STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
STEFAN
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: (DT) Warszawa
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

 

Stefan został wyrzucony z jadącego samochodu w okolicach Pomiechówka. Dlatego nie spodziewamy się, że odnajdzie się jego właściciel.
Postępowanie dotychczasowych „opiekunów” spowodowało, że bokser ma nadwyrężoną łapę – lekko utyka. Na szczęście weterynarz stwierdził, że nie ma złamań ani innych obrażeń wewnętrznych.
Dzięki zaangażowaniu Dobrych Ludzi pies trafił pod naszą opiekę zamiast do schroniska. Pierwszego dnia był tak wystraszony, że trudno było zrobić mu zdjęcie. Bokser stał z pochyloną głową i nie chciał nawiązywać kontaktu ani z ludźmi, ani z innymi psami. Gdy wolontariuszka zbliżała się z aparatem, Stefan kładł się na trawie.
Pod czujnym okiem tymczasowego opiekuna dochodzi do siebie. Dogadał się z psem -rezydentem, choć nie wszystkich przedstawicieli swojego gatunku traktuje przyjaźnie.
Stefan jest grzeczny, spokojny, także na spacerach.
Poszukuje ciepłego domu, który pomoże mu uwierzyć, że człowiek może obdarzyć psa bezwarunkową, cierpliwą miłością.
Przed adopcją zostanie zaszczepiony i wykastrowany.19.12.2009
Stefan miał nieco podwyższone wyniki wątrobowe i częste biegunki. Został ponownie odrobaczony i teraz jest już lepiej.

W domu tymczasowym, pod troskliwą opieką, pies bardzo się zmienił. Z entuzjazmem pochłania gotowane przez Opiekunkę pyszności, stał się wesołym, otwartym psem, ufnym wobec ludzi – takim zwykłym bokserem.

Pies sprawuje się bez zarzutu. Wspaniale dogadał się z suczką rezydentką. A gdy zostają sami w domu, po prostu grzecznie śpią, nie psują niczego.

23.02.2010
Stefan ma uraz oka - rankę na rogówce, więc odwiedził lecznicę weterynaryjną w piątek, 19.02. Oko jest zaczerwienione, a psiak próbuje trzeć nim o różne przedmioty. Dostał więc kołnierz ochronny, a do oka opiekun aplikuje krople i żel.

06.09.2010

Opiekun Stefana podjął decyzję, że Stefan zostanie u niego na stałe :-)

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.