STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ZEUS
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: (DT)
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

9.06.2010r.

Zeus jest w schronisku od 4 czerwca 2010 r. Wbrew imieniu nie miota piorunami, a wręcz przeciwnie - jest przyjacielskim, sympatycznym, choć nieco zagubionym psem.
Bokser ma guza wielkości pomidora na prawym biodrze, z pewnością więc powinien zostać przebadany.


15.06.2010r.
Zeus zamieszkał kilka dni temu w domu tymczasowym w Krapkowicach. Był bardzo zarobaczony i wychudzony, na palcu i boku ma guzy wymagające weterynaryjnych oględzin. Dostał już leki na odrobaczenie, na wizytę idzie za kilka dni. Przy okazji lekarz weterynarii obejrzy jego ropiejące oczy i umówi psa na zabieg kastracji.
Bokser nie umie jeść suchej karmy, natomiast domaga się resztek ze stołu, opiekunkę czeka więc przestawienie go na karmę przeznaczoną dla psów.
W mieszkaniu sobie świetnie radzi, nie boi się odkurzacza ani innych hałasujących sprzętów domowych, wspaniale się dogadał z suczką rezydentką.
Podczas spacerów okazało się, że Zeus pięknie chodzi na smyczy, nie oddala sie spuszczony z niej, nie szczeka.


.


19.07.2010
Zeus okazał się typem piecucha. Pojechał wraz z opiekunami i rezydentką Buffi na wakacje w górach, gdzie najchętniej spędzał czas leżąc w domu. Długie spacery nie są w jego typie, woda jest w jego opinii niegodna zaufania. Buffi dawała mu dobry przykład wylegując się w zimnej wodzie, tratując okoliczne łąki, skacząc jak kozica po górskich ścieżkach - wszystko na nic. Na szczęście opiekunowie w końcu musieli wrócić z wakacji i pies mógł powitać znajome bloki prawdziwym bokserzym entuzjazmem...

13.08.2010
Zeus jest już wykastrowany, usunięto mu także guzki i narośle, które miał na ciele. Bokser czuje się dobrze, choć nieco przeszkadza mu kołnierz zabezpieczający. Koszt operacji i pielęgnacji leczenia to 390,70 zł. Udało się zaoszczędzić koszty zastrzyków i zmiany opatrunków, dzięki temu, że opiekunka w dt robiła mu zastrzyki i zmieniała opatrunki.

19.08.2011

Opiekunka z domu tymczasowego Zeusa podjęła decyzję, że bokser zostaje u niej na stałe :-) Czekamy na relację i zdjęcia.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.