STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ARABELKA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: (DS)
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
17.06.2010r.
Arabelka szuka dobrego domu, ponieważ jej dotychczasowa pani musi wyjechać za granicę i nie może jej zabrać.
Suczka jest rodowodowa, zdrowa, ale z drobną ułomnością - lekko utyka na tylne łapy. Gdy była mała, miała nieprawidłowo leczony stan zapalny, na skutek czego straciła władzę w tylnych łapach. Właścicielka hodowli codziennie ją rehabilitowała przez kilka miesięcy, dzięki czemu Arabelka nauczyła się nie tylko chodzić, ale także biegać, ganiać, skakać. Suczka w świetnej formie trafiła do nowych właścicieli, z zastrzeżeniem, że wymaga dalszej rehabilitacji.
Po dwóch miesiącach hodowca odebrała suczkę właścicielom - Arabelka już z powrotem kulała, miala obrażenia na głowie.
Zapadła decyzja, że bokserka zostaje ze swoją panią - hodowcą, jednak życiowe meandry sprawiły, że konieczne jest znalezienie jej nowego domu.
Poza nietypowym poruszaniem się Arabelka jest wesołą, zdrową bokserką, która tylko inaczej biega.
Lubi jeżdzić samochodem, bawić się z przygodnie spotkanymi dziećmi, jest przyjaźnie nastawiona do obcych, z którymi też lubi się bawić, o ile jej nie atakują. Nieagresywnie reaguje na inne zwierzeta, domowej kotce pozwala leżeć w swoim legowisku. Pilnuje tylko swojej miski, by ta z niej nie podbierała.Chodzi karnie na smyczy przy nodze w mieście i bez smyczy na leśnych duktach. Wykonuje komendy siad, stój, do mnie, waruj, fe, nie wolno, nie rusz. Nie urządza demolki mieszkania pod nieobecność właścicielki.
Arabelka będzie przed adopcją wysterylizowana. Dostanie też od swojej pani pełną wyprawkę.

29.06.2010r.

Arabelka nadal czeka na dom. Jest już wysterylizowana i gotowa do adpocji.

21.08.2010r.

Arabelka w końcu się doczekała nowego domu :-) Czekamy na zdjęcia i relację.

04.09.2010r.
Dostalismy list z domu Arabelki:

"Minął miesiąc od adopcji Arabelki  i  dobrze już się zadomowiła. Z Asanem ( 10 letnim boksiem adoptowanym 11 miesięcy temu ze schroniska
w Żywcu) dogadała się bezproblemowo , jedzą z jednego stojaka , ba czasami nawet piją razem równocześnie wodę z jednej miski mimo że obok stoi druga . Arabelka bawi się bardzo chętnie i dużo , trochę z Asanem ale więcej sama bo Asan ze względu na wiek i stan zdrowia  nie nadąża. Czasem trochę wyręczają go Pani i Pan. Jest przyjazna dla wszystkich, zwierząt i ludzi. Zaprzyjaźniła się już z sąsiadem, młodym owczarkiem, z którym urządza dzikie gonitwy."

 

 

 

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.