STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
AXEL
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

02.01.2010

Axel  jestem młodym bokserem, ma ok.3 lat. Jest bardzo pogodnym psiakiem, uwielbia się bawić i bardzo kocha dzieci. Do schroniska trafił w połowie listopada w bardzo złym stanie, miał przetrąconą łapkę przez tramwaj, ale dzięki Panu Michałowi w schronisku wraca do zdrowia.  Największym marzeniem Axela jest rodzina, bokser tak bardzo chciałby mieć ciepły, kochający domek, który już nigdy go nie odda, w którym będzie czuł się bezpiecznie.

12.01.2011

W czwartek 06.01.2011 Axel przeszedł pod opiekę naszej Fundacji i przyjechał razem z Salto i Wentą do Warszawy - cała trójka została zabrana z jednego schroniska.

Axel jest bokserem niezwykłej urody, charakter ma w 100% boksiowy - pies cały czas merda ogonem ciągle domaga się pieszczot.

Axel był dzisiaj w lecznicy, został odrobaczony, miał zrobione badanie krwi i sprawdzone uszy. Bokser zniósł wszystkie zabiegi ze stoickim spokojem. W poczekalni witał wszystkich bardzo przyjaźnie, na psy nie zwracał w ogóle uwagi.

Axel chodzi ładnie na smyczy, nie ciągnie.

Boksera czeka jutro zabieg kastracji.

13.01.2011

Axel został dziś wykastrowany: kastracja z odjęciem moszny z powodu zapalenia skóry moszny. Bokser czuje się dobrze, jutro czeka go wizyta kontrolna w lecznicy.

29.01.2011

Axel kilka dni temu zamieszkał w nowym domu :-)

Relacja opiekunki:

"Witam,
Zgodnie z zapowiedzią przesyłam parę fotek Axelka. Niestety nie jest to Joanna Krupa, nie chce pozować do zdjęć, a jeśli się tak zdarzy, to zaraz zwiewa. Ujęcia są wtedy niepiekne.
Axel, mam nadzieję, czuje się coraz lepiej w swoim  nowym domu. Zaczyna mieć swoje przyzwyczajenia,swoje smaki i ukochane zabawki.
Wyczuwa też moje nastroje, polubił jazdę windą, jazdę Seicento (choć nie jest to Mercedes).
Ma kolegę Maxa, jamnika seniora, mieszkańca mojego bloku. Ma też fanów, ze wzgledu na swój niepowtarzalny urok.Uwielbia suszone przysmaki,wgardził przysmakiem w kostkach (nie dziwię się mu, mi też by to nie smakowało).
Dzięki Axelkowi powroty do domu są radosne, bo tak mocno wywija zadem. Zdarzyło się nawet, że zachował się jak obrońca domu, warknął na wchodzącego do mieszkania listonosza.
Axel jest uosobieniem psiej dobroci,w kontakcie z dziećmi, niezależnie czy mają 9 miesięcy czy 7 lat. Z jego faflami mogą zrobić wszystko, oczywiście w granicach rozsądku.
Jest ze mną trzeci dzień, a mi wydaje się że był od zawsze.

Pozdrawiamy Axel i Iwona"

16.02.2011

Dostaliśmy kolejnego maila z nowego domu Axela:

"Witam
Mija właśnie prawie trzeci tydzień odkąd Axel trafił pod mój dach. Powoli budujemy odpowiednie relacje, Axel uczy się zaufania do mnie a ja przymykam oko na jego bokserowe pomysły.Uśmiercił do tej pory 3 plastikowe piłeczki, jest ogromnym fanem wszystkiego co okrągłe.
Powoli nabiera również ciała, ma już swoje ulubione psie przekąski, nie gardzi również podkradanymi ludzkimi przysmakami.
Bardzo lubi jeżdzić autem, choć początkowo bardzo niechętnie wsiadał do niego.Wynikało to zapewne ze strachu przed kolejną zmianą miejsca pobytu.
Ma łatwość w nawiązywaniu psich kontaktów, uczę go też zrozumienia dla kotów, choć trudna to nauka i dla mnie i dla Axela.
Axel bardzo szybko uczy się, opanował już sztukę aportowania, siadania, podawania łapy, leżenia na rozkaz.Trochę przy tym czasami pomruczy, ale mówię mu żeby nie marudził.
Axel cieszy się na razie dobrym zdrowiem, dobrze sypia, strasznie chrapie, a ja mam dom pełen życia.
Pozdrawiamy,  Axel i Iwona"

22.03.2011

DNIA 22.03 W GDAŃSKU W DZIELNICY PRZYMORZE W OKOLICY ULIC SZCZECIŃSKIEJ, KOŁOBRZESKIEJ, MALBORSKIEJ OKOŁO GODZINY 15:00 ZAGINĄŁ AXEL. BOKSER WYRWAŁ SIĘ Z OBROŻY,  PRZESTRASZYŁ SIĘ PIŁY DO CIĘCIA DRZEW. OSOBĘ, KTÓRA WIDZIAŁA LUB ZNALAZŁA AXELKA PROSZONA JEST O KONTAKT: 665-099-171 LUB 668-184-489

23.03.2011

Axel wrócił do domu dzięki ludziom, którym los boksera nie był obojętny. Przygarnęli błąkającego się  Axelka do siebie do mieszkania. Następnego dnia zabrali boksera do weterynarza, gdzie odczytano czip. Axel jest już u siebie cały i zdrowy.

22.05.2011

Dostaliśmy nową relację z domu Axela:

" Witam
Dawno się nie odzywaliśmy,postaramy się napisać co obecnie porabiamy.
Zapisałam Mojego Psa na szkolenie,na razie ćwiczymy indywidualnie,ale już w nast tygodniu dołączamy do grupy.Axel jest bardzo pojętnym uczniem,w lot "łapie" komendy,jest karny ,ale i pazerny na nagródki(może dlatego jest taki posłuszny).
Tydzień spędziliśmy w towarzystwie 10-miesięcznej bokserki,która jest totalnym rozrabiaką.Dzięki postawie Axela i jego licznym korektom zachowania, Fiona nabrała trochę pokory w stosunku do opiekunów.Niestety rozładowane baterie nie pozwoliły uwiecznić radosnych zabaw w ich wykonaniu.
Tylko nadal ma jednego wroga-koty!

Pozdrawiamy
Iwona I Axel
PS Zdjęcia zrobione tydzień temu na spacerze w pobliżu Gdyni."

20.08.2011

Dostaliśmy kolejną relację i zdjęcie z domu Axela:

" Witam
26 sierpnia minie 7 miesięcy jak Niebiosa za sprawą Fundacji dały mi odrobinę szczęścia, ochoty do życia, motywację do sprzątania i gotowania oraz niekiedy małą dawkę adrenaliny. Pan Pies jest już dobrze zadomowiony, ma ukochane zabawki, których nie daje sobie łatwo odebrać, aczkolwiek próba przejęcia nie kończy się nigdy agresją z jego strony.
Uwielbia jeździć samochodem,często jeździmy za Gdynię, żeby chłopak wyszalał się w lesie i popływał w rzeczce. Kiedy tylko dojeżdżamy do tego miejsca, zaczyna się w aucie istne szaleństwo. Kocha patyczki, kijki ale niestety nie potrafi zbierać grzybów ani jagód.
Znakomicie sprawdza się jako stróż, szczeka wtedy dość intensywnie choć na co dzień nie wydobywa z siebie tak dramatycznych dźwięków.
Od paru dni mamy na spacerach sparingpartnera Fado, przeuroczego boksera z naszej okolicy.Sami Państwo wiecie co dwa wielkoludy potrafią wyprawiać czyli biegi jak rącze koniki" parami, turlanki i tarzanki,cmokanki i buziaki.

Pozostaje w przyjaźni z wieloma psami, z koteczkami takich więzi nigdy nie będzie. Nawet kot mojej koleżanki nie zmienił zabójczych zapędów Axela.

Pozdrawiamy bardzo gorąco
Iwona I Axel"


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.