STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
YARPEN
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DS
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

30.12.2010

Yarpen szuka nowego domu, ponieważ nie może się dogadac z bokserką rezydentką, psy się nie dogadują i opiekunka musi je izolować.

Relacja z domu:

" Yarpen ma 3,5 r (ur. 07.04.2007), jest wykastrowany (miałam nadzieję, że ułatwi mi to pogodzenie ze sobą psów). Pies jest niestety alergikiem ale poradziłam sobie z tym już dosyć dawno Miał zrobione testy z krwi, teraz raz na 3 tygodnie dostaje zastrzyk odczulający (mam dla niego jeszcze około 10 porcji, które starczą na ponad pół roku), je tylko jeden wypróbowany rodzaj karmy i jeśli nie ma kontaktu z wykładzinami (uczulenie na roztocza) nawet się nie drapie. To mądry spokojny pies. Na spacerze chodzi grzecznie przy nodze, spuszczony przychodzi na zawołanie, praktycznie nie reaguje na inne psy. Nie jest agresywny. Agresywnie reaguje tylko na tę jedną młodą sukę. Dzieci właściwie nie zna. Nie miał z nimi dużego kontaktu. W domu grzecznie zostaje sam, jest spokojny i nic nigdy nie zniszczył."

01.01.2011

Opiekunka Yarpena postanowiła, że pies jednak u niej zostanie, będzie szukała pomocy u behawiorysty i zrobi wszystko, żeby psy się dogadały. Poleciliśmy opiekunce boksera behawiorystę i trzymamy kciuki, żeby się udało !

24.02.2011

Yarpen musi niestety znaleźć nowy dom. Pomimo pracy z nim i pomocy behawiorysty, nadal dochodzi do konfliktów między psami.
Właścicielka z bólem serca musiała podjąć taką decyzję.
Yarpen szuka odpowiedzialnego domu, mającego doświadczenie z dużymi psami, umiejącego kochać, ale też bardzo konsekwentnego.
Najchętniej osoby aktywnej, mogącej poświecić psu dużo czasu, która będzie pracować z nim metodą pozytywnego wzmocnienia, najlepiej pod okiem szkoleniowca.
Bokser nie powinien trafić do domu z małymi dziećmi.

05.10.2011

Opiekunka Yarpena podjęła ostateczną decyzję, że bokser zostaje u niej na stałe. Rozmowa z behawiorystą, praca z psem, cierpliwość i konsekwencja zaczęły przynosić rezultaty.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.