STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
SAMSON/SMOK
Wiek: 5-7
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most
06.04.2010 - Samson zmieszkał w nowym domu

 

 

23.02.2010
Samson kilka dni temu trafił do schroniska w Oświęcimiu. Z powodu przepełnienia musiał, mimo zimnej i wilgotnej aury, zamieszkać w boksie zewnętrznym.
Pies jest chudy i niemłody, więc w taką pogodę, jak w lutym tego roku, miałby gwarantowane przeziębienie i zapewne inne choroby. W takich przypadkach trzeba działać szybko, zanim pies się ciężko pochoruje i będzie się zmagał z dolegliwościami przez kolejne tygodnie. Mogliśmy błyskawicznie go zabrać do domu tymczasowego dzięki zaangażowaniu osób, którym los zwierząt nie jest obojętny. Nasza wolontariuszka Sylwia poinformowała nas o tym, że pies jest w schronisku i skontaktowała z inspektorem OTOZ Animals - Panią Danutą Lembas, działającą w tym schronisku. Pani Inspektor przekonała władze schroniska, że dla psa będzie najlepiej, jak pojedzie do dt, zostanie przebadany przez lekarza weterynarii i będzie czekał na adopcję w domowych warunkach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc psu, także przy transporcie, bo dla osób wiozących boksera jego dobro było ważniejsze od późnej pory.

Samson jest potężnym, bardzo silnym psem. Ponieważ jego ogólny stan zdrowia jest dobry, w dniu dzisiejszym, 23.02.2010 r. został wykastrowany.04.03.2010
Nadeszły do nas wieści z domu tymczasowego Samsona:
"Mija już tydzień, odkąd Smok (bo tak został przez nas nazwany) pojawił się w naszym domu. Przyznaję uczciwie, że pierwsze dni były trudne. Smok sikał gdzie się dało (tam, gdzie się nie dało, też jakoś sobie radził), starał się mnie zdominować i był bardzo, ale to BARDZO "pyskatym" psiakiem. Teraz sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Aż trudno uwierzyć, że wystarczyło kilka dni, by psiak poczuł się tu jak u siebie. Przede wszystkim przestał obsikiwać meble (i telewizor:)); załatwia się już tylko na zewnątrz. Skończyły się "obskakiwania", pies stał się słodkim przytulakiem i - przyznaję - miał okazję zakosztować spania na kanapie i ...no cóż, spodobało mu się. Nadal dużo gada i wygląda to przekomicznie, kiedy zaczyna dyskutować i burzy się, że wysyłam go na miejsce. Wydaje z siebie tak zabawne dźwięki, że trudno zachować powagę i konsekwencję w egzekwowaniu poleceń, a kiedy jeszcze tak patrzy tymi swoimi wielkimi oczami..ehh. Co ważne - Smok bardzo grzecznie zostaje w domu. Nie szczeka, nie skomle, nie piszczy...Trzeba tylko w miarę często wychodzić z nim na dwór, bo mimo dobrych wyników badania krwi i moczu, Smok pije dość dużo wody.16.03.2010
Samson (zwany w domu tymczasowym Smokiem) jest już przygotowany do adopcji i czeka na swój dom.
Pies grzecznie chodzi na smyczy (a spuszczony z niej wraca na każde zawołanie), spokojnie zostaje sam w domu nawet osiem godzin dziennie. Jest idealnym towarzyszem zabaw dla dzieci - jest bardzo delikatny w czasie zabawy, podporządkowuje się dzieciakom kładąc na plecach z czterema łapami w górze.
Nie załatwia się w domu, nie brudzi, czasem - kiedy zostaje sam - przynosi sobie na posłanie jakąś część garderoby domowników, ale nie niszczy jej ani nie gryzie tylko wtula się w nią i tak zasypia.
Smok nadal "dyskutuje" - powarkując i poszczekując wyraża swoje zdanie, kiedy nie chce wykonać jakiejś komendy(najczęściej wrócić na miejsce i nie domagać się więcej pieszczot), ale to tylko bardzo zabawne czcze gadanie.
Samson potrzebuje tylko swojego miejsca, pełnej miski i człowieka, na którego będą patrzeć jego wielkie, mądre i pełne ufności psie oczy.

06.04.2010
Samson zmieszkał w nowym domu

13.04.2012

Dostaliśmy informację, że Samson przeszedł za Tęczowy Most, przegrał walkę z nowotworem.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.