STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
SANDO
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

26.11.2008r. Sando mieszka już w nowym domu w Lublinie :)

 

14 sierpnia 2008r. pręgowany Sando został zabrany ze schroniska, do którego trafił z interwencji Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Bokserowi udało się, ale suczka odebrana razem z nim była zbyt zmaltretowana by przeżyć.

Przeszedł rutynowe badania w klinice (wyniki prawidłowe), odbył kąpiel i został umieszczony w psim hoteliku.
Okazało się, że w uchu ma tatuaż schroniskowy tzn., że już kiedyś był w schronisku! Stamtąd trafił do tego strasznego domu.

Sando ma bokserową głowę i sylwetkę, jest bardzo wychudzony i niezbyt wysoki. Nie jest agresywny, ale zdecydowanie reaguje na inne psy.

Wolontariuszka pisze:
"Mimo ciężkich przeżyć nie stracił ufności - tulił się w samochodzie jak dziecko.
Sando potrzebuje odpowiedzialnego domu, opieki, miłości i pełnej miski, żeby uwierzył, że życie psie to nie tylko kawałek smyczy przywiązanej do płotu w deszcz i w upał, a ludzka ręka jest ręką przyjaciela, nie kata."
09.11.2008r. Sando pojechał do domu tymczasowego w Lublinie.
Podróż przebiegła spokojnie, choć Sando wyglądał przez okno i część drogi stał. Ogólnie jest smutny i zgaszony.
W mieszkaniu wolontariuszki radził sobie bardzo dobrze, spokojnie obszedł wszystkie kąty i obwąchał. Nieobce są mu kanapy i fotele, chętnie na nich drzemał.
Okazało się, że bardzo intensywnie reaguje na kota - na jego widok zjeżył się i zaczął warczeć. Przytrzymany za obrożę, próbował się wyrwać. Natomiast bardzo przyjaźnie odniósł się do bokserki-rezydentki.
Sando jest życzliwie nastawiony zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Na spacerach nie ciągnie, tylko grzecznie idzie z opiekunką.
W tej chwili jest wychudzony i ma katar, ale apetyt mu dopisuje.26.11.2008r.
Sando ma szczęście, trafił do wspaniałego nowego domu, w którym mieszkało już kilka bokserów.
W czasie pierwszej nocy trochę popłakiwał za swoim domem tymczasowym, do którego zdążył się już przywiązać, ale teraz zaakceptował nowe miejsce i swoją rodzinę. Dostał nowe zabawki i nowe posłanie, ale Państwo i tak pozwalają mu spać na kanapie, tam gdzie boksery lubią najbardziej.
Na zimową porę dostanie też ciepłe ubranie, ponieważ jest już panem w średnim wieku, a nowa Pani chciałaby, żeby Sando był zdrowy i jak najdłużej został z nimi.
Czekamy na nowe zdjęcia i wiadomości.


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.