STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TOLA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
29.01.2010 - Tola ma dom

 

 

12.12.2009r.
O Toli dowiedzieliśmy się od osoby, do której suczka przybłąkała się na posesję.
Bokserka spędzała tam noce i dnie na fotelu, ale... na dworze.

Wolontariuszka pojechała na naszą prośbę po Tolę, by suczka nie spędzała kolejnej nocy na starym fotelu trzęsąc się z zimna.
Relacja:
"Było zimno i ciemno. W samochodzie siedziała kruszynka, która bała się wysiąść z auta. Założyliśmy jej obrożę i smycz. Niestety suczka nie chciała współpracować - do drugiego samochodu musiała zostać zaniesiona na rękach.
W aucie zachowywała się bardzo spokojnie i grzecznie, ale po dotarciu do domu tymczasowego nie chciała po raz kolejny wysiąść z auta. Być może bała się, że znów zostanie na dworze - wolała ciepło samochodu.
Nie chciała wejść po schodach - trzeba było ją zanieść. Bokserka praktycznie się czołgała, nie chodziła na wyprostowanych łapkach. Ożywiła się na widok jedzenia. Widziałam już w życiu wiele bokserów, jednak nigdy nie widziałam tak zalęknionego psa! Niestety późniejsze obserwacje, jak również diagnoza weterynaryjna potwierdziły fakt, iż ta 2 letnia bokserka została skatowana."

Wg diagnozy lekarza Tola ma krwiaki w gałkach ocznych, które powstały w wyniku urazu. Badanie wykazało także minimalne odruchy czuciowe tylnych łap - prawdopodobnie była porządnie uderzona/bita po głowie, w wyniku czego powstały wylewy w oczach i uszkodzony został kręgosłup.
Bokserce natychmiast zostały podane leki, które miały "postawić ją na nogi". I rzeczywiście, przy kolejnej wizycie suczka zareagowała już na zastrzyk, odruchy poprawiły się.
Pomoc dla Toli nadeszła, zdaje się, w ostatniej chwili - w dniu zabrania jej do domu tymczasowego miała temperaturę wysokości 40,04 stopnia (!).
Obecnie suczka popiskuje, gdy źle stanie lub gdy zeskoczy z łóżka. Jej stan wymaga intensywnego leczenia oraz dalszej diagnostyki, a także intensywnego dożywiania.

W domu tymczasowym Tola musi odnaleźć spokój i ciepło, zaufać człowiekowi.
W socjalizacji suczki pomocny okazuje się podopieczny Fundacji, który przebywa w tym samym domu tymczasowym - Baron.

Pełen opis zachowania Toli będzie możliwy za kilka dni, gdy suczka przyzwyczai się do nowej sytuacji.

Dziękujemy tymczasowym Opiekunom Toli za poświęcany jej czas i energię (nieprzespane noce), licząc jednocześnie, że dzięki Wam suczka odżyje i nauczy się cieszyć!29.01.2010
Dziś w nocy Tola odbyła podróż życia - mimo śnieżyc i zawiei, dzięki wytrwałości Miry i Kasi, suczka dojechała szczęśliwie do nowego domu, gdzie - nie zważając na to, że ma dwa posłania do dyspozycji - przespała resztę nocy w łóżku Pani :-)


04.03.2010
Dostaliśmy wieści od Toli i jej Rodziny:
"Tola jest najukochańszym psiakiem, jaki mógł się nam przytrafić. Tak jak my ją pokochaliśmy - tak ona nas :)
Jest bardzo grzeczna, pięknie wygląda (gdyż dobrze je..).
Uwielbia bawić się śniegiem w ogrodzie, ma też swój zestaw zabawek :) Ale najśmieszniejsza jest, kiedy ogląda telewizję. Ma swoje miejsce na kanapie, obok Mamy, i najchętniej ogląda programy o zwierzętach, reagując na wszelkie ruchy i dźwięki. Gdy wychodzimy z domu, zostawiamy jej włączony Animal Planet ;-).
Jedyny kłopot jaki z nią mamy, to agresywne reakcje na inne zwierzęta spotykane na spacerach i szarpanie na smyczy, więc chyba czeka nas szkolenie."
W najbliższym czasie mamy otrzymać też zdjęcia Toli z domu, zamieścimy je, by uzupełnić tę relację.
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.