STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
WENTA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Piaseczno
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

04.01.2011

Wenta to młodziutka bokserka, która wczoraj została odebrana właścicielom. Policja została powiadomiona o głodzonym i zaniedbanym psie, bez wahania podjęto decyzję, że natychmiast należy boksię zabrać z tego strasznego dla niej miejsca. Wenta jest bardzo wystraszona, ale nie straciła zaufania do człowieka, w jej oczach tli się nadzieja na lepsze jutro. Teraz potrzebuje opieki i ciepła. Jest bardzo wychudzona, minie trochę czasu, aż osiągnie prawidłową wagę. Wenta pilnie potrzebuje domu!!

11.01.2011

W czwartek 06.01.2011 Wenta przeszła pod opiekę Fundacji, przyjechała do Warszawy razem z Salto i Axelem i zamieszkała w domu tymczasowym w Piasecznie.

Relacja opiekunki:

" Wentę na razie  trzeba odkarmić, żeby zaczęła przypominać boksera. Już trochę przytyła i robi się coraz bardziej do niego podobna. Na sierści czarnej jak smoła zaczynają pojawiać się rude pręgi. Charakter natomiast ma w 100% boksiowy. Straszna przylepa i przytulanka. Bardzo garnie się do człowieka, głównie do kobiet, mężczyzn i o dziwo dzieci się boi, chyba była bita, ale myślę że uda jej się o tym zapomnieć, bo z każdym dniem robi się coraz weselsza.  Za parę dni napiszę więcej."

22.01.2011

Wenta pod opieką Pani Aliny wygląda coraz lepiej, juz nie jest taka chuda jak na początku, kiedy była zabierana ze schroniska.

Bokserka stała się weselsza, bardziej ufna, powoli otwiera się do ludzi.

18.02.2011

Wenta zamieszkała w nowym domu  :-)

W nowym domu zwiedziła i obwąchała wszystkie kąty, po czym zajęła się piszcząca zabawką.

26 Maj 2017

Kilka dni temu odwiedziliśmy dom naszej byłej podopiecznej Wenty/Coli. Sunia niedawno chorowała na babesziozę oraz przeszła zabieg usunięcia śledziony i jest w trakcie dalszej diagnostyki. Cieszymy się, że trafiła do cudownego domu, który nie oszczędza ani czasu ani pieniędzy na diagnostykę i leczenie bokserki.

Informacje z karty 10-04-2017:

Opis wywiadu: Po powrocie właścicieli  do domu suczka niespokojna, dysząca, z wytrzeszczem oczu. Zataczająca się.

Opis  badania:

W badaniu klinicznym Cola ledwo stoi na łapkach. Pobrano krew, w kontrolnej morfologii znaczna małopłytkowość oraz anemia.

W rozmazie ręcznym znaleziono osobniki babesia canis. 

W badaniu krwi widoczny spadek poziomu białka wskazujący na krawienie.

W badaniu usg widoczny wolny płyn na terenie jamy brzusznej. W okolicy głowy śledziony widoczny guz. Pobrano płyn z jamy brzusznej - krew.

Podano lek p/pierowotniczy, lek sterydowy, antybiotyk oraz lek przeciw krwotoczny.

Wskazanie do operacji. Przed za biegiem wskazane przetoczenie krwi.

11 kwietnia sunia przeszła zabieg usunięcia śledziony, w części ogonowej pęknięty krwiak/nowotwór. Zmianę wysłano do badania HP. Pobrano również zmianę z jamy ustnej do badania HP.

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.