STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
JAZON
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

 

 

 

POD STAŁĄ OPIEKĄ FUNDACJI

WSPIERAMY LECZENIE PROBLEMÓW SKÓRNYCH JAZONA/ARONA

 

02.04.2010 JAZON/ARON ZOSTAJE NA ZAWSZE W DOMU TYMCZASOWYM

 

30.12.2009
Jazon trafił do schroniska jesienią tego roku. Był wyniszczony, maksymalnie wychudzony, z chorą skórą. Po miesiącach leczenia stan Jazona znacznie się poprawił.

Z początku bokser był nieśmiały, powoli się otwierał.
Teraz, już zdrowy, pokazuje w pełni swój charakter: jest przyjaznym psem, garnie się do ludzi i - jak każdy bokser - uwielbia pieszczoty.

Jazon przeszedł zabieg kastracji i jest gotów do adopcji.
01.02.2010
Po półrocznym pobycie w schronisku Jazon zamieszkał w domu tymczasowym. Na nowy etap życia bokser dostał nowe imię - Aron. Mimo dobrej opieki w przytulisku, tak długie przebywanie w kojcu odbiło się negatywnie na psychice boksera. Okazuje się, że zapomniał on o zachowaniu czystości w domu. Tymczasowi opiekunowie w ciągu tygodnia wypracowali już dużo w tej materii - teraz Jazonowi/Aronowi zdarzają się już tylko wpadki w postaci siusiania.

Jest niezwykle przyjazny wobec ludzi. Dzieci wręcz uwielbia - przytulanie przez trzyletnią dziewczynkę to najlepsza forma pieszczoty dla tego boksera.
Z suczką rezydentką dogadali się po kilku dniach - ona rządzi, choć jest od niego trzy razy mniejsza. Obce psy na spacerach, zwłaszcza duże samce, Aron traktuje z dużą rezerwą - stara się je odstraszyć.

Nie ominęły go też problemy zdrowotne - opiekunowie zauważyli w moczu wstążki krwi. Badanie moczu wskazuje na to, że być może bokser ma kamienie w nerkach. W przyszłym tygodniu będzie miał wykonane USG, by to sprawdzić.

11.03.2010
Jazon, zwany w domu tymczasowym Aronem, odwiedził klinikę ze sporym zestawem już wykonanych badań. Wyszedł z niej z kompletem leków i wskazań medycznych.
Okazało się, że niestety ma przewlekłe zapalenie pęcherza, spowodowane być może obecnością kamieni. Wyniki badań wskazują na to, że być może nerki lub przysadka boksera nie funkcjonują poprawnie - mocz ma niski ciężar właściwy.

Jazon jest też przeziębiony - ma zmiany w oskrzelach. Prawdopodobnie z powodu obniżenia odporności organizmu uaktywniła się zaleczona choroba skóry. Pani doktor pobrała zeskrobinę do badania.

Bokser musi być regularnie kąpany w specjalnym szamponie dla psów z problemami skórnymi. Przechodzi także antybiotykoterapię. W sobotę kolejna wizyta kontrolna oraz seria badań do wykonania - analiza krwi na obecność mocznika, a następnie próba w kierunku moczówki prostej - czyli poszukiwanie przyczyn niskiego ciężaru właściwego moczu. Mamy nadzieję, że troskliwa opieka w domu tymczasowym oraz leki przyniosą bokserowi ulgę.
Potrzebujemy wsparcia w opiece nad Jazonem/Aronem. Badania i leki znacząco podnoszą koszty jego utrzymania.

10.05.2010
Dostaliśmy wieści z domu Jazona, czyli Arona:

"Witam.
Aron przebywa w naszym domu już dość długo. Chociaż początki były bardzo ciężkie,teraz jest super. Pierwsze dni Arona z naszą suczką Megi były nieustanną wojną o wszystko: o miskę, głaskanie, łóżko, zabawę... Teraz bawią się razem, zdarza się że jedzą z jednej miski (choć bardzo rzadko), wspólne spacery są najlepszym polem do popisu dla obu psiaków. Aron zazdrośnik nie pozwala innym psom robić Megi krzywdy, czasem jest zazdrosny i odpycha rywali, ale nie ma w tym żadnej agresji jak na początku. Aronisko powoli zaczyna zapominać, co to znaczy chodzenie na smyczy - jest z niej spuszczany, słucha się, nie ucieka. Natomiast w domu... hmmm cały czas szaleństwo, zabawa. Aron nie załatwia się już w mieszkaniu, jak kiedyś, prosi o wyjście na spacer (podchodzi i uderza pyskiem w domowników). Jest to bardzo mądry psiak, kocha dzieci, zabawę i jedzenie. Kiedy jest głodny lub chce mu się pić, przynosi miskę pod nogi i podsuwa ją na siłę tak długo, aż ktoś mu da to, czego chce. Nasza 4-letnia córka może z nim robić wszystko a ten poddaje się każdemu pomysłowi bez żadnych oporów. Jeśli chodzi o jazdę samochodem również jest bardzo grzeczny prócz wsiadania - trzeba go wnosić do auta :)"


"Jest naprawdę super psem radosnym i chyba szczęśliwym. Coraz więcej biega (bardzo źle znosił upały - w nocy musielismy do niego wstawać, żeby w garstkach wlać mu trochę wody do pyska, bo nie miał siły podejść do miski z piciem ), jest kochany, cierpliwy i jak to bokser nieznośny. Mlaska, tylko czeka aż jego pan wyjdzie z łóżka i zrobi miejsce dla niego, na spacerach udaje, że nie słyszy, jak się go woła, szczeniaki mogą z nim robić, co im się tylko zamarzy, podobnie jak nasza córka."
Bardzo mocno trzymamy kciuki, by kłopoty nie powtórzyły się i  by Aron i jego rodzina mogli razem spędzać czas beztrosko i szczęśliwie.

07.09.2010r.

Aron miał znowu kłopoty z załatwianiem się. Załatwiał się w domu, także na klatce schodowej. Mimo uciążliwości tej przypadłości właściciele boksera nie załamali się, choć mieli słabsze chwile:

"Ostatnio cała moja rodzina sporo przeszła jeśli chodzi o Arona. Było na tyle źle, że w pierwszych chwilach załamania postanowiłam oddać Boksia z powrotem......:(  Aron na  nowo zaczął załatwiać się w domu jak by tego było mało sikał na klatce albo w windzie co irytowało  sąsiadów. Psiak wychodził codziennie po 5-6 razy i to nie pomogło. Więc zapadła decyzja o oddaniu Arona.... tylko że nie znalazł się chętny aby wykonać choć jeden telefon do fundacji."
Na szczęście pokłady cierpliwości i miłości właścicieli Arona dały efekty. Pies powoli uczy się na nowo czystości i wszystko wraca do normy."


 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.