STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FIBI
Wiek: powyżej 9
Miejsce pobytu: Siedziba Fund.
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
Kontakt: 798 180 888
05 Czerwiec 2019

Fibi nie jest bokserem ani buldogiem, ale gdyby nie przeszła pod naszą opiekę, już by nie żyła. Sunia została nam przekazana przez właścicielkę, która ją adoptowała kilka lat temu ze schroniska.

Fibi trafiła do nas w bardzo złym stanie, miała bardzo dużą nadwagę zagrażającą jej życiu, nie miała siły chodzić, nie chciała jeść, wymiotowała. Pojechaliśmy z sunią od razu do lecznicy, został wykonany komplet badań. Fibi nie była szczepiona od 10 lat!!!
Wykonano badanie USG jamy brzusznej które wykazało:
- zaawansowane stłuszczenie wątroby
- znaczną ilość tkanki tłuszczowej zapasowej okołonarządowej
- zmianę nadnercza prawego


Wykonano również badania krwi, które wykazały:
Znacznie podwyższony poziom glukozy oraz podwyższone wyniki nerkowe i wątrobowe.
Fibi została w szpitalu, dostała kroplówki dożylne z lekami osłonowymi

Fibi dostawała u poprzedniej opiekunki tabletki Emskie jako preparat na gardło, który ma w swoim składzie ksylitol bardzo toksyczny dla psów.

Sunia przez kilka kolejnych dni pozostawała w szpitalu, dostawała cały czas kroplówki dożylne z lekami osłonowymi, ponieważ jej stan był ciężki, nie chciała jeść i wymiotowała.

Po kilku dniach stan Fibi się znacznie poprawił, obecnie mieszka w Fundacji.

Relacja Germaine:
"Fibi jest bardzo radosną sunią, która się bardzo cieszy na nasz widok, jest bardzo zazdrosna o inne psy, stara się je odpychać, kiedy podchodzą do głaskania. Sunia ma cukrzyce, podajemy jej insulinę dwa razy dziennie i co jakiś czas jeździmy do lecznicy na kontrole. Niestety Fibi powoli traci wzrok, ale doskonale sobie radzi mimo to."

Fibi była kilka dni temu ponownie w lecznicy, zostala tam cały dzień, wykonano jej testy na chorobę Cushinga, okazało się, że oprócz cukrzycy sunia ma Cushinga i musi dostawać codziennie Vetoryl.

Fibi żyje dzięki temu, że w ostatniej chwili trafiła do lecznicy, wykonaliśmy jej wszystkie potrzebne badania i wdrożyliśmy leczenie. Jest sunią pełną radości i chęci do życia.
Bez insuliny i Vetorylu, regularnych kontrolnych badań sunia nie ma szans na przeżycie.
Prosimy Państwa o pomoc w leczeniu Fibuni, w pokryciu kosztu leków i badań, prosimy o darowizny na konto Fundacji SOS Bokserom z dopiskiem "Fibi", konto numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.