STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
AJKA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: klinika
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
29.06.2010r.
23 czerwca otrzymaliśmy informację że w jednym ze schronisk znajduje się bokserka, która prawdopodobnie jest w ciąży. 25 czerwca już była pod nasza opieką - na badaniach w klinice. Okazało się, że rzeczywiście Ajka, jak nazwaliśmy ją ze względu na niezwykły kolor oczu, jest ciężarna.
Dziś, 28 czerwca, bokserka przeszła zabieg sterylizacji - usunięto jej macicę wraz z płodami.Suka czuje sie dobrze, bardzo szybko dochodzi do siebie. Może wkrótce iść do adopcji, jak tylko będzie miała zdjęte szwy.

5.07.2010r.
Ajka zamieszkała w hotelu w okolicach Krakowa. Sunia mogła zamieszkać w domu tymczasowym, ale niestety okazało się, że nie toleruje psów. Być może wpływa na to burza hormonalna po sterylizacji suni, która była w ciąży i nadal z jej sutków wypływa mleko...Ajka bardzo potrzebuje ciepła, łasi się do ludzi, wtula się w człowieka, wpycha główkę pod pachy i nieustannie domaga głaskania.

28.07.2010r.
Ajka zamieszkała w domu tymczasowym, razem z boksiem - rezydentem i trzema małymi suczkami.

02.08.2010
Ajka w domu tymczasowym powoli robi postępy, bawi się zabawkami, zachęca opiekunkę do zabawy, przytula się cały czas. Niestety cały czas boi się Maksa, boksera rezydenta i reaguje na niego dosyć agresywnie.


31.08.2010r.

Ajka zostaje na stałe w domu tymczasowym, dostaliśmy maila od jej opiekunki:

" Kilka dni temu postanowiliśmy adoptować Ajkę. Jest z nami już ponad miesiąc i nie wydaje nam się możliwe gdzieś ją w przyszlości oddawać. Ajka przyzwyczaja się do kotów i Maksa, którego jest bardzo ciekawa. Na spacerach chodzi za nim jak cień, obwąchuje wszyskie miejsca, w ktorych był wcześniej. Jeśli on się położy na miękkiej trawie, żeby odpocząć, ona robi dokładnie to samo, tuż obok niego. Jest posłuszna, grzeczna i mądra. Wiem, że z czasem ona i Maks będą razem biegać za piłką. Chociaż jestem pewna, że boksio nie będzie miał przy niej szans - Ajka jest niesamowicie lekka, zwinna i szybka, więc piłka pewnie będzie należeć do niej. Ale co tam, kupi się drugą :)))"

31.10.2010
Dostaliśmy kolejnego maila z nowego domu Ajki:
" Kiedy Ajka pojawiła się w naszym domu była psem "z problemami"... Miała problem ze wszystkim i ze wszystkimi.  A my z nią.  W piewszych dniach swojego pobytu nieźle dała się we znaki kotom, naszym małym suczkom, a najbardziej Maksowi, naszemu bokserowi. Wszczynała bójki, gryzła, warczała... Jednak z  każdym dniem było coraz lepiej. Najpierw zaakceptowała suczki, potem odpuściła kotom. Pozostał Maks... I tu było gorzej. Sytuacja wyglądała beznadziejnie...aż nadszedł TEN dzień. TEGO dnia Ajce udało się wszcząć bójkę stulecia, która niestety skończyła się jej wielką porażką. Maks, zazwyczaj unikający awantur, tym razem miał dość i nie odpuścił. Zapluta, zaśliniona i pokonana Ajka musiała się w końcu poddać (chcę tutaj zaznaczyć, że żaden pies nie odniósł ani mniej, ani bardziej poważnych ran). Przez kilka pierwszych dni po TYM wydarzeniu omijała Maksa  szerokim łukiem, potem zaczęła za nim chodzić, aż w końcu odpowiedziała na jego zaproszenie do zabawy. Dziś Ajka i Maks to dwa najlepsze kumple. Wygłupiają się, biegają, uprawiają zapasy, skoki w zwyż i liżą się po faflach. Ajka jest zupełnie innym psem - pewnym siebie i spokojnym. Maks jest bardzo zadowolony, bo nareszcie ma się z kim powygłupiać i wybiegać. My jesteśmy zadowoleni, bo nie musimy się martwić o nasze zwierzęta, a w domu nastał spokój i wesoła atmosfera. Przesyłam kilka zdjęć i pozdrawiam."


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.