STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DEMI
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
30.01.2010 - Demi ma dom

 

 

Demi została zabrana z kojca, gdzie mieszkała w nieocieplanej budzie wraz z Ollie. Jest spokojną, niezwykle spragnioną kontaktu z człowiekiem suczką. W kojcu była apatyczna, pozbawiona energii, prawdopodobnie z powodu tęsknoty za człowiekiem.
Demi miała kontakt z małymi dziećmi i lubi je. Zna też podstawowe komendy: „siad, daj łapę” oraz potrafi chodzić na smyczy.
Demi przeszła podstawowe badania, a także USG narządów rozrodczych, które wykazało pęcherze na jajnikach. Chwilowo suczka jest leczona antybiotykiem, a za ok. 3 tygodnie przejdzie zabieg sterylizacji.
25.07.2009r.
Wieści o Demi z hotelu.
Demi nauczyła się czystości, nie załatwia się już w domu. Pomógł też na pewno antybiotyk.

Po depresji łańcuchowej nie ma już śladu, Demi nie pozwala też córce na dominowanie. Wydaje się spokojna i cicha, a jednak w razie potrzeby pokazuje Ollie, gdzie jej miejsce.
Okazała się też prawdziwą myślicielką. Wie, że do miski trzeba wsadzić łapkę, aby ją przytrzymać i wylizać do czysta.
„Demi potrafi patrzeć w oczy, zmarszczyć brwi i patrzeć tak przenikliwie, jakby chciała podziękować za szansę na normalne życie.”

Demi uczy się bawić zabawkami, na razie trochę nieporadnie. Nie odstępuje na krok swojej opiekunki, razem z Ollie podskakują, skaczą, są wiecznie głodne. Nie ma między nimi żadnych konfliktów, nawet o jedzenie.
„ Mam dwie śliczne bokserki, chociaż wydaje mi się, jakbym miała jedną: dziewczynki są malutkie, w dodatku wszędzie chodzą razem, robią dokładnie to samo, stąd złudzenie, że stanowią jedność. (…) nie wyobrażam sobie sytuacji, w której musiałyby zostać rozdzielone.”24.10.2009r.
Wieści od Opiekunki Ollie i Demi:
"Demi i Ollie to boksiowe cudeńka, zawsze razem, zawsze nierozłączne. Czasem mam wrażenie, że mam boksera z dwiema głowami: Demi siada, a na niej siada Ollie. Gdy na chwilę musiałam je rozdzielić, była prawdziwa rozpacz.
Dziewczynki bardzo lubią długie spacery, szaleją na nich strasznie, uwielbiają bawić się razem.
Demi broni Ollie choćby nic jej nie zagrażalo ;) Bardzo boi się o córkę.
Są bardzo kontaktowe - wręcz szukają kontaktu z człowiekiem, jakby nadrabiając lata samotności; grzeczne i karne - nie sprawiają problemów."

30.01.2010r.
27.01.2010 dla wszystkich osób zaangażowanych w pomoc Demi i Ollie oraz dla Fundacji był bardzo ważnym dniem. Dzięki determinacji Wolontariuszki nasze podopieczne - Demi i Ollie przejechały kawał Polski do nowego wspólnego domu. Matka i córka, które spędziły pięć lat uwiązane przy budach obok siebie, nigdy nie będą musiały się rozstawać.
Po przyjeździe do nowego domu bokserki zwiedziły i obwąchały każdy kąt, wszędzie musiały zajrzeć. Potem zajęły się oczarowywaniem właścicieli. Przytulały się, całowały i bawiły.

Dzięki tymczasowej opiekunce Demi i Ollie nauczyły się wszystkiego, co domowe psy powinny umieć: utrzymywać czystość, żyć w domu, chodzić na spacery, lubić ludzi.
Serdecznie dziękujemy też darczyńcom, którzy przez ponad pół roku opieki nad Demi i Ollie pokrywali większość kosztów ich utrzymania.


11.03.2011

Dostaliśmy maila od opieunki Demi i Ollie:
" Demi jest naszą ulubienicą jest spokojna i ma ogromną cierpliwość do dzieci .W domu nie sprawia problemów. Demi uwielbia słodkości  potrafi siedzieć przy stole tak długo, aż coś dostanie i  jest w tym wytrwała .
Teraz o Oli .Oli to jak trzecie moje dziecko,  jest zwariowana, lubi psocić, nawet za coś słodkiego nie da się przekupić . Obie sunie są zazdrosne, nie może w pobliżu znajdować się żadne zwierze."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.