STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ORION
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: W nowym Domu
25 Czerwiec 2019

Orion jest cudownym, pięknym bokserem, który przeszedł pod opiekę naszej Fundacji. Pies jest wykastrowany, zaszczepionym zaczipowany, zabezpieczony p/kleszczom, gotowy do adopcji.

Relacja z Domu Tymczasowego:
"Orion to super psiak. Wesoły i przyjacielski. Na razie jest lekko zdezorientowany, ale ogólnie jest grzeczny. Bokser ma swój "charakterek" i nie pozwoli sobie wejść na głowę, zna komendy np siad i leżeć, ale wykonuje je (lub nie :)) a potem od razu leci dalej gdzie go dusza poniesie :) W domu odnalazł się bardzo dobrze, jakby był tu całe życie, testuje mnie caly czas co więcej mu wolno, do łózka najpierw podchodził po trochu, a potem po prostu się na nim rozłożył wzdłuż i wszerz. Umie jeździć autem, w miarę trzyma czystość w domu (przy ekscytacji zdarzają się drobne wpadki). Jest zakochany w rezydencie Hektorze, chodzi za nim krok w krok, nie odstępuje go nawet na pół metra. Na ten moment Hektor to największy idol, z tej miłości jest caly "opluty od stóp do głów", bo Orion cały czas go wylizuje, a to ucho, a to oko, Hektor cały polizany. Do psów Orion jest przyjazny lub też ma neutralny stosunek, aczkolwiek odburknie na natręta, jeśli nie ma ochoty być np wąchany. Zna kanapę i łożko, lubi wejść tam gdzie może się wygodnie wyłożyć. Niestety nie za bardzo umie się bawić zabawkami, nie wie w ogóle po co one są. Pobiegnie za rzuconą zabawką i nie wie co dalej ma robić. Orion jest jednym z tych wyższych bokserów, w tej chwili jesy za chudy, obecnie wazy około 30 kg, po odkarmieniu powinien wazyć między 35 a 40 kg. Ma dość dużo siły i nie do końca jest nauczony chodzenia na smyczy. U weterynarza pozwala sobie wszystko zrobić, nawet przy modzelach, które raczej są bolesne.

Obecnie otrzymuje antybiotykoterapię ze względu na silny stan zapalny modzeli na łokciach. Miejscowo modzele są przemywane środkami osuszającymi stan zapalny. Poziom hormonów tarczycy u Oriona jest na dolnej granicy normy i należy go skontrolować za około miesiąc. Zęby są starte i brzydkie, wskazana jest sanacja jak bokser dojdzie do siebie po antybiotykoterapii."
 
 
29 Lipiec 2019

Otrzymaliśmy relację z domu tymczasowego Oriona:


"Orion bardzo zaaklimatyzował się w domu tymczasowym. Nie sprawia problemów, choć ma swój charakterek i lubi postawić na swoim, ciągle coś próbuje. Przytył, już nie jest taki chudy i teraz wygląda już normalnie, tak jak powinien. Jest bardzo sprytny, potrafi wynaleźć piłkę nawet schowaną za zasłoną na parapecie dużo wyższym niż on sam - ma psi szósty zmysł, zawsze wie gdzie jego zabawki :) Poczatkowo bardzo zakochany w rezydencie Hektorze (bokser 8 lat), teraz adoruje go mniej, ale nadal się bardzo lubią i dogadują się idealnie. Orion nie przepada za to z wzajemnoscią za suczką sąsiadów w typie owczarka, zawsze się muszą oszczekać przez ogrodzenie nim pójdziemy na spacer. Łokcie całkowicie się zagoiły po antybiotykoterapii i stosowaniu maści, teraz tylko nowy włos musi na nich odrosnąć."

15 Sierpień 2019

Nasz piękny Orion zamieszkał kilka dni temu w nowym domu, w którym już mieszka adoptowana od nas kilka lat temu bokserka Pika.

Bokser ma do dyspozycji olbrzymią działkę, po której może do woli szaleć z zabawkami.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.