STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
CZESTER
Wiek: powyżej 9
Miejsce pobytu: Siedziba Fund.
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Leczony
Kontakt: 798 180 888
28 Wrzesień 2019

Kilka dni temu poproszono nas o pomoc dla 10-letniego psa o imieniu Czester, zgłoszonego nam jako pies "w typie rasy Shih Tzu". Pies miał trafić do schroniska po śmierci opiekunki.

Czester jest już bezpieczny dzięki Pani Danusi i naszej Oldze z Fundacji, którym dziękujemy za zaangażowanie, przejęcie psa oraz darowiznę w kwocie 200 zł na jego leczenie.

Czester przeszedł pod opiekę naszej Fundacji - jest psem bardzo zaniedbanym, pojechaliśmy więc od razu do lecznicy na badania.

Przed wizytą u lekarza Czester został ostrzyżony. 

W lecznicy wykonano mu badanie krwi oraz badanie moczu z punkcji pęcherza - ogólne oraz na posiew.

Opis badania:
Masywny kamień nazębny, odór z pyska, odsłonięte szyjki zębowe, nieznacznie powiększone ww. chłonne żuchwowe, jama brzuszna miękka i niebolesna.
Osłuchowo nieznaczny szmer sercowy, płuca bez zmian.
Zaćma w oczach, słaby wzrok i słuch.
Uchyłek odbytu na prawej stronie, problem z oddawaniem kału.
Znacznie powiększone prawe jądro- w usg liczne kawerny- zmiana najpewniej o charakterze nowotworowym.
Silne wylizywanie okolicy prącia, obecnie zaschnięta rana na skórze, napletek bez zmian.
Pobrano krew na badania oraz mocz przez punkcję do badania.

Relacja Germaine:
"Czester jest starszym, uroczym psem, wiecznie merdającym ogonkiem, przyjaznym, przytulającym się do człowieka. Cieszy się bardzo na widok innych psów. Niestety dużo siusia, po nasikaniu chce wypić swój mocz. Apetyt ma, je karmę namoczoną ze względu na stan zębów. Wyniki krwi wskazują na zapalenie trzustki oraz dużą leukocytozę prawdopodobnie spowodowaną stanem zębów, w wyniku ogólnym moczu średnia flora bakteryjna, czekamy na wynik posiewu. Czesia czeka również USG jamy brzusznej"

Wizyta Czestera w lecznicy, badanie krwi, badanie moczu, strzyżenie oraz leki dla niego to koszt: 448 zł. 200 zł zostało pokryte z przekazanej darowizny. Do zapłacenia mamy 248 zł. Czestera czekają kolejne badania, zabieg sanacji i usunięcia zębów oraz zabieg związany z uchyłkiem odbytu i zmienionym jądrem.
Prosimy Państwa o pomoc w leczeniu Czestera, prosimy o darowizny na konto Fundacji z dopiskiem: "Czester", konto numer 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000.

 

03 Październik 2019

Czester był wczoraj w lecznicy na konsultacji u chirurga, na najbliższą środę ma umówiony zabieg kastracji z usunięciem moszny z powodu zmiany nowotworowej w jądrze, zabieg uchyłku prostnicy, zostaną również usunięte ruszające się zęby.

Czesio ma problem podczas oddawania kału, bardzo się napina, sprawia mu to ból. Mamy nadzieję, że po zabiegu przestanie cierpieć.

09 Październik 2019

Czester miał na dzisiaj zaplanowany zabieg kastracji i uchyłku odbytu. Zabieg został odroczony ze względu na złe samopoczucie psa.

Czesio wczoraj zwymiotował, w dniu dzisiejszym pojawiła się biegunka.
Zabraliśmy Czesia do lecznicy, opis badania:

"Jelita przelewające się, osłuchowo szmer sercowy, temp 39,4st.
W usg zgazowane jelita, prostata znacznie zgazowana z licznymi torbielami.
Podałam wlew dożylny z lekami osłonowymi, p. wymiotnymi, Pyralginę oraz antybiotyk"

Czester po kroplówce dożylnej z lekami osłonowymi poczuł się lepiej, w domu będzie dostawał leki osłonowe oraz antybiotyk podskórnie.

Wizyta, badanie i leki dla Czestera to koszt: 125 zł.
Poprzedni koszt leczenia Czestera to kwota: 449 zł fvat numer 7/10/2019.

Możesz wspomóc naszego dziadzia Czesia wpłacając darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem Czester, konto numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000

 

14 Październik 2019

Czester miał zaplanowany zabieg kastracji oraz uchyłka odbytu na środę 09.10.2019. We wtorek pies poczuł się źle i trafił do lecznicy, w środę jego stan się bardzo pogorszył, Czester był bardzo słaby, leżący, mało reagujący. 

Relacja Germaine:

"Jeździliśmy z Czesiem od wtorku 08.10.2019 codziennie rano do lecznicy, zostawialiśmy go w szpitalu a wieczorem odbieraliśmy. Pies dostawał kroplówki, antybiotyki i leki osłonowe. Lekarze podejrzewali, że mogły pęknąć torbiele na prostacie. Czesio jest nie kastrowany, przez co jego prostata jest gigantyczna i pełna torbieli, a na jednym jądrze jest nowotwór. Dzisiaj byliśmy z Czesiem ponownie w lecznicy, pobrano mu krew, czekamy na wyniki. Czester czuje się lepiej, już merda ogonkiem i interesuje się otoczeniem"

Leczenie Czestera od dnia 09-10-2019 to koszt: 400 zł.
Poprzednie wizyty, badania i leki to koszt: 449 zł, fvat nr 7/10/2019.


Pomóż Czesiowi wpłacając darowiznę z dopiskiem: "dla Czesia"
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/sos-bokserom

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.