STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DARLA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Szpital
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W nowym Domu
08 Czerwiec 2019

Darla jest młodziutką sunią w typie buldoga francuskiego, która przeszła w czwartek pod naszą opiekę. Bardzo dziękujemy Piotrowi za pomoc w transporcie Darli do Warszawy i Kasi za transport do lecznicy.

Sunia trafiła od razu do lecznicy, przyjechała do nas bez książeczki, bez szczepień.

W lecznicy Darla jest obecnie odrobaczana, sunia ma luźny kał, jest mocno zarobaczona. Została zaszczepiona i zaczipowana.
Pobrano jej krew, czekamy na wyniki.

Opis badania:
Spojówka lewego oka zaczerwieniona, w kąciku przyśrodkowym ropny wysięk, prawe oko jedynie z ropnym wysiękiem, spojówka bez zmian. Pojedyncze zaburzenia rytmu serca.

Usunięto kleszcza z okolicy nasady małżowiny prawej. Niewielka ilość woszczyny w kanałach słuchowych. Pod 3 sutkiem wyczuwalna twarda zmiana wielkości ziarna pieprzu. W USG jamy brzusznej bez większych odchyleń.

 

Darla jest bardzo czysta i spokojna, załatwia swoje potrzeby na spacerach. Sunia ma nadwagę, powinna schudnąć.

 

Odrobaczanie Darli, komplet szczepień, czipowanie, badanie krwi, lek do oczu, USG jamy brzusznej, toaleta uszu i pobyt w szpitalu to koszt: 422 zł.

 

11 Czerwiec 2019

Darla pojechała wczoraj do nowego domu, zamieszkała u Kasi i Piotra, którzy jakiś czas temu adoptowali od nas psa w typie amstafa, Felusia.
Piotr pomógł nam w transporcie Darli do lecznicy w Warszawie i już od pierwszej chwili bardzo ją polubił.

Darla bez problemu dogadała się w nowym domu z rezydentem Felusiem, czekamy na relację i zdjęcia z nowego domu.
Bardzo dziękujemy Doktor Kindze Sidor za weekendową opiekę nad Darlą u siebie w domu! 

 

08 Lipiec 2019

Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu Darli:

"Nasza Żabka jest u nas już trzeci tydzień, z czego przez 8 dni nie było jej w domu, ponieważ uciekła naszym znajomym, którzy opiekowali się nią podczas naszej nieobecności. W poszukiwania zaangażowani  byli wszyscy znajomi, mieszkańcy osiedla Krzywie w Zgierzu oraz niezliczona społeczność na FB. Dzięki pomocy tak wielu osób po 8 dniach Żabka została znaleziona, a cała akcja przypominała serial kryminalny w wielu odcinkach, my natomiast zaliczyliśmy kilka nieprzespanych nocy. Żabeczka jest bardzo nieufna do ludzi, ale w domu czuje się wspaniale. Stara się nawiązać przyjacielski kontakt z Felkiem, lecz ten ignoruje ją, nie ukrywa, że jest zazdrosny. Jesteśmy pewni, że to sytuacja przejściowa. Po powrocie do domu cieszy się do nas jak szalona, wskakuje na kolana, rozdaje buziaki. Nieustannie domaga się pieszczot, wpycha się do łóżka, także od trzech dni śpimy we czwórkę. Jest niewątpliwą gwiazdą na naszym osiedlu, wszystkim znajomym skradła serca. Nie możemy pojąć, dlaczego ludzie chcieli ją uśpić tylko dlatego, ze nie może już rodzić. Taką cenę płacą psy, których rasy są aktualnie na topie, a kupujący nie zastanawiają się, z jakiego źródła pochodzi szczeniak."

18 Sierpień 2019

Dostaliśmy relację i zdjęcia z wakacji Darli i Felka:
"W tym roku na wakacje pojechaliśmy razem z Felkiem i Żabą nad morze. Pewnie dla naszej kluski to były pierwsze wakacje w życiu ( Feluś był już kilka razy). Był to dla nas sprawdzian organizacji oraz dużej elastyczności w planowaniu dnia.  Nasze psiaki różnią się temperamentem: Felek z radością pokonywał długie trasy  a naszą Żabkę męczyły i spacery  i noszenie w nosidełku. Okazała się prawdziwą damą. Najważniejsze że psiaki  bardziej się zżyły, Felek  zaczął traktować Żabę jak młodszą siostrę. Na co dzień w domu psiaki śpią razem, razem awanturują się przy ogrodzeniu i razem wygrzewają na tarasie."

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.