STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MUFCIA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: Siedziba Fund.
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Do Adopcji
Kontakt: 798 180 888
03 Lipiec 2019

Dostaliśmy prośbę o pilną pomoc dla dwóch suczek w typie rasy buldog francuski, które były w złym stanie po bardzo źle wykonanym zabiegu cesarskiego cięcia. W poniedziałek wyjechaliśmy po sunie.

Relacja Germaine:
"Wyjechałyśmy po sunie w Poniedziałek wieczorem, o północy byłyśmy z nimi w Warszawie, pojechałyśmy prosto do lecznicy całodobowej. Ciemna pręgowana Mufcia była w gorszym stanie niż Beza, w samochodzie nie chciała się położyć, nie mogła usiąść, bolał ją brzuch, miała intensywny wypływ z pochwy. Kasia musiała ją cały czas trzymać za szelki, żeby się nie przewróciła. Sunie były przerażone, całe umazane w kale i moczu, smród był nie do wytrzymania."

W lecznicy podczas oględzin u Mufci stwierdzono:

- bardzo brudna sierść, pozlepiana moczem, kałem i fragmentami ściółki

- odparzenie fałdu nosowego, pozbawione sierści

- na boku z prawej strony stara blizna 

- małżowiny uszne przełysiałe, w kanale słuchowym dużo ciemnej wydzieliny, zwężony przerostowo kanał słuchowy

- rana po zabiegu z wysiękiem, ropiejąca, odleżyny w miejscach szwów, kolor skóry może sugerować początek martwicy.

- gruczoł mlekowy pobudzony w laktacji, wyciek wydzieliny mleczno-krwistej

- z pochwy wypływ krwisto-mętny w umiarkowanej ilości

Pobrano krew na profil rozszerzony i tarczycę- wyniki krwi wykazały znaczną leukocytozę oraz anemię.

Mufci został założony wenflon, została w szpitalu ze względu na zły stan ogólny, podano jej kroplówkę z pompy infuzyjnej, leki p/bólowe oraz antybiotyk.

Mufcia ma w szpitalu nadal intensywny wyciek z dróg rodnych, ma wykonaną toaletę rany po zabiegu - ropna wydzielina, silnie zaczerwieniona i rozpulchniona skóra w okolicy szwu.

Sunia będzie miała wykonane USG jamy brzusznej oraz badanie kału na obecność pasożytów.

Prosimy o wsparcie dla Mufci i Bezy:
www.ratujemyzwierzaki.pl/zaniedbanebuldogi

 

09 Lipiec 2019

Mufcia i Beza przebywały w szpitalu od Poniedziałku do Soboty ze względu na zły stan, dostawały kropłowki dożylnie, antybiotyk, leki p/bólowe i osłonowe. Rany po źle wykonanych zabiegach cesarskiego cięcia były przemywane.
W Sobotę sunie opuściły szpital i zamieszkały w Fundacji.

Mufcia niestety jest bardzo wycofana, boi się dotyku, jest smutna, zrezygnowana. Nie chce wychodzić na dwór, trzeba ją wynosić, na widok czlowieka kuli się ze strachu i się trzęsie.

Pobyt Mufci w szpitalu do rana dnia 04-07-2019 to koszt: 1280,50 zł, fvat numer 45/2019. Faktura została opłacona przez Panią Annę N., której BARDZO dziękujemy za pomoc!

Pobyt Mufci w szpitalu od rana dnia 04-07-2019 do dnia 07-07-2019 to koszt: 146 zł.

 

22 Lipiec 2019

Mufcia, Beza i Markus były kilka dni temu na wizycie kontrolnej w lecznicy. U Mufci rana na brzuszku sie ładnie zagoiła, szwy zostały zdjęte.

Relacja Germaine:

"Mufcia jest nadal smutna i nieufna, ale podpatruje inne psy i próbuje je naśladować. Kiedy inne psiaki podchodzą, żeby je głaskać, Mufcia też podchodzi bardzo nieśmiało, ale się narzuca. Dogaduje się bez problemu ze wszystkimi psami w Fundacji, apetyt dopisuje, załatwia potrzeby na zewnątrz, ale zdarzają się jej jeszcze wpadki w domu."

Leczenie Mufci to koszt: 146 zł, fvat numer 3/7/2019.

03 Wrzesień 2019

Mufcia... Delikatna, wrażliwa, nigdy się nie narzuca, bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem, podchodzi nieśmiało do głaskania. Zwykle smutna i zamyślona, ożywia się na widok jedzenia. Dogaduje się z całym stadem, bez agresji ani zazdrości zarówno w stosunku do samców jak i suk.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.