STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DIEGO
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: (DT) Śląsk
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

 

31.03.2010
Diego został odprowadzony do schroniska jako pies znaleziony. Jednak zostawiony przez mężczyznę, który go przyprowadził - wyrywał się, by pobiec za nim...

Diego zrobił na pracownikach schroniska pozytywne wrażenie: jest psem posłusznym, nie wykazującym agresji.
Jednak pierwszego dnia "pilnował" miski. Być może wynika to z tego, że bokser musiał być bardzo źle karmiony - jest wygłodniały, a po przyjęciu do schroniska zwymiotował trocinami.


29.05.2010
Otrzymaliśmy nowe zdjęcia Diego.

6.06.2010r.

W piątek 04.06 Diego razem z Lotką przejechał ponad 300 km do domu tymczasowego. Opiekunowie z domu tymczasowego sami pojechali po oba psy do schroniska.

W domu tymczasowym Diego szybko wybrał dla siebie najwygodniejsze miejsce - łóżko opiekunów:)
W przyszłym tygodniu czeka go wizyta w lecznicy weterynaryjnej.

9.06.2010r.

Diego w DT cieszy się życiem, cały czas chce się bawić, a kiedy zobaczy smycz w ręku opiekunki, skacze jak mały źrebak, szczęśliwy, że czeka go spacer.
Niedawno opiekunka odkryła, że Diego ma koronę na głowie :-) z ciemniejszych włosków - prawdziwy Król Diego, tylko królestwa mu brakuje...

17.06.2010r.
Opiekunka Diego kilka dni temu zauważyła dwa guzy, jeden na jądrze i drugi na uchu, które z dnia na dzień robiły się większe. Postanowiliśmy zawieźć Diego jak najszybciej do lecznicy.Wczoraj pies miał wykonane badanie rtg płuc, usg brzucha i badanie krwi. Pobrano tez wymaz z uszu.
Po wykonanych badaniach Diego trafił na stół operacyjny - wypis poniżej:

Na worku mosznowym obecny guzek. W obmacywaniu nie stwierdzono guzów w tkance jądrowej. Stwierdzono u psa wyciek ropny z pępka. U postawy prawego ucha stwierdzono guzka, który wczoraj był dwukrotnie większy, a dziś zmniejszył swoją objętość. Zachowanie się guzka sugeruje
Mastocytomę - złośliwy nowotwór. Usunięto jądra wraz z workiem mosznowym oraz guzek na małżowinie usznej. Usunięcie guzka z małżowiny wymagało usunięcia znacznej powierzchni skóry i jej dalszą plastykę. Może to doprowadzić do zniekształcenia. Guzy wysłano do badania histopatologicznego do Niemiec. Brudna wydzielina w obu uszach.
Pobrano materiał i nie znaleziono pasożytów.

USG Przewodu pokarmowego: obrzęk błony śluzowej jelit wskazuje na przewlekły proces zapalny.

Diego musi przejść na karmę Royal Canin Intestinal
Koszt badań, operacji i specjalistycznej karmy: 1200 zł

24.06.2010
Dostaliśmy już wyniki histopatologiczne Diego. Okazuje się, że w obu wyciętych guzkach była mastocytoma, czyli guz komórek tucznych stopnia II (w skali I-II-III), czyli średnio złośliwy. Oba guzy zostały usunięte w całości (brak komórek nowotworowych w linii cięcia). Jednak z uwagi na mnogie wystąpienie zmian (dwa guzki były tego samego pochodzenia) trzeba trzymać kciuki i regularnie Diego kontrolować, w nadziei, że podobnych zmian nie ma i się nie pojawią.
16.05.2011
Diego kilka dni temu przyjechał w odwiedziny do siedziby Fundacji, bokser jest wulkanem energii wpatrzonym w swoją opiekunkę Agnieszkę.
W dniu dzisiejszym Diego miał problemy ze zdrowiem, wymiotował, zasłabł, został zawieziony do lecznicy, lekarz podejrzewa problemy z sercem, w czwartek boksera czeka wizyta u kardiologa.
06.06.2012

Dostaliśmy nowe zdjęcia Diego od Agnieszki, jego opiekunki: Diego jako pełnoprawny członek rodziny również świętował urodziny małego Natka.
Kilka dni temu cała rodzina odwiedziła siedzibę Fundacji, bokser czuje się świetnie, wptarzony w Agnieszkę i szczególnie Natka, którego bardzo pokochał nie odstępując na krok.

02.12.2013

Diego, staruszek wpatrzony w swoją opiekunkę Agnieszkę i bez reszty oddany jej synkowi Natkowi. Bokser dla którego rodzina jest sensem życia.
Niestety u Diego pojawiły się guzy, pies był w lecznicy na konsultacji onkologicznej, wykonano mu badania i umówiono operację.
Diego jest już po operacji usunięcia guza na łapie i innych guzów na ciele, próbki zostały wysłane do badania histopatologicznego do Niemiec.
Dług w lecznicy wyniósł ponad 1300 zł.
Nie jesteśmy w stanie go spłacić bez Państwa pomocy, co tydzień pod opiekę naszej Fundacji trafia KILKA psów, wszystkie są leczone, a nasza Fundacja nie dostaje żadnych dotacji z gmin.
BARDZO prosimy o pomoc dla Diego, prosimy o wpłaty z dopiskiem: "operacja Diego".


10.10.2014

Agnieszka, opiekunka Diego podjęła decyzję, że bokser zostaje u nich na stałe.

"Mój królewicz pozdrawia wszystkich bardzo serdecznie. Po przeprowadzce Diegusia dochodził do siebie ponad miesiąc. Zupełnie nie potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Za dużo miejsca. Teraz zachowuje się jakby zawsze tu mieszkał. Zaprzyjaźnił się z sąsiadami, pogonił Pana Elektryka który schował się za rowerem, myśląc, że mu to pomoże. Każdy kto przychodzi ma dla niego przysmak. Już nie wciska się między człowieka aby wejść do domu. Chodzi po podwórku z kurami a jak zechce wrócić do domu po prostu otwiera sobie drzwi. Jest w tym mistrzem.
Niestety widać już, że Dieusia się starzeje. Potrzebuje więcej odpoczynku. Bardzo głęboko zasypia. Mam nadzieję, że zostanie z nami jeszcze długo. Jest z nami 4 lata i 4 miesiące. Przez ten czas wiele było smutku ale i bardzo dużo radości. Dzięki Fundacji trafił nam się wyjątkowy pies."


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.