STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ENDO
Wiek: 1-2
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most

24.09.2010

Endo trafił do schroniska kilka dni temu, bokser jest mocno wychudzony i przerażony. Widać, że brakuje mu ciepła, miłości i kontaktu z człowiekiem.

01.10.2010

Od poniedziałku 27 września Endo jest pod opieką naszej Fundacji, bokser zamieszkał w domu tymczasowym w Krakowie z naszą podopieczną Boną.

07.10.2010

Endo został w domu tymczasowym nazwany Berylem. Bokser ma bardzo poważne problemy zdrowotne i jest stałym bywalcem lecznicy.

Problemy Beryla zaczęły sie od krwotoku w domu tymczasowym, bokser został natychmiast zawieziony do lecznicy z podejrzeniem parwowirozy.

Relacja:

Beryl jest już po wstępnej diagnozie - niestety jej wyniki nie są optymistyczne. Bardzo podwyższone próby wątrobowe i zaniżony wskaźnik mocznika sugerują poważne uszkodzenia wątroby. USG narządów wewnętrznych nie wykazało zmian na wątrobie, widoczne były natomiast dwie małe zmiany niewiadomego pochodzenia na śledzione. Potwierdziło się również podejrzenie nowotworu jądra - w lewym jądrze są dwa duże guzy.

Wykonano również prześwietlenie płuc, by sprawdzić czy nie ma zmian sugerujących przerzuty nowotworowe - płuca na szczęście są czyste.

Beryl ma rónież problemy z kręgosłupem - zdjęcie RTG wykazało poważne zmiany zwyrodnieniowe, tak duże, że lekarz zastanawiał się jak to jest możliwe w wieku ok. 2 lat (na tyle oceniono boksera). A może Beryl jest starszy? choć osobiście skłanialibyśmy się raczej do tezy, że to nie tyle wiek, ile niewłaściwy tryb szczenięcego życia i skłonności genetyczne odpowiadają za stan jego kręgosłupa. Boksera czeka wkrótce operacja usunięcia jąder - niestety choć czas nagli, z uwagi na nowotwór musimy czekać aż stan wątroby polepszy sie na tyle, by była mozliwa narkoza.
W trakcie operacji Beryl będzie miał również zrobione małe nacięcie powłok brzusznych celem wprowadzenia kamery i dokładnej diagnozy zmian na śledzionie- jeżeli będą to zmiany nowotworowe, śledziona zostanie usunięta."

Pocieszające w tym wszystkim jest to, że Beryl w domu tymczasowym ma zapewnioną miłość i doskonałą opiekę.

07.04.2011

Endo zostaje u Pani Bożenki na stałe, razem z bokserką Boną :-)

24.05.2012

Endo/ Beryl to kolejny bokser, który przegrał walkę z nowotworem i chociaż jego opiekunka, Pani Bożena zrobiła wszytsko, co było możliwe, żeby go uratować, nie udało się.

Bokser miał zmianę nowotworową na śledzionie i zmiany rozsiane w innych narządach.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.