STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ALI
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany
25.11.2009 - Ali zamieszkał w nowym domu

 

 

"Ali pojawił się nagle na terenie gminy Brody w woj. Świętokrzyskim. Biegał za samochodami obszczekując je."
W pierwszym domu nie mógł zostać ponieważ nie dogadał się z innymi zwierzętami i był niedelikatny wobec dziecka..

Bokser ma alergię, oddycha z trudem, ma wysięk z nosa i oczu, podrażnienie skóry na podbrzuszu. Od lekarza weterynarii dostał steryd działający przez 2 tygodnie.

Po 24 godzinach obcowania z Alim drugi dom tymczasowy pisze:
"Jest przemiłym psiakiem, typowym bokserem. Zna podstawowe komendy, ładnie chodzi na smyczy, zachowuje czystość, akceptuje inne psy i koty, ale nie umie zostawać sam w domu."

Ali przejdzie odpowiednie szkolenie, aby opanować traumę z przeszłości i nauczyć się normalnego życia.


10.09.2009r.
Ali od trzech tygodni mieszka w domu tymczasowym pod Warszawą. Z tutejszymi psami-rezydentami dogadał się bez trudu i lubi się z nimi bawić.
Bardzo się cieszy na widok człowieka, widać, że potrzebuje kontaktu z nim i pieszczot. Jest chętny do współpracy, więc szkolenie go może być frajdą i dla pana, i dla psa. Zwłaszcza, że Ali lubi smakołyki i ma sporo energii do wydatkowania.
Potwierdza się początkowa obserwacja, że dosyć dobrze dogaduje się z innymi psami i nie zwraca uwagi na koty. Teraz już ładnie zostaje sam w domu.
W lecznicy weterynaryjnej pozwala zrobić ze sobą wszystko, stale merdając długim ogonem.

Świetny pies dla osoby aktywnej, która poświęci mu trochę czasu na naukę i wspólną zabawę.25.11.2009r.
Ali pojechał do nowego domu :)

10.12.2009r.
Dostaliśmy wieści od Alego:
"Ali się u nas zadomowił. Zostaje już sam pięknie w domu. Czasem mu się zdarzy ściągnąć firankę, ale jest ok.
Do jego diety zacząłem wprowadzać ryby, ostatnio dostał łososia z ryżem, a dziś palię z ryżem: wcina tak, że mu się uszy trzęsą.
Jest przekochany, nic nie warczy i nie pokazuje już zębów.
Z kotami ładnie się zaprzyjaźnił.
Uwielbia moją córeczkę Oliwkę.
Alek ma kilku swoich psich przyjaciół, z którymi spotyka się na spacerach i sobie biegają. Uwielbia zabawki, które wydają dziwne dźwięki, a także sznurki, patyki i piłki każdych rozmiarów - lubi wszystko, co można do pyska zabrać i tym szarpać :-)
Na spacerach pięknie słucha, choć jak przynosi patyk, to nie ma zamiaru go oddawać - muszę się z nim zamieniać za jego ulubione baranie smakołyki.
Jak wracam z pracy do domu, to Ali sprzedaje mi buziaki z wyskoku i tak przez ok 5 minut, zaraz po tym idziemy na spacerek.
Jest naprawdę świetnym bokserem. Zrobił przez te trzy tygodnie wielkie postępy.
Ten cudny psiak potrzebował po prostu miłości i swojego przewodnika."20.03.2010

Kilka dni temu przy okazji pobytu w Krynicy Zdroju, nasza wolontariuszka odwiedziła Alego i jego Rodzinę. Bokserowi się poszczęściło: pomimo, że sprawiał na początku trudności wychowawcze - warczał i łapał domowników za ręce - nie poddali się, postawili na konsekwencję, wychowanie i spokojne ustalenie hierarchii w rodzinie. Było to szczególnie trudne wyzwanie wobec faktu, że w rodzinie jest kilkuletnia dziewczynka i właściciele musieli bardzo się skupić na zapewnieniu bezpieczeństwa dziecku przy równoczesnym socjalizowaniu psa. Jednak miłość do zwierząt i wiara, że się uda, dodała im sił.
Kilka miesięcy po adopcji Ali się słucha, nie warczy, nie próbuje złapać zębami. Gdy jest niezadowolony, robi pocieszne nabzdyczone miny. Kocha swoich opiekunów, uwielbia pieszczoty z małą Pańcią. Zaprzyjaźnił się z jednym kotem rezydentem, z drugim zawarł pakt o nieagresji.
To była wspaniała wizyta.

Ali w  nowym domu

Ali w  nowym domu

Ali w  nowym domu Ali w  nowym domu
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.