STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
RITA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: (DT) Warszawa
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

23.08.2010r.

Rita jakiś czas temu trafiła do schroniska, tu przeżyła pierwszy koszmar związany z porzuceniem. Wydawałoby się, że szczęście się do niej uśmiechnęło, kiedy w kwietniu pojechała do nowego domu.
Niestety nowy dom nie zapewnił Ricie godziwych warunków, bokserka była trzymana na podwórku zarówno w dzień jak i w nocy, bez budy, bez żadnego miejsca w którym mogłaby się schronić przed słońcem i deszczem.

Wczoraj Rita została zrzeczona przez opiekuna na rzecz naszej Fundacji i przebywa obecnie w domu tymczasowym w Warszawie.

Bokserka jest bardzo przyjaźnie nastawiona do wszystkich, każdego wita wylewnie. Z psami dogaduje się bez problemu.

27.08.2010r.

Dostaliśmy list z nowego domu Rity, w którym bokserka zmieniła imię na Doxa:

"Doxa - jak przystało na boksia - chrapie, ślini i puszcza bąki. Musiała być kiedyś wychowywana w domu, bo doskonale wie, do czego służy kanapa, świetnie sobie radzi z wpychaniem się pod kołdrę, ale przede wszystkim rozumie bardzo wiele poleceń: siad, idź na posłanie, wyjdź z kuchni, etc. Rewelacyjnie reaguje też nadwizdek sygnałowy - zawsze jest przy mnie pierwsza. Panna ma jednak temperamencik - ustawiła sobie zarówno onkę Kiarę jak i swojego "bliźniaczka" Bastusia. Nie umie się bawić zabawkami z innym psem. Kiedy dziś Kiara przyniosła jej zabawkę, którą się zawsze bawią razem z Bastusiem, Doxa zabrała ją na swoje posłanie i warczała, kiedy Kiara chciała do niej podejść. Na szczęście Kiara ma bardzo ugodową naturę i, choć bardzo zdziwiona, to się nie narzucała.Wszystko jest zatem w najlepszym porządku, ogonki zaprzyjaźniają się coraz bardziej, mieścimy się na kanapie i w łóżku, trawnik stratowany w wyniku wyścigów sprinterskich Kiary i Doxy :) "

01.10.2010

Dostaliśmy list z wakacji Rity/Doxy:

"Witamy z powrotem w domu,
Wróciliśmy z wakacji nad morzem. Było wspaniale i zażywaliśmy plażowania, bo choć w całej Polsce pogoda była jesienna, to u nas - na Płw. Helskim nadal trwało lato. Cała trójka nieźle się zintegrowała, choć dziewczyny (onka Kiara i Doxa) czasem się sprzeczały, wszczynając bójki głównie o Bastusia, ale też o zabawki lub patyki w lesie, a potem wzajemnie lizały sobie zadrapania, które w ferworze awantury sobie wcześniej zafundowały. Doxa wprawdzie nie stroniła od wody, ale najbardziej podobało jej się kopanie dołów na plaży :) Moja "trojka" wszędzie w miejscach publicznych wzbudzała zainteresowanie i podziw, że tak ładnie maszerują na wspólnej smyczy boczek w boczek. Doksia jest bardzo posłuszna, trzyma się blisko na spacerach, na gwizdek przywołujący zawraca natychmiast w miejscu i pędzi co sił w moim kierunku, porzucając bez żalu wszelkie inne atrakcje. Jest łakomczuszkiem, więc jest doskonale zmotywowana i bardzo szybko się uczy.
W załączeniu kilka zdjęć z wakacji.
Ściskamy gorąco
Dorota z Bastusiem, Kiarą i Doxą."


 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.