STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DUKAT
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Bydgoszcz
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

02.10.2010

Dukat trafił do schroniska 30.09, błąkał się po osiedlu bloków. To młody bokser, ma około roku. Dzięki Oli i Michałowi bokser jest już bezpieczny w domu tymczasowym.

Relacja opiekunów z domu tymczasowego:

" W schronisku był bardzo przerażony, teraz jest troszeczkę lepiej, ale nadal jest zdezorientowany. Z innymi psami dogaduje się bez problemu. Jest spokojnym bokserem, uwielbia się łasić, przytulać, wtedy z jego oczu można wyczytać „czuję się bezpiecznie” Niekiedy mam wrażenie, że pyta się o pozwolenie, czy np. może podejść do mnie, czy może iść do kuchni i coś zjeść. Patrzy wtedy tymi swoimi wielkimi ślipkami. Nie skacze na ludzi, ładnie chodzi na smyczy. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że będzie oddanym przyjacielem rodziny."

10.10.2010

Dzięki Monice i Łukaszowi Dukat mógł opuścić schronisko i zamieszkać u nich w domu. Krótki opis tymczasowych opiekunów:

"Gdy Dukat trafił do naszego domu, był tak przerażony, że bał się przekroczyć progu drzwi. Od razu znalazł sobie miejsce pod ławą obok tapczanu, gdzie czuł się najbezpieczniej. Powoli oswajaliśmy go ze sobą, głaszcząc i mówiąc do niego łagodnie. Jego przerażone, smutne oczy ściskały za serce .... Dużo śpi i leniuchuje, nie broi pozostawiony sam w domu. Jest bardzo grzeczny i wychowany, nie brudzi w domu, swoje potrzeby załatwia tylko na zewnątrz. To typowy przytulak, lubi być głaskany i uwielbia się bawić po drzemce. Jego ulubioną zabawką jest piłeczka tenisowa. Gdy wychodzimy na spacery, jest bardzo grzeczny, trzyma się blisko swojego Pana. Lubi biegać za patykiem, jest bardzo ciekawski, ale czujny. Przyjaźnie reaguje na inne psy. Kiedy kogoś się przestraszy, od razu ciągnie w stronę domu - tam chyba czuje się najbezpieczniej .... Zapewne musi minąć trochę czasu, nim przestanie się bać- zasługuje na kochająca rodzinę"

17.10.2010

W dniu wczorajszym Dukat pojechał do nowego domu do Poznania :-)

Relacja z nowego domu:

" Witam serdecznie.
Dukat już jest w nowym domku .
Podróż z Bydgoszczy do Poznania przebiegła rewelacyjnie .  Dukat przez drogę oglądał widoki lub spokojnie leżał .
Do domowników bardzo szybko się przekonał - w szczególności do naszego kundelka Majla . Wieczorem już razem latali po ogródku i podwórku , razem dokazywali . Na moment nawet nie spuszcza z oka dzieci . Noc przespał bardzo spokojnie ale przy naszym łóżku . Rano obudził mnie  szturchając swoją słodką mordką , że musi wyjść się załatwić . Uwielbia zabawę z piłką i kijkami . Okazało się , że piłka od tenisa jest dla niego już mało interesująca jak zobaczył piłkę nożną . Ciężko było go złapać na podwórku z tą piłką . "
Dzisiaj będzie u nas jeszcze młoda labradorka- pies szwagra . Kolejny kompan do zabawy . "

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.