STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
BENEK
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany
24.12.2009 r. Benek już te Święta spędzi w nowym domu :)

 

 

Benek jakiś czas temu był adoptowany ze schroniska. Szybko, niestety, okazało się, że był to tylko pozorny uśmiech losu - bokser wrócił do schroniskowego boksu, gdy właściciel wyjechał, a jego rodzina nie chciała podjąć się opieki nad psem.
Dzięki nieobojętnym na bezradność porzucanych psów ludziom, dowiedzieliśmy się o nim i mogliśmy go zabrać do domu tymczasowego.

2 sierpnia 2009 r. Benek znalazł się w Warszawie. Okazało się, że jest bardzo sympatycznym i radosnym psem, co chętnie okazuje skacząc i rozdając buziaki.
Benka czekają standardowe badania oraz konsultacja medyczna w sprawie łapy, na którą trochę utyka.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którym dobro psa leżało na sercu i poinformowali nas o jego istnieniu. Dziękujemy także wszystkim Dobrym Ludziom, którzy finansowo pomagają nam w opiece nad Benkiem :)
10.09.2009r.
Benek podczas szalonej zabawy skaleczył się w łapę. Rana wymagała założenia kilku szwów. Bokser dostaje antybiotyk i co dwa dni jeździ na kontrolę i zmianę opatrunku.

24.11.2009
Benek jest potwornym żarłokiem. W domu tymczasowym wyjada, cokolwiek mu "wejdzie pod pysk". Z równym zapałem pochłania powiększoną o 30% porcję swojej karmy, co suszone grzyby, suchy makaron i surową cebulę. Oczywiście te przysmaki nie są składnikiem jego diety - bokser potrafi znaleźć te pyszności "na własną łapę", gdy opiekunka odwróci wzrok. Mimo ogromnego apetytu nadal jest dość szczupły.

Benek rozpoczął nowy etap w swoim życiu - edukację. W niedzielę odbył pierwsze zajęcia z trenerem i tymczasową opiekunką. Pierwsza lekcja poszła mu znakomicie - utrwalił komendę "Siad" i poznał dwa nowe polecenia "Waruj" i "Nie rusz". Ta ostatnia komenda jest szczególnie ważna dla psa, który z zapałem sprawdza, czy napotkana nowość nadaje się do jedzenia.

Szkolenie sprawia Beniowi dużo radości - w oczekiwaniu na nagrodę za wykonanie polecenia cały czas merda ogonem. Po zakończeniu zajęć zaczepiał opiekunkę, by wydawała mu kolejne komendy - taki z niego pracuś.

Dziś Benek odwiedził klinikę, gdyż z niewiadomych przyczyn poduszka jego tylnej łapy jest opuchnięta - wydaje się, jakby zbierała się w niej ropa. Pani doktor pobrała zeskrobinę do badania. Za tydzień będzie wiadomo, czy jest to infekcja bakteryjna, czy może grzybicza. Na razie wdrożone zostało leczenie antybiotykiem.24.12.2009
Ben dostał na Gwiazdkę najpiękniejszy prezent - cudowny dom. Problemy z chorą łapą i konieczność jej badania i leczenia nie odstraszyły nowych właścicieli i bokser spędzi Święta już "u siebie".
Benek w nowym domu czuje się, jakby tam mieszkał od zawsze, jest szczęśliwy, wie do czego służą kanapy, fotele i łóżko.
Właścicielki troskliwie zajęły się chorą łapą, zmieniają codziennie cierpliwie opatrunki, wyprowadzają na spacery w skarpetach i specjalnych bucikach, na dworze noszą na rękach w miejscach gdzie jest bardzo mokro.

Benio wczoraj miał pobrany wycinek opuszki do badania histopatologicznego, czekamy na wyniki.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.