STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KALA
Wiek: 5-7
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most

22.11.2010

Kala trafiła do schroniska przywieziona z interwencji, cały dzień była przywiązana przy autokomisie. Ma guza na karku i dziwnie chodzi. Bokserka jest bardzo zestresowana -  nie chce jeść. Podczas chodzenia podkula czasem lewą tylnią łapkę i robi przeskok. Koniecznie musi zostać dokładnie zbadana przez lekarza weterynarii - trzeba usunąć guza z szyi, który jest u suki widoczny. Kala mimo swoich przeżyć tuli sie z ufnością do człowieka. Na smyczy chodzi bardzo ładnie.

28.11.2010

W sobotę Kala przeszła pod opiekę Fundacji i zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie.

Bokserka jest bardzo grzeczna, ułożona, potrafi zachować czystość, ładnie chodzi na smyczy.

08.12.2010

Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu tymczasowego Kali :

" Lola (zmieniliśmy imię) dzisiaj czuje się już dobrze. Katar ustąpił, kaszel również. Jednak jeszcze dzisiaj wieczór musimy pojechać na ostatni zastrzyk z antybiotyku. Przez miesiąc dostawać będzie lek stymulujący odporność.
To bardzo grzeczna suczka, nic nie broi w domu, uwielbia aportować (co może tłumaczyć jej połamane zęby - prawdopodobnie rzucano jej kamienie).
Jest delikatna i ostrożna, na spacerze biega bez smyczy i bardzo się pilnuje. Bardzo ładnie je suchą karmę, chociaż muszę zalewać ją odrobiną wody, bo twardych kawałków nie lubi gryźć.
Guz na szyi powinien być usunięty w miarę możliwości jak najszybciej, ale sunia musi wydobrzeć i nabrać sił. Jest też sprawa tylnej łapy, na którą po bieganiu za piłką kuleje. Jednak musi być zrobione prześwietlenie, ponieważ na dotyk nie wykazuje żadnej bolesności ani kolana ani biodra.
Uwielbia spać w łóżku, pakuje się po cichu w nocy, chociaz wieczorem zasypia u siebie w kojcu :-) "

08.01.2011

Pani Agnieszka, opiekunka z domu tymczasowego Kali podjęła decyzję, że Kala zostaje u niej na stałe :-)

Relacja:

" Winna jestem raport o Kali, co niniejszym czynię.
Podczas wizyty kontrolnej po przeziębieniu, lekarz zalecił, aby nie czekać dłużej z guzem na szyi Kali, skorzystałam więc z wolnego dnia i pojechaliśmy aby wreszcie pozbyć się tego niepotrzebnego bagażu. Czekamy teraz na wyniki badań histopatologicznych, jesteśmy dobrej myśli.
Duża operacja czeka nas z powodu stanu kolana Kali. Ma zerwane więzadła w krzyżowe, niestety, to jest najgorsza wersja jaką braliśmy pod uwagę. Jednak po kolei. Damy jej wydobrzeć bo ostatnim zabiegu.
Nie udało się nam podnieść jej wagi ciała. Najpierw obwiniałam przeziębienie i antybiotyk, jednak teraz zaczęło mnie to martwić. Za 3 dni dostanie środki na odrobaczenie, jeśli to nie poskutkuje, będziemy szukać innej przyczyny takiego stanu rzeczy. Mimo ogromnego apetytu, waga Kali ani drgnie.
Sporo problemów jak na jedną istotę, ale damy radę i czekamy na wiosnę, kiedy będzie mogła się wyszaleć tak, jakby chciała.
Przesyłam gorące pozdrowienia oraz zdjęcia Kali (Loli)."

 

 

29.08.2015

Dostaliśmy smutną wiadomość z domu Kali - Loli. Sunia przeszła za Tęczowy Most.

Relacja opiekunów:

"Z rozdartym sercem muszę przekazać tę wiadomość, której nigdy nie chciałam napisać. Lola odeszła, zdążyła z nami pojechać nad morze, wykąpać się w morzu, pobiegać za kamyczkiem i wygrzać się na piasku. W niedzielę dostała ataku czegoś na kształt padaczki, po prostu padła na bok nieprzytomna. Natychmiast zawieźliśmy ją do lekarza weterynarii w Sztutowie. Powiedziano nam, że nowotwór żuchwy jest już tak rozległy że stan Loli jest krytyczny. Musieliśmy się z niunią pożegnać.

Nie jest łatwo bez Niej teraz funkcjonować, wychodzenie z domu ma inny, pusty wymiar..była wyjątkowym psem, miałam ich kilka ale Ona była niepowtarzalna. Jestem jej wdzięczna że mnie wybrała.
Przesyłam jedno z jej ostatnich zdjęć, sprzed 1,5 miesiąca.
Agnieszka"


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.