STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
IGO
Wiek: powyżej 9
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most

Igo jest staruszkiem w wielkiej potrzebie. Znalazł się w schronisku po wielu latach życia z człowiekiem. Kończy mu się kwarantanna i bardzo pilnie potrzebuje domu.
To spokojny, bardzo łagodny bokser, który nie ma szans na przeżycie w schronisku - jest w depresji i bardzo schudł.
Igo ma duże odgniecenia na łapach i kościach biodrowych, wystarczy mu miękkie posłanie, pełna miska i odrobina ciepła na ostatnie lata życia.
09.06.2009r.
6 czerwca 2009 roku Igo trafił pod opiekę Fundacji SOS bokserom. Dzięki zaufaniu Pani Dyrektor Schroniska na Paluchu w Warszawie, udało się sprawnie załatwić formalności, dzięki czemu możemy pomóc kolejnemu staremu, niechcianemu, schorowanemu bokserowi w znalezieniu domu, w którym w godziwych warunkach, bezpieczny i kochany spędzi choć ostatnie lata życia.
Staruszek nie jest w dobrej formie zdrowotnej. Przeprowadzony wywiad lekarski oraz badania (morfologię, jonogram, biochemię krwi, rtg klatki piersiowej, rtg jamy brzusznej) wykazały różne zmiany chorobowe w jego ciele:
- bardzo silny kamień nazębny,
- obustronne uchyłki prostnicy i bolesna prostata,
- liczne stare odleżyny na łokciach, zewnętrznych stronach kolan i biodrach,
- z odleżyn na guzach biodrowych wypływa krwisto-ropny płyn, z którego został pobrany wymaz,
- zwapnienia oskrzeli,
- silne zgazowanie jelit na całej długości, zaparcia,
- złe wyniki wątrobowe,
- stan zapalny uszu,
- wychudzenie.

Igo jest już leczony oraz ma ustaloną dietę - dostaje Royal Canin Intestinal, ze względu na wychudzenie w niewielkich porcjach, kilka razy dziennie. Odleżyny są smarowane specjalną maścią. Niektóre badania musimy powtórzyć, w celu ustalenia, czy wykryte zmiany postępują.

Staruszek jest pozytywnie nastawiony do ludzi, wręcz łaknie kontaktu z nimi. Chociaż schorowany i stary, potrzebuje dużo snu, i odpoczynku, jest ciekawy świata i na miarę swoich możliwości stara się we wszystkich sprawach być na bieżąco. Jest piecuchem - uwielbia spać otulony, z głową i pyskiem schowanym w ciepłym kocu.
Igo, a właściwie Kubuś(takie imię dostał w domu tymczasowym), lubi zwierzęta, świetnie dogaduje się z sukami rezydentkami, życzliwe zainteresowanie okazuje też kotom, do napotkanych samców też jest nastawiony przyjaźnie.30.06.2009r.
Igo dzięki troskliwej opiece Domu Tymczasowego czuje się coraz lepiej i powoli przybiera na wadze, jednak jego zdrowie pozostawia wiele do życzenia.
Z odleżyn ciągle jeszcze sączy się krew z ropą.
Zeskrobiny ze skóry na odleżynach wykazały obecność E. coli – staruszka czeka więc długa, co najmniej półroczna kuracja antybiotykowa.
Ponieważ w moczu Igo pojawiała się krew, zrobiono mu USG jamy brzusznej i podbrzusza. Okazało się, że w prostacie psa są cysty, więc mimo sędziwego wieku zostanie wykastrowany tak szybko, jak to możliwe.

10.07.2009r.
Igo to młody prężny duch w starym, schorowanym ciele. Jest bardzo kontaktowy, umie myśleć i kombinować. Opracował, jako jedyny tymczasowicz, metodę wydostawania się z pokoju.
Jest bardzo życzliwy wobec ludzi, próbuje natomiast ustawiać duże psy, zwłaszcza, gdy w pobliżu są psie damy. Jest wprawdzie słaby i przewraca się, ale nie ma mowy o ustąpieniu z placu boju :)

Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy w czerwcu wpłacili na potrzeby Igo w sumie 200 PLN. Lekarstwa dla Igo w czerwcu kosztowały 361 PLN, wizyty u weterynarzy kolejne 300 PLN. Igo czuje się coraz lepiej.26.08.2009r.
W lipcu Igo miał ponownie wykonane badanie rtg klatki piersiowej, gdyż zmiany w oskrzelach i płucach, wykryte w pierwszym badaniu, mogły wskazywać na nowotwór. Na szczęście nie ma zmian w obrazie radiologicznym w ciągu tych kilku tygodni pobytu boksera w domu tymczasowym – a zatem to tylko zwapnienia.

Igo był słaby, szybko się męczył na spacerze, dostawał zadyszki na schodach. Podejrzewano, że jest to spowodowane bólami stawów.
Na podstawie rtg stwierdzono zmiany zniekształcająco - zwyrodnieniowe, ale także obecność guza między palcami lewej przedniej łapy.
Po konsultacji kardiologicznej, wczoraj, zmiana ta została wycięta – czekamy na wynik badania histopatologicznego. Igo pomału dochodzi znów do siebie.

Mimo problemów ze zdrowiem, Igo jest radosnym, kochanym bokserem. Każdy dzień wita merdając ogonem. Na noc stara się ułożyć jak najbliżej tymczasowej opiekunki.

Leczenie Igo w lipcu kosztowało: 393,82 PLN; karma dla niego: 53,59 PLN. Z darowizn celowych dla boksera zebraliśmy: 200 PLN.
Darczyńcom serdecznie dziękujemy za pomoc w utrzymaniu i leczeniu Igo.

10.09.2009r.
Igo jest już wprawdzie po operacji i rana nie jest wielka, jednak zmiana wycinana była w miejscu, które trudno się goi. Szwy na łapie się rozeszły i gdy pies próbuje chodzić, przemaka opatrunek, Igo jest więc częstym pacjentem kliniki weterynaryjnej.

18.11.2009
Igo doszedł już całkowicie do siebie po przebytej operacji, po której nie ma już śladu.
Jest przemądrym, wspaniałym, dostojnym psem, który doskonale zarządza pozostałymi tymczasowiczami.
Pilnuje domu i broni go przed intruzami przechodzącymi za siatką, jest doskonałym rozjemcą konfliktów domowych.
Na dworze jego ulubionym zajęciem jest pilnowanie, kiedy w dostojnym siadzie obserwuje otoczenie, podczas, gdy reszta stada bryka po ogrodzie.
Jest tolerancyjny dla kotów, którym pozwala zaglądać do swojej miski.
Niestety jedyną wadą fizyczną są niesprawne zwieracze, podczas snu zdarza mu się nie trzymać moczu, ale sędziwy wiek nie został dobrze zaplanowany przez Stwórcę. Pomimo tego jest psem idealnym, mądrym, myślącym i tolerancyjnie nastawionym do życia.
20.02.2010
Ząb czasu zdaje się oszczędzać Igo. Mijają kolejne miesiące, ale on zupełnie się nie zmienia. Jest w świetnej formie, nadal utrzymuje porządek w stadzie.
Jak pisze tymczasowa opiekunka: "Okazało się, że bardzo lubi bawić się piłką. Zaanektował piłkę Kefira i broni jej przed Hudinim. Jest bardzo związany ze mną."
Niestety cały czas popuszcza pod siebie, zwłaszcza podczas snu.Igo odwiedził lecznicę weterynaryjną, ponieważ miał problem z uchem. Okazało się, że zrobił mu się

krwiak małżowiny usznej. Cierpi też na zapalenie ucha i świerzb. Psu pobrano krew do badania, dostał też leki do uszu. Za tydzień czeka go kolejna wizyta i punkcja krwiaka.

14.05.2011

Staruszek Igo poczuł się ostatnio słabiej, nie miał apetytu, nie chciał chodzić, został zawieziony przez opiekunkę do lecznicy. Wykonano badanie moczu i krwi, które wykazały niewydolnośc nerek. Podjęliśmy decyzję, że bokser zostanie pod stałą opieką lekarzy w lecznicy całodobowej. W dniu dzisiejszym wykonano Igo kolejne badanie krwi i moczu - wyniki wykażą, czy podawane cały czas kroplówki i leki pomogły staruszkowi. Badanie usg jamy brzusznej wykazało obecność płynu, próbka została wysłana do laboratorium.

Stan Igo jest ciężki, mamy wielką nadzieję, że leczenie przyniesie rezultat i bokser będzie mógł się jeszcze cieszyć opieką swojej ukochanej Pani.
Prosimy Państwa o pomoc w opłaceniu kosztów pobytu Igo w szpitalu : prosimy o wpłaty na konto Fundacji z dopiskiem : " pomoc dla Igo"

16.05.2011

Igo przeszedł dzisiaj za Tęczowy Most, walczyliśmy do końca, mieliśmy nadzieję, że stała kontrola lekarzy, podawane kroplówki i leki spowodują, że nerki staruszka zaczną funkcjonować lepiej. Niestety jego stan się wczoraj wyraźnie pogorszył, wyniki krwi były dużo gorsze, do tego doszło zapalenie trzustki oraz problemy z krążeniem.

Igo miał piękną starość dzięki opiekunce, był królem stada, żył w zgodzie z innymi bokserami staruszkami wpatrzony w swoją Panią, szkoda że mógł się cieszyć nowym życiem tylko dwa lata ....

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.