STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
LIO/ŚLIMAK
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany
22.12.2009 r. Lio/Ślimak ma dom :-)

 

 

15.12.2009r.
Lio został porzucony bądź się zgubił - pewnego dnia przybłąkał się do firmy w okolicach Białegostoku.
Bokser był bardzo wychudzony, miał opuchnięte i lekko krwawiące oko, a na całym ciele zadrapania świadczące o starciach z innymi psami.

Znalazczyni psa zabrała go od razu do weterynarza, gdzie został odrobaczony, dostał antybiotyk do rozkrwawionego oka i witaminy na wzmocnienie.

Relacja:
"Bokser jest bardzo łagodny, bardzo sympatyczny. Jak się cieszy, to całym ciałem okazuje radość, skacze - jest niesamowity. Jest przyjazny do wszystkich.
Gdy otworzyłam drzwi do samochodu, natychmiast wskoczył i poczuł się jak "u siebie", musiał więc już kiedyś z kimś jeździć.
Bardzo lubi zabawę piłką, właściwie jak nie ma piłki..., to nosi butelki albo nosem popycha większe kamyki."

Jako że Ślimak nie "dogadał" się z psem rezydentem (owczarek niemiecki), Pani, która go znalazła nie mogła go wziąć do domu.
Bokser przebywa zatem wciąż w zakładzie pracy, przy którym został znaleziony. Zbudowano mu duży kojec z budą, w której śpi.
Jednak, jak wiadomo, kojec to nie miejsce dla boksera, szczególnie zimą. Dlatego też Ślimak, już odkarmiony, pilnie szuka domu!


22.12.2009 r.
Otrzymaliśmy informację, że Lio/Ślimak znalazł dom w Białymstoku. Bardzo się cieszymy :) Dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w pomoc dla boksera. Zimą, bez Waszej pomocy, nie miałby żadnych szans.

04.01.2010 r.
Jak to się wszystko czasem dziwnie układa... Jak się okazało, informacja o adopcji Ślimaka została nam przesłana trochę "z góry". Teraz dostaliśmy pełną historię adopcji Ślimaka i jak widać, bokser nie zamieszkał jednak w Białymstoku:
"Niestety Ślimaczek nie trafił do domu w Białymstoku. Po prostu Pani, która miała go adoptować, nie odezwała się, przestała odbierać telefony... A trudno oddawać psiaka komuś, kto go nie chce."

Jak szybko zniknął poprzedni chętny dom, tak szybko pojawił się nowy. I tak Ślimak jest już poznaniakiem :-)
Obecnej właścicielki Ślimaka nie przestraszyła odległość dzieląca ją od psa (ponad 600 km) i jak tylko przeszła procedurę adopcyjną - udała się w podróż po boksera.

Pierwsze wieści z nowego domu, gdzie bokser zmienił imię na Nero:
"Nero się u nas zadomowił :) Jest bardzo żywym psem, ale łatwym do ułożenia - mądry i słucha się. Cały czas nas pilnuje :-)"Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.