STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
PABLO
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

01.12.2010

O Pablo dowiedzieliśmy się wczoraj późną nocą od Pani Niny, która od jakiegoś czasu szukała dla boskera pomocy w innych Fundacjach i Organizacjach.

Pablo był psem jej sąsiadów, pies był niedożywiony, dokarmiała go Pani Nina. Bokser miał do dyspozycji budę do której był przywiązany na tak krótkim łańcuchu, że nie był w stanie do budy wejść, stał więc cały czas obok  próbując sie gdzieś schować przed siarczystym mrozem.

Pani Nina nie otrzymawszy znikąd pomocy, wczoraj wykupiła Pablo od sąsiadów i zawiadomiła o jego stanie między innymi naszą Fundacje. Podjęliśmy natychmiast decyzję, że Pablo przejdzie pod naszą opiekę i będziemy go ratować. W dniu wczorajszym Pani Nina zawiozła bardzo słabego boksera do lecznicy, gdzie dostał kroplówki, miał również wykonany rtg łapy.

Przednia łapa Pablo jest złamana w kilku miejscach, prawdopodobnie od uderzeń albo kopania.

Nie leczone złamanie spowodowało, że kończyna jest zniekształcona, są zmiany w kościach po złamaniu.

Pablo przyjechał dziś do siedziby Fundacji, bokser jest przeraźliwie wychudzony, jutro czeka go komplet badań w lecznicy oraz wizyta u chirurga ortopedy.

Czy uda sie uratować łapę Pablo? Na zdjęciu rtg widać osteolizę guza łokciowego - być może jest to nowotwór - wtedy Pabla czekałaby amputacja kończyny.

Prosimy Państwa o pomoc dla Pablo, który przeszedł piekło, a żyje tylko dzięki interwencji Pani Niny. Musimy zrobić wszystko, żeby leczyć i  ratować łapę boksera.

Można pomóc Pablo wpłacając darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem: " leczenie Pablo"

02.12.2010

Pablo został w dniu dzisiejszym zawieziony na badania do lecznicy, miał pobraną krew, ma mocno podniesione enzymy wątrobowe, jest też podejrzenie zastoju żółci.

Bokser został zważony - waży tylko 16 kg !!!!

Pablo ma zaczerwienione i spuchnięte przestrzenie międzypalcowe wskazujące na odmrożenie łap.

Jutro czeka go kolejna wizyta w lecznicy, zostanie wykonane zdjęcie rtg kończyny, wtedy też zostanie podjęta decyzja jak ratować łapkę Pablo.

03.12.2010

Pablo miał dziś zrobione zdjecia rtg zdeformowanej kończyny w znieczuleniu, w sześciu projekcjach.
Pablo ma zwichnięty staw łokciowy i stare złamanie przynasadowe części dystalnej kości łokciowej i promieniowej.

Zdjęcia zostaną skonsultowane z chirurgiem ortopedą.

Opiekunka Pablo zauważyła, że bokser bardzo często oddaje kał, lekarz podejrzewa problem z trzustką - została pobrana krew i wysłana do badania do laboratorium do Niemiec.

Relacja opiekunki:

" Pablo to jeszcze dzieciak, zachowuje się jak szczeniak, uwielbia sie przytulać, pcha się na kolana kiedy tylko może, w samochodzie, w poczekalni lecznicy, w domu. Uwielbia być głaskany i drapany, jak tylko przestanę, daje łapę, żeby drapać dalej. Przez piewrsze dwa dni załatwiał swoje potrzeby w domu, panicznie bał się wychodzić na dwór z obawy, że już nie wejdzie do domu.
Rzuca się na jedzenia i je połyka w ciągu kilku sekund, dostaje jeść kilka razy dziennie w małych porcjach"

10.12.2010

Kilka dni temu Pablo został przeniesony z siedziby Fundacji do domu tymczasowego w Warszawie, gdzie zamieszkał z bokserką rezydentką.

W domu tymczasowym na początku były z Pablo problemy, ponieważ był bardzo zazdrosny o względy opiekunów i warczał a nawet rzucał się na bokserkę rezydentkę.  Po kilku rozmowach i zastosowaniu się do rad behawiorysty Pablo stał sie spokojniejszy, wyciszył się, chociaż nadal robi wszystko, żeby człowiek skupiał uwagę tylko na nim. Pies jest bardzo spragniony pieszczot, korzysta z każdej okazji, żeby próbować wejść na kolana lub chociaż się przytulić.

Pablo przez ostatnie dwa dni wymiotował, został zawieziony do lecznicy, gdzie dostał kroplówkę, antybiotyk oraz lek przeciw wymiotny.

Bokser został również zbadany przez chirurga, wkrótce zostanie ustalony termin operacji łapy.

20.12.2010

Pablo coraz lepiej dogaduje się z bokserką rezydentką, nie jest już tak zazdrosny i zaborczy jak na początku.

05.01.2011

Pablo miał wczoraj operację artrodezy stawu łokciowego. Dokonano plastyki końca bliższego kości łokciowej w celu przygotowania łoża dla płytki kostnej, płytkę umocowano przy użyciu 8 śrub kostnych. Do szczeliny międzykostnej lekarz zdeponował miał kości gąbczastej pobranej z końca bliższego kości ramiennej prawej - ułatwi to szybsze gojenie się rany pooperacyjnej.

Operacja Pablo trwała kilka godzin, bokser dostał środki przeciwbólowe, a mimo to opiekunowie mieli ciężką noc.

Dziś Pablo przyjechał do lecznicy na kroplówkę, dostał antybiotyki oraz kolejne leki przeciwbólowe. W przyszłym tygodniu boksera czeka wizyta u chirurga, który pobierze krew w celu odwirowania surowicy, która zostanie później wstrzyknięta w zoperowaną okolicę - dzięki wstrzykniętej surowicy rana pooperacyjna będzie sie goiła dużo szybciej.

Przez najbliższe dwa tygodnie Pablo będzie dochodził do siebie, czekają go wizyty kontrolne w lecznicy, jeżeli rana będzie się ładnie goić, bokser zostanie skierowany na rehabilitację - czeka go basen, gimnastyka oraz pole magnetyczne.

Operacja Pablo kosztowała: 1583,84 zł, dzisiejsza wizyta w lecznicy 89,25, przygotowanie i podanie surowicy będzie kosztowało koło 500 zł, boksera czeka jeszcze kosztowna rehabilitacja.
PROSIMY PAŃSTWA O POMOC W LECZENIU PABLA, BOKSER DZIĘKI OPERACJI I REHABILITACJI NIE BĘDZIE JUŻ CIERPIAŁ
.

15.01.2011

Pablo czuje się coraz lepiej, bardzo ładnie przytył.
Bokser został w czwartek zawieziony na wizytę kontrolną do chirurga, który zalecił długie spacery i wchodzenie po schodach, żeby Pablo obciążał operowaną kończynę.

10.04.2011

Weronika i Dominik, opiekunowie z domu tymczasowego Pablo podjęli deczyję, że bokser zostaje u nich na stałe :-)

" Witam ,

Mickey/ Pablo ma się świetnie.
Biega , skacze, apetyty mu dopisuje.Zaprzyjażnił się z kilkoma pieskami.
Ostatnio okazało się że również lubi pływać - musimy  go pilnować by nie wchodził za głęboko do Wisły :)
Jest towarzyski , przyjazny - dzieci mogą zrobić z  nim niemal "wszystko".
Łapa sie rehabilituje i widać że zaczynają mu się odbudowywać mieśnie. Jak przystało na psa podróżnika - kocha jeździć samochodem :)

Pozdrawiamy
Wiktoria Kowal i Dominik Stefański."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.