STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
SPIKE
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany
10.01.2010 - Spike ma dom

 

 

Choć o Spike'u dowiedzieliśmy się dopiero teraz, okazuje się, że pies przebywa w schronisku od lipca tego roku!

Mimo dużego zaniedbania (zamiast podłogi w jego boksie jest błoto, więc bokser jest cały brudny...), widać, że jest pięknym psem.

Spike nie toleruje innych psów, ale z sukami dogaduje się bez problemu.

Relacja Wolontariuszki:
"Spike siedział smutny, osowiały w swoim boksie. Jakby tylko czekał na człowieka... Od razu zaczął lizać mnie po palcach, przez kraty... Aż mi się serce kroiło..."

Spike już tak długo czeka na dom, może znajdzie go jeszcze przed zimą?


10.01.2010
Spike odbył wczoraj podróż swego życia - przejechał 400 km z Gorzowa Wielkopolskiego do nowego domu w Warszawie. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Wolontariuszek i determinacji nowych Państwa - nie wystraszyli się śnieżyc i ciężkich warunków drogowych, tylko spotkali w pół drogi, przekazując sobie boksera.

Ponieważ Spike miał posklejaną, matową sierść wydzielającą okropny smród, mimo późnej pory przybycia do nowego domu jedną z pierwszych czynności, jaką chcąc nie chcąc wykonał, była kąpiel.
Nowi Państwo bardzo troszczą się o zdrowie boksera, więc już czyściutki i pachnący, wybrał się następnego dnia do lecznicy weterynaryjnej wraz z nimi oraz przedstawicielem Fundacji. Lekarz prowadzący Pani dr Katarzyna Bednarowicz zbadała psa, osłuchała, przemyła mu uszy.
Spike dostał preparat na poprawę stanu skóry i sierści, preparat do uszu, karmę weterynaryjną Intestinal (z powodu lekkiej biegunki), a także preparat na odrobaczenie i preparat na odpchlenie.

Opis wywiadu: "pies chudy, przytomny, kontaktowy. Brzuch miękki, napina przy omacywaniu w środkowej części - jelita. Na skórze w wielu miejscach powierzchowne rany i blizny - najprawdopodobniej po pogryzieniach."

Spike w nowym domu zmienił imię na Ami. Za 2,5 tygodnia czekają go kolejne badania.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.