STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TOFI
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: (DT)
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

POD STAŁĄ OPIEKĄ FUNDACJI

WSPIERAMY WYŻYWIENIE TOFIKA

 

09.05.2010r.

Tofi trafił do schroniska w połowie kwietnia. Szybko udało nam się zorganizować pomoc dla niego. W tej chwili znajduje się pod opieką fundacji, w domu tymczasowym w Młynach, ma kłopoty ze wzrokiem.
Tofi sobie dobrze radzi - ładnie chodzi po schodach i porusza się bez większych problemów.
Być może coś widzi.
Bokser dogadał się z rezydentką, a teraz będzie nabierał ciała w troskliwym dt.


21.05.2010
W poniedziałek 17 maja Tofik przyjechał z Młynów do Warszawy na specjalistyczne badania i zabieg kastracji. Dzień po zabiegu miał konsultację okulistyczną u dr Garncarza. Niestety okazało się, że Tofik nie widzi i nigdy nie będzie widział z powodu całkowitej degeneracji obu siatkówek. Lekarz stwierdził także początki zaćmy soczewkowej.
Tofik zostanie na zawsze w domu tymczasowym.


12.11.2010

Tofi bardzo pilnie potrzebuje nowego domu tymczasowego lub stałego z powodu nagłego wyjazdu jego opiekunów za granicę

20.11.2010
Tofi zwany również Totikiem zamieszkał kilka dni temu w domu tymczasowym w Wałbrzychu.  Nowa opiekunka boksera-  Lucyna nie przestraszyła się jego kalectwa i pokochała go od pierwszej chwili.

Relacja:
"Totik jest bokserem w całej krasie. Jest wysoki, pięknie zbudowany. To boksiowy aniołek. Lubi dzieci, toleruje zabiegi, jakie robi przy nim moje dwuletnie dziecko. Nawet nie drgnie, nie warknie, nie ucieka. Chętnie śpi na łóżku, fotelu. Jednak wie, że może tam wejść dopiero na zaproszenie słowem- hop, lub układa się w nocy na kanapie, gdy nikt nie widzi. Ładnie chodzi na smyczy, choć ma szybki chód. Akceptuje wszystkie psy, chętnie się z nimi bawi, nigdy nie zaczepia agresywnie. Dobrze sobie radzi w nieznanym terenie, idzie wtedy ostrożnie, choć zdarza mu się wpaść na coś głową lub potknąć się na krawężniku. Bardzo nasłuchuje odgłosy, na ruchliwej ulicy jest rozproszony. Dobrze radzi sobie na schodach. Bezproblemowy w życiu w mieszkaniu, tzn daje wycierać łapki po spacerze, zachowuje czystość w domu, nie wskakuje na stół z jedzeniem, reaguje na podstawowe komendy. Jedyne, co mnie smuci to jego smutek i senność, niepodejmowanie zabaw. Totik nie okazuje jeszcze wielkiej boksiowej radości, jest smutny po rozstaniu z koleżanką Nuką i poprzednią właścicielką. Ożywia się jednak bardzo w kontaktach z innymi psami."


08.12.2010

W weekend Totik odbył daleką podróż z Wałbrzycha do swojego nowego domu w Warszawie. Nowi Państwo Totika dali mu szansę mimo faktu, że bokser nie widzi i rozpieszczają go jak mogą.
Totik w nowym domu jest bardzo grzeczny, pięknie siada i podaje łapę witając gości, czasami też daje buziaka na powitanie.


07.02.2011

Dostaliśmy maila z nowego domu Totika/ Tofika:

"Tofik wniósł wiele radości w nasze życie, a my z kolei – jak widać po jego zachowaniu – poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że jest kochany. To pies łagodny, posłuszny – oczywiście tylko wtedy, kiedy się ma go na oku. Wczoraj pod naszą nieobecność „poczęstował się” całym talerzem faworek i, jakby mu było mało, dojadł wyciągniętą z plecaka męża kanapką.
Ma cudowny kontakt z naszą czteroletnią córką Julią. Jak widać apetyt mu dopisuje (choć ma swoje bardziej lub mniej lubiane karmy), uwielbia spać, ale też aportować gumową kość, w czym zupełnie nie przeszkadza mu jego ślepota. Ona zapewne też powoduje, że to Tofik wyprowadza nas na spacer, a nie odwrotnie...Nie lubi być sam (ale kto to lubi?) i jak wracamy do domu szaleje z radości. Zachowuje się wtedy jak tajfun, aż buty w przedpokoju latają.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdecydowaliśmy się przyjąć go do swojej rodziny."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.