STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
GOLDEN
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany
22.02.2010 - Golden zamieszkał w nowym domu

 

 

19.12.2009 r.
Golden został oddany z powodu trudnej sytuacji właścicieli. Jest bardzo zadbanym pięknym psem.

Bokser jest bardzo zestresowany sytuacją – nie rozumie, dlaczego nagle musiał wyjechać i zamieszkać z zupełnie nieznanymi ludźmi. Peszy go duża ilość ludzi, denerwuje się wtedy.

Golden ma naturę dominanta – nie toleruje innych samców, bardzo broni posesji swoich opiekunów. Nie przepada za dziećmi.

Za opiekunką chodzi krok w krok, uwielbia pieszczoty i przytulanki.

Przed adopcją zostanie wykastrowany.

22.01.2010
Golden a domu tymczasowym nazywany jest Dabu lub pieszczotliwie Dabuś. Może to zmiana imienia wpłynęła na jego zachowanie?
Wobec ludzi spotkanych na ulicy bokser wykazuje radosne zainteresowanie. Każdego chciałby wycałować - próbuje skakać na przechodniów.
Obce psy traktuje z rezerwą, ale nie jest już nastroszony wobec nich.

Opiekunowie Dabu postanowili z nim popracować - tak, by nabrał odpowiednich manier. Bokser odbył już 3 zajęcia z trenerem i codziennie ćwiczy kolejne komendy.
Karmiony jest z ręki - musi zapracować na każdy kęs. Reaguje już pięknie na "siad", "leżeć", "puść" i "na miejsce".
Teraz przyszła kolej na modyfikacje zachowań na spacerach. Dabu uczy się chodzić na luźnej smyczy.
Największy przełom dokonał się w kwestii zabawy. Bokser nie wiedział, do czego służą zabawki. Dziś Dabu ma już ukochaną piszczącą piłeczkę, własną poduszeczkę i sznur do przeciągania. Co ważne: mimo, że lubi te przedmioty, bez oporu oddaje je opiekunom na komendę "puść".

W domu jest psem idealnym. Gdy zostaje sam niczego nie niszczy, tylko po prostu śpi. Gdy opiekunowie są w domu, on chętnie im towarzyszy w codziennych zadaniach.

08.02.2010
Relacja tymczasowych Opiekunów Goldena:
"Psiak jest kochany, klei się do nas cały czas. Czasem bywa bardzo rozżalony, gdy przytulany jest ktoś inny niz on :)

W domu jest grzeczny - gdy nas nie ma chyba śpi (sąsiedzi sie nie skarżyli). Pilnuje też mieszkania - jak sie ktoś kręci na korytarzu, to szczeka.

Bokser jest posłuszny - jak się ma smakołyk, to zna polecenia siad, łapa, leżeć. Uczymy go polecenia "na miejsce" i idzie mu coraz lepiej. Piłkę piszczącą na szczęście przegryzł i wydaje ona już tylko słabe świsty, ale i tak jest ulubioną zabawką.

Fajnie by było, gdyby Golden poznał mądrego, cierpliwego i spokojnego pieska w celach nauczenia się zabawy, bo wygląda na to, że wcale nie jest tak, że nie toleruje wszystkich psów - na razie "odpowiada" agresją tym psom, które są agresywne wobec niego."22.02.2010
Golden przez te tygodnie, które był pod opieką Fundacji, był uczony dobrych manier i przyzwyczajany do tego, że to człowiek jest szefem w sforze, a nie bokser. W piątek 19.02. b.r. zamieszkał w swoim własnym domu w Warszawie. Trzymamy kciuki, by nauka nie poszła w las i by Golden zjednywał sobie serca domowników nie tylko swoją urodą.

11.03.2010
Golden w domu tymczasowym zmienił imię na Dabu i tak już pozostanie również w domu stałym.
Kilka dni zajęło bokserowi przyzwyczajenie się do nowych ludzi, miejsca, nowych reguł życia, jednak dosyć szybko doszedł do siebie. Kocha przejażdżki samochodowe:
"Dabu, uwielbia jeździć samochodem. Jak tylko otwieramy drzwi, wskakuje i zajmuje miejsce. Podczas jazdy siedzi spokojnie i obserwuje otoczenie."

W domu Dabu jest miłym pieszczochem, ciągle domaga się głaskania i przytulania:
"Kiedy przychodzą goście, Dabu jest w siódmym niebie, dla niego oznacza to więcej osób które mogą go pogłaskać lub się z nim pobawić. Dabuś uwielbia być w centrum zainteresowania, kiedy się nim nie zajmujemy, próbuje zwrócić na siebie uwagę przynosząc piłeczkę do zabawy lub nasze kapcie. Na szczęście ich nie gryzie i oddaje je baz większego problemu."

Czasami bokser przejmuje stery - bogaty arsenał bokserzych min pomaga mu osiągnąć cel, np. umościć się na sjestę na "zakazanej" sofie.
Obecnie Dabu jest po zabiegu kastracji i musi chodzić w kołnierzu ochronnym, co nie bardzo mu się podoba, gdyż zaczepia nim o wszystko i ma problem, żeby wygodnie się w nim ułożyć lub przytulić do właścicieli. Dabu wykazuje jeszcze pewne negatywne zachowania (głównie na spacerach), po zagojeniu się rany pokastracyjnej będzie więc musiał kontynuować edukację. Jednak mimo to:
"Dabu podbił nasze serca i stał się pełnoprawnym członkiem rodziny."
05.05.2010
Dostaliśmy od Dabo maila - relację z majówki. Pozazdrościliśmy mu miło spędzonego czasu:)

"Tu ja Dabuś. Chciałem się pochwalić, że ostatnie dwa dni spędziłem na działce z moją Panią i Panem. Mimo, że pogoda nie dopisała, było rewelacyjnie?br> Biegałem, skakałem, kopałem, szalałem, bawiłem się moją najfajniejszą (najgłośniejszą) piłeczką, "pilnowałem" kiełbasek na grillu. Dzisiaj mam zamiar się w końcu wyspać.
P.S. Słyszałem, jak moi Państwo mówili między sobą, że jestem coraz fajniejszym psem i że są dumni z moich postępów."01.10.2010
Dostaliśmy kolejnego maila z nowego domu Daba, tym razem relację z jego wakacji:
"Witam,
Niedawno wróciliśmy z naszych pierwszych wakacji z Dabusiem. Niestety okazało się, że Dab boi się wody, więc o kompieli w jeziorze nie chciał nawet słyszeć. W zamian chodziliśmy na długie spacery po pobliskich łąkach, gdzie Dab mógł się wyszaleć dowoli. W domu Dab zachowuje się wręcz idealnie. Jest grzeczny  i posłuszny. Jest bardzo przywiązany do kanapy. Jak każemu mu iść na miejsce wskakuje właśnie na klanape ;-) Kiedy wracam z pracy wskakuje mi przednimi łapami na kolana i się przytula ;-) Dabuś nawet ostatnio zaczął akceptować inne psy. Zaprzyjaźnił się z jamnikiem moich rodziców i bokserką mieszkającą po sąsiedzku. To już zupełnie inny pies niż ten, którego adoptowaliśmy. Nieopisaną radość sprawia nam patrzenie na jego postępy."


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.