STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
WEGA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

Wega wychudzona, zapchlona i zakleszczona przybłąkała się na osiedle domków pod Grójcem. Dobrzy ludzie zaprowadzili ją do lekarza i chronili przez tydzień przy swojej posesji póki 17 lipca nie pojechała do domu tymczasowego.
Wydaje się, że została porzucona w lesie, bo z radosnym wyczekiwaniem oglądała każdy samochód.

Dokładniejsze badania wykazały: zapalenie skóry i zapalenie płuc – obecnie wyleczone.

Wega jest bardzo dużą i niezwykle delikatną suczką.
Nie sprawia żadnych kłopotów, bez problemu zostaje w domu. Ładnie bawi się z dziećmi, chociaż umie też bawić się sama.
Niestety boi się całego świata poza domem: hałasu, dużych grup ludzi, nowych dźwięków, ciemnych kolorów i nieznanych przedmiotów. Wpada wtedy w panikę i próbuje uciekać.

Wega potrzebuje zrównoważonego domu w spokojnej okolicy i bardzo dużo czułości.
01.10.2008r. Wega miała gości
Już drugi weekend Ania i Marcin z Łodzi poświęcili na odwiedziny w Warszawie, aby poznawać Wegę i oswajać ją ze sobą zanim na stałe zamieszka w ich domu.
Wega rozpoznaje ich już i wita z wielką radością. Po długim spacerze był jeszcze czas na zabawę na dywanie, kawę i „wymianę doświadczeń”.


2008-10-04 Wega odjechała z Anią i Marcinem do nowego domu w Łodzi.
Nowi właściciele postanowili wziąć 2 tygodnie urlopu, żeby bojaźliwa suczka miała czas oswoić się z nowymi warunkami życia.
Dzięki temu aklimatyzacja Wegi przebiega nad wyraz łagodnie (poza pierwszą próbą zapoznawania z szynszylami – rezydentami), jej Nowi Państwo powoli wprowadzają ją w nieznany świat – poznawanie rodziny, wyjazdy na działkę, pozostawanie w domu.

Relacja nowego domu:
„Wczoraj szynszyle zostały wypuszczone, Wega siedziała w sypialni z mężem i robiła za odkurzacz. Przez szparę pod drzwiami, jak by mogła, to nosem by dziewczyny wciągnęła. Jedna jak zwykle - stan przedzawałowy, natomiast druga sobie przysiadła na wprost drzwi na wysokości psa i się wpatrywała (czy wciągnie parkiet nosem, czy też nie?)
(…) Wega zaprzyjaźniła się z naszą siostrzenicą - nie stawiała większych oporów podczas lizania.
Wega lubi banany i suszoną żurawinę. Ciekawe, czym jeszcze nas zaskoczy? :)”


11.03.2009r.
Już od kilku miesięcy Wega mieszka w nowym domu. Odwiedziliśmy Wegę na wizycie poadopcyjnej:
Jej Państwo, Ania i Marcin, dbają o to, by suczka miała wystarczająco ruchu i rozrywki, w weekendy odbywają razem długie spacery, na których Wega biega i bawi się z każdym napotkanym psem. W tygodniu, gdy jej Państwo pracują, bokserka grzecznie zostaje sama w domu, a za towarzyszy ma dwie szynszyle.
Suczka wygląda na bardzo szczęśliwą z Anią i Marcinem. Wykorzystuje każdą okazję, żeby się do nich poprzytulać - chowa wtedy głowę pod rękę i przymyka oczy, zadowolona.
Niestety, przez pewien czas, z niewyjaśnionych przyczyn, Wega miała problemy ze zdrowiem - z trzustką. Jednak, dzięki szybkiej reakcji swoich Państwa, zmianie diety i postępowaniu zgodnie z zaleceniami lekarskimi, wróciła szybko do zdrowia.
Miło jest jeździć na wizyty poadopcyjne, gdy można nacieszyć się widokiem takiego szczęścia jak Wegi :)


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.