STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KAZIO
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: (DT) Warszawa
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

Joanna 0 607 32 99 32

 

Kazio trafił pod nasze skrzydła prosto ze schroniska w Żyrardowie. Jest bardzo chudy i w boksie sprawiał wrażenie smutnego. Jednak gdy tylko opuścił teren schroniska, zaczął się bawić, merdać ogonem i wycałował wolontariuszkę.
Ma lekkie problemy z tylną łapą – utyka na nią przy chodzeniu lub wręcz odciąża ją trzymając lekko uniesioną, gdy stoi. Ma biegunkę lekko podbarwioną krwią, ale jest pod kontrolą weterynarza, więc przewód pokarmowy zaczyna pracować coraz lepiej.
Bokser dogadał się z rezydentami w domu tymczasowym. Jest bardzo sympatycznym starszym panem, garnącym się do ludzi.
Kazio szuka ciepłej kanapy i kochających właścicieli na resztę życia.
24.10.2009r.
Kazio miał zrobiony przegląd weterynaryjny i podstawowe badania. Okazało się, że jego uszy są w kiepskim stanie – zalega w nich sporo ciemnobrązowej wydzieliny i ropy. Pobrano z nich próbki do badań.
Staruszek cierpi także na zapalenie skóry zewnętrznych przewodów słuchowych.
Czekamy jeszcze na wyniki badań krwi.10.11.2009r.
Kazio jest w pełni zdrowym, pogodnym i wesołym bokserem. Żywiołowości i ciekawości życia, a także kondycji, mógłby mu pozazdrościć niejeden młodziak. Potrafi z miejsca się odbić i przeskoczyć ogrodzenie... Lubi także wygodnie odpoczywać, najchętniej wtulony w miękki fotel. Ma swoje sympatie i antypatie wśród czworonogów, przymilny charakter wobec ludzi, a także apetyt - nie tylko jedzenie, ale także prawdziwe domowe życie.

11.02.2010r.
Kazio bardzo się zadomowił w dt. Poznał zasady panujące w domu i niemal bez kłopotów sie do nich stosuje. Uwielbia piszczące zabawki, jest bardzo aktywny i energiczny. Potrafi godzinami biegać po ogrodzie z patykami w pysku, albo niestrudzenie wygrywać melodie piszczącymi zabawkami.

Problemem są niestety stosunki Kazia z innymi psami:
"Z naszym bokserem rezydentem nie zaprzyjaźnił się do dziś, a z bokserką odważyłam się zostawić go samego dopiero kilka dni temu, jednak Kazio nadal potrafi zaatakować nawet suczkę, którą zna od kilku miesięcy. Przestał, w tych na szczęście rzadkich zdarzeniach, używać zębów, a atak polega na przygnieceniu do ziemi i trzymaniu. Nie jest jednak tak źle, ponieważ wśród przebywających u nas psów ma także ulubieńców :) Wydaje się, jakby Kazio szczególnie uważnie dobierał sobie przyjaciół :)."

Kazio jest alergikiem. Musi jeść specjalistyczną karmę dla alergików, ponieważ w przeciwnym razie jego łapy i wnętrze ud stają się zaczerwienione i swędzące.16.12.2010
Wieści z domu tymczasowego Kazia:

" Kazik po wielu miesiącach zaakceptował większość psów z którymi mieszka. Jednak nadal problem stanowią jego kontakty z Mailem. We wrześniu zamieszkały z nami 2 szczeniaki porzucone w lesie.  Kazik zaskoczył nas wszystkich, bo pojawienie się tych dwóch maluchów wywołało u Kazia prawdziwą radość. Od początku zachęcał je do zabawy, wpuszczał na swoje legowisko i pozwalał na wszelkie psoty. Dopiero teraz gdy szczeniaki dorastają, zaczyna pokazywać im, że starszy pan nie na wszystko będzie sobie pozwalał. I faktycznie. Po Kaziu widać, że jest już psem wiekowym. Coraz więcej śpi, coraz słabiej słyszy. Czasem trzeba do niego podejść i dotknąć, żeby obudzić go na spacer bo nie słyszy wołania."

10.09.2011

Opiekunka z domu tymczasowego Kazia podjęła decyzję, że Kazio zostaje u niej na stałe :-) Czekamy na relację i zdjęcia
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.