STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ŁAPKA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

8.07.2010r.

Łapka zamieszkała w nowym domu.

 

5.07.2010r.
W czwartek 1 lipca do licznego grona naszych podopiecznych dołączyła kolejna bokserka. Znalazł ją podczas gwałtownej burzy Pan, któremu, mimo ulewy i przetaczających się grzmotów, chciało się psa złapać i zapewnić mu bezpieczeństwo. Przechował suczkę kilkanaście dni, zaprowadził do weterynarza. Potem przywiózł do Fundacji.

Łapka to jedna z tych psów, co to lepiej, że nie mogą opowiedzieć swojej historii. Ciało suczki pokrywają stare blizny, przednia łapa była złamana i pewnie źle się zrosła, bo bokserka na nią utyka. Brakuje jej dwóch palców, nie wiadomo dlaczego. Złamana, lekko skrzywiona żuchwa dopełnia obrazu nieszczęścia, jakiego doświadczył ten pies - wypadku drogowego albo spotkania ze złymi ludźmi.
Mimo to bokserka jest bardzo wylewna, każdego spotkanego człowieka serdecznie wita, namawia na pieszczoty, próbuje pocałować. Uwielbia dzieci.

2 lipca Łapka pojechała do lecznicy – oto opis badania:

Na prawej kończynie stan po złamaniu albo autoamputacji lub obcięcia palców. Pozostał tylko V, IV i fragment III palca, konieczna konsultacja ortopedyczna.

w uszach spora ilość wydzieliny, stan zapalny spojówek. Pobrano krew na morfologię i biochemię.

Łapka została od razu odrobaczona i zaczipowana.

24.11.2010

Myśleliśmy, że Łapka spędzi resztę życia w nowym domu. Jednak podczas wizyty poadopcyjnej okazało się, że właściciele złamali kilka zapisów umowy. Suczka przebywała stale na dworze, jadła byle co. Od 24 listopada znajduje się z powrotem pod opieką Fundacji.

Łapka zamieszkała w DT z bokserami Taysonem i Bodziem,  bokserkami Rochą i Figą oraz starą kotką Dzwoneczkiem.

Bokserka jest bardzo serdeczna, uwielbia być głaskana i przytulana, kocha dzieci.

01.02.2011

Łapka zamieszkała w weekend w nowym domu, relacja opiekunki:

"Zgodnie z umową przesyłam parę informacji o naszej suni.Myślę, że jej się u nas podoba, jest jeszcze zestresowana bo nadal dużo śpi, ale też coraz częściej jest aktywna. Mimo naszych obaw co do zdrowia suni okazało się ,że jest ona tak łagodnym pieskiem, że bez problemu poddaje się wszystkim zabiegom higienicznym, podawaniu leków co jest bardzo korzystne dla obu stron. Bardzo szybko zaczęła się przytulać dawać buziaczki, nawet na kolana już przychodzi- szkoda, że mam tak mały fotel. Rano lubi leżeć na dywanie przy naszym łóżku i czekać aż wstanę wtedy czułością nie ma końca. Bardzo poczuła się odpowiedzialna za moje bezpieczeństwo i jak wieczorem jesteśmy na spacerze to pilnuje wszystkich mężczyzn czy aby nam nic nie grozi- warczy wtedy ,że muszę zmienić wtedy trasę spaceru dla jej spokoju. Bardzo lubi poznawać nowe pieski z jej obecnej okolicy trasa spaceru też musi być coraz nowsza podoba jej się zwiedzanie.Jak ma już dość biegania to sama ciągnie w
okolice domu.Oprócz tego jest bardzo miłym , łagodnym pieskiem. Mimo, że nadal się poznajemy to myślę, że to był najlepszy wybór mimo, że kuleje to nie ma sobie równych i bardzo dobrze wpisała się do naszej rodziny.Myślę,że z czasem pokocha nas i będzie już tylko szczęśliwa i mam nadzieję, że zapomni o przeszłości."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.