze odwagi i będzie chętnie wychodzić . Zaczęła się bawić zabawkami co widać na zdjęciach i filmikach :D . Bianka jest  sunia , która wiele przeszła ale los się do niej uśmiechnął i swoją emeryturę spędzi w ciepłym i kochającym ja domu razem ze swoją siostrzyczka :-)"

04 Październik 2019

Dostaliśmy relację i zdjęcia od opiekunów adoptowanej od nas niedawno Bianki:

"Bianka od kilku tygodni chętnie wychodzi sama z domu i spaceruje bez żadnych problemów. Załatwia się ładnie na dworzu a przy tym jest tak szczęśliwa, że jak by mogła to by fruwała ze szczęścia. Bardzo jest ciekawa wszystkiego i chętnie sie wita z innymi pieskami oraz ich właścicielami. Są jeszcze momenty, że się boi lub nie chce iść ale smakołyki mają swoją moc. W domu narazie utrzymuje czystość . Po zabiegu entropium wszystko ładnie się zagoiło . Ufa nam coraz bardziej i coraz częściej zaczepia i domaga się pieszczot. Jest bardzo grzeczna i kochana.
A teraz jest taka uśmiechnięta. Pozdrawiamy
"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.