STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MONTI
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Leczony
Kontakt: 798 180 888
06 Kwiecień 2019

Monti jest 2-letnim psem w typie rasy buldog francuski, który przeszedł dzisiaj pod naszą opiekę.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor schroniska w Bydgoszczy za zaufanie i przekazanie nam Montiego.

Serdecznie dziękujemy Gosi za pomoc w transporcie i Marcinowi za transport i opiekę nad Montim.

Monti jest psem radosnym, lubi się bawić, ładnie chodzi na smyczy, w domu tymczasowym bez problemu dogadał się z sunią rezydentką.

 

19 Kwiecień 2019

Monti zamieszkał w DT w Gdańsku, pies jest w trakcie procedury adopcyjnej.

Montiego czeka wizyta w lecznicy, pies ma problem z biodrami, musi mieć wykonane zdjęcia RTG.

27 Maj 2019

Dostaliśmy relację i zdjęcia od Gosi, opiekunki Montiego:
"Nasz Mały Książę Monti, coraz lepiej odnajduje się w naszym małym stadzie.

Halina-jego starsza koleżanka uczy Monciaka "technik relaksacyjnych".
Drzemka po śniadanku i przed kolacją.
Na spacerach Moncik poznaję nowe psy nie wykazując żadnej agresji.
Ulubione zajęcia? Gra w piłkę i gryzaczki!
Monti je uwielbia i zajmują go na dlugi czas.
Trenujemy z Monciakiem ćwiczenia pani behawiorystki co do wychodzenia z domu i agresji przy misce, idzie nam co raz lepiej bo Montek to bystry chłopak.
Niepokojące są jakiego zachwiania równowagi pomimo dobrych wyników okulistycznych.
Pozdrawia toruński gang kanapowy:)"
 
Monti był 20.05.2019 na wizycie kontrolnej u okulisty, która nie wykazała nieprawidłowości, pies ma zachwiania równowagi, czeka go wizyta u neurologa.
Wizyta Montiego u okulisty to koszt: 80 zł, fvat nr 142/01/2019.
 
 
 
03 Czerwiec 2019

Monti przyjechał w piątek ze swoją opiekunką Gosią na rezonans magnetyczny do Warszawy. Przed konsultacją u neurologa i rezonansem magnetycznym Monti był w lecznicy na badaniu krwi.

Relacja Germaine:
"Pojechałyśmy z Montim najpierw na wizytę do neurologa, po obejrzeniu wyników Montiego Pani Doktor podejrzewała zmianę nowotworową w mózgu, wodogłowie lub stan zapalny. Po konsultacji pojechałyśmy z Montim na reoznans i czekałyśmy w poczekalni z wielkimi obawami o jego wynik. Odetchnęłyśmy z ulgą, kiedy Monti wrócił z badania jeszcze nieprzytomny po znieczuleniu, a Pani Doktor nas poinformowała, że pies nie ma w głowie żadnych zmian nowotworych ani wodogłowia, tylko bardzo silny stan zapalny, z którym możemy sobie poradzić za pomocą leków. Monti ma szczęście, że trafił na kochającą i cierpliwą Gosię, jest w nią bardzo wpatrzony i staje się bardzo niespokojny, kiedy Gosia mu znika z pola widzenia. Mamy nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej i po odpowiednich lekach stan Montiego się poprawi."

Opis badania u neurologa:
Skręt głowy w osi na prawą stronę, źrenica lewa reakcja pośrednia brak.

Opis badania rezonansu:
Obraz mózgowia bez uchwytnych zmian guzowatych, układ komorowy poszerzony, niesymetryczny, bez przemieszczeń, komora boczna lewa do 8,8mm, prawa do 4,6mm.

Obraz móżdżku bez uchwytnych zmian, położenie móżdżku bez zmian - prawidłowe.
Rozsiane drobne obszary hiperintensywne w mózgowiu w sekwencji T-2 zależnej, nie ulegające wzmocnieniu i pokontranstowemu w sekwencji T1-zależnej.

Puszki bębenkowe: zmniejsziona powietrzność z obecnością płynu.

Badania Montiego przed rezonansem to koszt: 270 zł, fvat nr 3/05/2019.
Rezonas magnetyczny to koszt: 900 zł, fvat nr 08/05/2019.
Bardzo Państwa prosimy o pomoc w pokryciu kosztów wykonanych badań Montiego oraz kolejnych kontrolnych badań krwi po dwutygodniowym podawaniu leków.
Prosimy o darowizny z dopiskiem "Monti" na konto Fundacji SOS Bokserom numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali darowizny dla Montiego!

 

 

 

 

16 Czerwiec 2019

U Montiego zostalo wdrożone leczenie po wynikach rezonansu magnetycznego, dostaliśmy relację od Gosi, jego opiekunki:

"Montek, wciąż na wysokiej dawce sterydu i antybiotyku minimum do 21.06.
Na szczęście leki osłonowe i probiotyk dają radę i żadnych sensacji nie mamy :) Ogólny stan zdrowia Monciaka jest na pewno lepszy niż jeszcze 2tyg temu.  Nie potyka się już, na spacerze wrócił do ulubionego biegania za patykiem. Upał nam dokucza, dlatego mocno ograniczamy spacery,przez co Montek lezakuje większość dnia.
Na żar z nieba znalazł swój sposób, pukajac nosem w szybę prysznica domaga się ochłody:) Agresji do innych zwierząt nie przejawia.
Jednak mocno halasuje na powitanie gości."

22 Sierpień 2019

Monti zamieszkał kilka dni temu w siedzibie Fundacji. Bardzo dziękujemy Marcinowi i Adamowi za pomoc w transporcie oraz Panu Mariuszowi za transport psa do Warszawy.

Dziękujemy również Gosi za dotychczasową opiekę

Relacja Germaine:
"Monti przyjechał w poniedziałek późno w nocy, był bardzo zestresowany, cały czas się ślinił. Po kilku dniach jest dużo lepiej, pies jest bardzo spokojny, dogaduje się ze wszystkimi psami w domu. W Piątek jesteśmy z Monciakiem umówieni do okulisty, pies ma problem ze wzrokiem, prawdopodobnie bardzo słabo widzi. Z tego tez wynikają jego problemy z zachowaniem, dotknięty znienacka reaguje histerycznie. Monti to psiak, który potrzebuje dużo spokoju, w domu nic nie niszczy, grzecznie śpi w swoim legowisku."

 

23 Sierpień 2019

Monti przyjechał do Warszawy w Poniedziałek późno w nocy, był bardzo zestresowany, ślinił się. Po kilku dniach się uspokoił i wydawało się, że już jest wszystko w porządku. Niestety jego stan zaczął się pogarszać, pies wpadał na przemioty, zataczał się, miał problem z utrzymanie równowagi.

Monti spędził wczoraj cały dzień w szpitalu, w drodze do lecznicy w samochodzie pies zaczął się dusić, zesztywniał. W lecznicy od razu założono mu wenflon, dostał leki oraz tlen. Pies był cały sztywny, miał wykręcone wszystkie łapki, bardzo ciężko oddychał. O 21 Monti został odebrany z lecznicy, niestety w samochodzie dostał ataku, został zawieziony do lecznicy całodobowej, jego stan był krytyczny, dostał leki uspokajające, antybiotyk oraz steryd.

Pies miał pod koniec Maja 2019 rezonans głowy, zdiagnozowano u niego zapalenie mózgu. Objawy, które miał wtedy niestety wróciły z bardzo nasiloną siłą. Montuś niestety nie jest w stanie wstać, w nocy miał kolejne dwa ataki, neurolog podejmie decyzję co do dalszego leczenia i dalszych badań psa.

 Opis badania:

Brak korektury wszystkich kończyn, czucie głębokie +/-, naprzemienna sztywność kończyn
Źrenice słabo reagujące
Hiperwentylacja

27 Sierpień 2019

Kilka dni temu stan Montiego się znacząco pogorszył, zaczęła się walka o jego życie i zdrowie. Postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby Montiemu pomóc.

Monti trafił w Piątek w ciężkim stanie do lecznicy, został z niej odebrany o 21 i przewieziony do lecznicy całodobowej.
Opis z lecznicy całodobowej:
W klinice psiak nieprzytomny, niereagujący na bodźce, nie jest w stanie utrzymać się na kończynach, przewraca się na boki przez grzbiet.
Temp 39,2
W nocy dwa napady podczas których rzucał się uderzając głową o podłogę.
Rano próbował podnieść się na łapki, ale się przewracał.
Objawy cały czas takie same, wokalizacja, ruchy pływackie/szał. Samookalecza się, napiera na przeszkody
.

Wyniki krwi wykazały znaczną niedoczynność tarczycy, przy normie od 15 do 40 ng/ml u Montiego wyszło <5,0.

Po dwóch dniach nastąpił przełom i Monti zaczął w końcu reagować na steryd i antybiotyki. W Poniedziałek pies został zawieziony na godzinę 14:00 na konsultację neurologiczną, neurolog podjął decyzję, że należy wykonać rezonans z kontrastem oraz pobrać płyn mózgowo-rdzeniowy. Monti został przebadany kardiologicznie, po czym znieczulony do badań. Czekamy na dokładny opis rezonansu oraz wynik badania płynu mózgowo-rdzeniowego z punkcji L5-L6. Wstępnie wiemy, że w głowie nie ma nowotworu i jest to wieloogniskowe zapalenie mózgu.

Opis badania neurologicznego z dnia 26-08-2019:
W badaniu w gabinecie pies porusza się z lekką ataksją całego ciała. Ograniczona reakcja na kłębek waty w obu polach widzenia. Ograniczona reakcja na bodźce dźwiękowe. Przechylenie głowy na stronę lewą. 
W badaniu opóźniona reakcja oka lewego na grożenie, reakcja po stronie prawej zachowana. Obustronne zaniki mięsni skroniowych obustronnie. Przechylenie głowy na stronę lewą. Zez pozycyjny wyraźny po stronie lewej. Oczopląs fizjologiczny obustronnie prawidłowy. 
Obustronnie opóźnione reakcje korektury kończyn piersiowych do 5 sekund po stronie lewej, do 3 sekund po stronie prawej

Serdecznie dziękujemy wszystkim lekarzom z lecznicy Dom-Vet, Ursynowskiej Kliniki Weterynaryjnej oraz lecznicy Auxilium za to, że nie skreślili Montiego i walczyli o jego życie i zdrowie.

Relacja Germaine:
"Stan Montiego jest już stabilny, ale te kilka dni to był dla nas koszmar. Dzwoniliśmy po kilka razy do lecznicy całodobowej, żeby zapytać o stan Montka i za każdym razem słyszeliśmy, że rokowania są złe i stan się nie zmienia. Dodatkowo bardzo zmartwiło nas to, że Monti ma nadal ataki, podczas których dochodzi do samookaleczeń. Kolejny telefon nas bardzo uszczęśliwił, usłyszeliśmy, że Montek zareagował na leki, jest przytomny, wstaje, chodzi. Montusia odebraliśmy z lecznicy w Poniedziałek, biedaczek miał otarcia na głowie, pysku, łapkach a najbardziej na wewnętrznej stronie ud. Monti jest już z nami w domu, dostaje leki osłonowe, steryd i antybiotyki, czekamy na dokladny opis i wynik oraz dalsze zalecenia neurologa co do leczenia. Montuś jest psem bardzo wrażliwym i uczuciowym, to wielki pieszczoch, uspokaja się bardzo kiedy jest przy czlowieku, uwielbia głaskanko, ładuje się oczywiście do łożka i na kolana."

Za leczenie Montiego w pierwszej lecznicy musimy zapłacić: 158 zł (czekamy na fvat)
Za badania, leczenie i pobyt w szpitalu całodobowym musimy zapłacić 763 zł (czekamy na fvat)
Za konsultację neurologiczną, rezonans i pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego musimy zapłacić 1360 zł, fvat nr 40/08/2019.

Wygraliśmy walkę o życie i zdrowie Montiego, teraz musimy zrobić wszystko, żeby stan Montusia był cały czas stabilny. Potrzebujemy Państwa pomocy w opłaceniu zaległych i przyszłych kosztów leczenia Montka. Można wspomóc Montiego bezpośrednio na jego zbiórce:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/montisosbokserom
lub wpłacając darowzinę na nasze konto z dopiskiem: Monti, konto numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000

 

07 Październik 2019

Monti mimo leczenia u neurologa i wielkich dawek sterydów i innych leków stracił całkowicie wzrok z powodu zapalenia nerwu wzrokowego.

Pies nie widzi, wpada na przeszkody, mimo kołnierza doszło do uszkodzenia gałki ocznej.

Monti był 09.09.2019 z wizytą u lekarza okulisty w Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej Dr Garncarza.

Opis badania:
W oku lewym uraz rogówki, wystaje fragment tęczówki.
W oku prawym obrzęk brodawki nerwu wzrokowego.

Monti dostał krople do oczu do zakraplania kilka razy dziennie.

Po wizycie u okulisty Monti był na kolejnej wizycie u lekarza neurologa, który zmniejszył mu dawkę sterydu ze wględu na przewlekłą biegunkę. Monti dostał kolejne leki osłonowe i lek immunosupresyjny.

09.10.2019 Montiego czeka kolejna wizyta u neurologa.

Koszty leczenia Montiego:

Apteka leki: 84,82 zł, fvat nr 4822/2019, steryd, krople do oczyu, lek osłonowy na wątrobę
Apteka leki: 203,72 zł, fvat nr 5013/2019, steryd, lek immunosupresyjny, krople do oczu
Wizyta u okulisty: 65 zł, fvat nr 369/01/2019
Wizyta w lecznicy, leczenie: 258 zł, fvat nr 8/8/2019
Pobyt i leczenie w lecznicy całodobowej: 788 zł, fvat nr 8/08/2019
Wizyta w lecznicy, leczenie: 244 zł, fvat nr 6/10/2019
W sieprniu 2019 za rezonans Montiego zapłaciliśmy 1360 zł
SUMA: 3003,54 zł

Zbiórka dla Montiego:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/montisosbokserom

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.