STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MUFA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
06.04.2010 - Mufa zamieszkała w nowym domu

 

 

 

23.11.2009
Suczka nie jest bokserką - ma wprawdzie pręgowane umaszczenie, krótką sierść i cięty ogon, ale ma długi pysk. Wygląda, jak skrzyżowanie boksera z labradorem. Mimo, że nie jest bokserem, nie możemy przejść obojętnie obok jej cierpienia.

Mufa przyjechała do nas z okolic Warki, gdzie błąkała się od wiosny. Wtedy powiła pierwszy miot, którym zajęła się Fundacja Azylu pod Psim Aniołem.

Niedawno znowu została matką. Okazało się, że Mufa ma na lewym policzku ogromny ropień - wielkości dużego grejpfruta lub melona, w kilku miejscach pęknięty, z sączącą się ropną wydzieliną. Nie można jej przez to prowadzić na smyczy, bo obroża podrażnia tę wielką narośl.
Tym razem, mimo, że ma 8 szczeniaków, pozwoliła się przenieść z szopy, w której żyła, do samochodu. W hotelu pozwoliła obciąć pazurki dzieciom i obejrzeć dokładnie, a także wstępnie odkazić ropień. Gdy suczka nieco się uspokoi i wyciszy, w klinice, pod narkozą, zmiana ta zostanie dokładnie obejrzana i oczyszczona. Możliwości leczenia są nieco ograniczone, bo suczka karmi młode. Jeśli potrzebna będzie interwencja chirurgiczna, to szczeniaki trzeba będzie oddzielić od matki i karmić z butelki. Na szczęście już niedługo będą mogły przyjmować stałe pokarmy.

Mufa powiła 5 psów i 3 suczki. Wszystkie są w miarę dobrze odżywione, mają odpowiednie odruchy i otwarte oczy. Mają też niestety biegunkę - być może spowodowaną stresem, a być może infekcją bakteryjną - od matki. Musimy dać im kilka dni na oswojenie z nowym miejscem, zanim zabierzemy je od suczki.


Szczeniaki

Piesek 1
3 tygodniePiesek 2
3 tygodniePiesek 3
3 tygodniePiesek 4
3 tygodniePiesek 5
3 tygodnieSuczka 1
3 tygodnieSuczka 2
3 tygodnieSuczka 3
3 tygodnie14.12.2009 r.
Mufa pod troskliwą opieką w hotelu dochodzi powoli do siebie. Mieszka w boksie, gdyż dla jej szczeniąt nagła zmiana temperatury mogłaby być niebezpieczna. Suczka bardzo dba o czystość w swoim otoczeniu - nie załatwia się w boksie, czeka na spacer. Jest coraz bardziej ufna w stosunku do opiekunek. Szczenięta pozwalała dotykać od początku, teraz także chętnie przychodzi na zawołanie.
W ubiegłym tygodniu Mufę odwiedził weterynarz. Nie była możliwa jej wizyta w lecznicy, ze względu na dzieci. Z ich też powodu nie można było usunąć od razu ogromnego ropnia. Pani doktor zdecydowała o leczeniu suczki antybiotykiem i rozpoczęciu dokarmiania dzieci sztucznie - tak, by małe jak najszybciej przeszły na żywienie karmą. W tej chwili szczeniaki jedzą 3 posiłki dziennie w postaci karmy z mlekiem. Mamy nadzieję, że za kilka dni będą już mogły odżywiać się samodzielnie, a Mufa będzie mogła odbyć zabieg usunięcia zmian pod skórą.
Cała rodzina została odrobaczona - po raz pierwszy, z trzech planowanych zabiegów tego typu. W tym tygodniu zostaną odpchlone, a za dwa tygodnie małe zostaną zaszczepione.
Dla całej rodziny potrzebujemy wsparcia - zabawek, karmy, a także środków finansowych na przeprowadzenie operacji suczki.
Jeśli chcecie pomóc Mufie, prosimy o wpłaty na konto z dopiskiem MUFA.Uszatek Nugat Morys
Laguna MUFA Kawa
Forest Drzazga Biszkopt
18.01.2010
Przeszłość Mufy owiana jest tajemnicą. Sądząc jednak z zachowań suczki, jest to tajemnica mroczna i trudna. Jest pod troskliwą i fachową opieką od kilku tygodni i widać postępy w jej zachowaniu - powoli nabiera zaufania do ludzi i zaczyna ich postrzegać jako istoty przyjazne. Jednak wciąż jest w niej rezerwa i lęk. Oto relacja opiekunów:

"...jest nadal jeszcze trochę nieufna, ale zachęcana smaczkami podchodzi do znanego sobie człowieka i czeka na nagrodę :). Coraz częściej podchodzi sama, choć nadal odrobinę niepewnie. Jest przyjazna i nawet mocno zestresowana (przy zabiegach weterynaryjnych i pielęgnacyjnych) zachowuje się spokojnie."

Mufka ma apetyt, a smaczki wręcz uwielbia - to właśnie one mogą być dla cierpliwego, chcącego nawiązać z nią więź człowieka kluczem do jej serca.

Jednym ze śladów z przeszłości suczki jest jej awersja do zamkniętych pomieszczeń, np. pokoi. Doskonale za to czuje się na otwartej przestrzeni, w ogrodzie. Przyzwyczajenie jej do tego, że w domu z człowiekiem, na kanapie, jest fajnie i bezpiecznie, może potrwać, ale z pewnością warto. Bo Mufa jest wspaniałym materiałem na psiego przyjaciela. Jest spokojna, miła, bezkonfliktowa. Z innymi czworonogami żyje za pan brat, szczekanie nie należy do jej ulubionych czynności. Stan jej zdrowia jest coraz lepszy. Ropień się zmniejszył tak bardzo, że nie jest już potrzebny zabieg operacyjny, by go usunąć. Pewnym mankamentem, jedynie rzutującym na urodę Mufki, jest łysy pas na szyi - pamiątka już na zawsze po "ludzkim" traktowaniu.

22.02.2010
Mufa daje się coraz lepiej poznać jako wspaniały pies-towarzysz człowieka. Ponieważ wiele w życiu przeszła, na jej zaufanie i miłość trzeba zapracować łagodnym, pewnym i spokojnym zachowaniem, a gdy suczka się do właściciela przekona, da mu to, co okazuje Opiekunkom w hotelu - radość, serdeczność, przywiązanie.
Mufa, mimo licznych bolesnych zabiegów i tego, że miała maleńkie szczenięta, gdy trafiła pod opiekę Fundacji, nigdy nie okazała cienia złości czy agresji wobec nie zawsze przyjemnych czynności, jak zabieranie dzieci czy czyszczenie rany.
Mufa jest już zdrowa.
Czeka na dom, w którym już nigdy nikt jej nie zawiedzie.06.04.2010
Mufa zamieszkała w nowym domu
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.