STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
PRĘGUSEK
Wiek: 7-9
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most

Joanna tel. 0607 32 99 32

Został uratowany przez Dobrych Ludzi.
Jego właściciel twierdził, że pies jest agresywny. Na razie żadnej agresji w nim nie zaobserwowano.
Jest mocny i zrównoważony, na spacerach bardzo spokojny. Psów napotkanych na ulicy nie atakuje pierwszy, ale zaatakowany staje do walki. Suczki oczywiście traktuje bardzo miło.
Małych psów, które mieszkają z nim w domu, nie atakuje, pomimo ataków i warczenia z ich strony, ale z samcami jego wielkości doszło już do spięcia.
Koty chyba zna i lubi :)

Opinia z domu tymczasowego:
"Do ludzi po boksiowemu przyjazny, uwielbia przytulać się i być blisko człowieka, kocha jazdę samochodem.
To pies, który całe życie mieszkał z ludźmi w mieszkaniu i spał na kanapie. Bardzo potrzebuje domu, gdzie będzie miał bliski kontakt z człowiekiem, który będzie go głaskał, przytulał i bawił się z nim.
Jednocześnie trzeba mu zapewnić odpowiednią porcję ruchu, bo inaczej nudzi się i zamknięty płacze.
Bardzo lubi długie spacery, podczas których pięknie bawi się patykami."

Przyszły właściciel powinien mieć doświadczenie z psami, ponieważ Pręgusek ma dosyć mocny charakter.
Przed adopcją zostanie wykastrowany.

25.02.2009 r.
Kiedy Pręgusek trafił do DT, był psem mocno zestresowanym, nie potrafił okazywać uczuć, przytulać się, głaskanie drażniło go. Nie wiedział, do czego służą zabawki.
Dziś Pręgusek uwielbia się przytulać, sam zachęca do zabawy, śpi z Panią w łóżku.
Nie toleruje konkurencji – nie akceptuje innych psów, a zaczepiony, walczy do upadłego.
Jest czujnym stróżem domu, nie wpuszcza nieznajomych na teren posesji.
Jest psem z charakterem i bardzo uczuciowym, potrzebującym miłości. Szuka właścicieli, którzy będą mieli dużo cierpliwości i zrozumienia.

15.11.2009 r.
Pręgus już długo czeka na swoją szansę, a nie należy do psiej młodzieży. W domu tymczasowym nauczył cieszyć się życiem: spacerami (uwielbia długie, interesujące wyprawy z Opiekunką), zabawkami - okazuje się, że najfajniejsze są piszczące, zwłaszcza pewna pomarańczowa gumowa kostka; i najważniejszym - bliskością człowieka. Tego potrzebuje najbardziej. Obecność Opiekunki jest dla niego najważniejsza pod Słońcem, natychmiast wtedy odżywa, cieszy się, zachęca do zabawy, zaczepia łapą. Zaraz potem plasuje się gumowa kostka - Pręgusek z nią śpi, wychodzi na dwór, a kiedy je lub pije, kostka w tym aktywnie uczestniczy, wrzucana do miski.

14.03.2010 r.
Ponieważ Pręgus w domu tymczasowym nie dogadywał się z samcami-rezydentami musiał być izolowany. W związku z tym kontakty z opiekunami były nieco ograniczone, a on bardzo potrzebuje obecności człowieka. Podjęliśmy wiec decyzję, by przenieść Pręgusa do domu tymczasowego, gdzie mieszka wyjątkowo uprzejma dla psów suczka adoptowana z naszej Fundacji.
Z Jagą zapoznał się na spacerze, na neutralnym terenie. Początkowo psy były puszczone w kagańcach. Gdy się już poznały, kagańce okazały się zbędne. Po spacerze weszły razem na posesję. Pręgus zwiedził wszystkie kąty, a Jaga bez problemu wpuściła go do domu.
W ten sposób bokser oprócz czułej opieki ma zapewnione towarzystwo przyjaznej suczki.


09.02.2011

Opiekun Pręguska, Rafał podjął decyzję, że Dziadzio zostaje u niego na stałe - podpisał z naszą Fundacją umowę adopcyjną :-)
Pręgusek, jak każdy starszy bokser uwielbia przesypiać cały dzień, najchętniej w łóżku razem z Rafałem, cały zakopany pod kołdrą.
Cieszymy się, że kolejny staruszek dożyje starości szczęśliwy i kochany.


27.05.2012

Pręgusek miał kilka dni temu skręt żołądka, trafił do lecznicy, udało się go uratować dzięki operacji. Niestety pojawiły się komplikacje po operacji, u Dziadzia przestały funkcjonować nerki, staruszek przeszedł za Tęczowy Most.
Współczujemy Rafałowi, u którego Dziadzio był szczęsliwy ....

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.