STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MORGAN
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

15.02.2011

Morgan została znaleziona 10 dni temu pod Krakowem, zamieszkała u Pana Krzysztofa, który ją znalazł. Pan Krzysztof nie miał warunków, żeby zatrzymać bokserkę- Mogan mieszkała w kojcu zewnętrznym, więc zwrócił sie do naszej Fundacji o pomoc wysyłając maila ze zdjęciami.

Wczoraj Morgan przeszła pod opiekę naszej Fundacji i została zabrana do domu tymczasowego, sunieczka była zmarznięta, w samochodzie w ciepełku zwinęła sie na siedzeneniu i do razu usnęła.

Morgan ma koło roku, jest bardzo grzeczna, chce cały czas czuć obecność człowieka, przytula się i domaga pieszczot. Bokserka ma problemy ze skórą, ktore zostaną zdiagnozowane u lekarza weterynarii.
Czekamy na relację i zdjęcia z domu tymczasowego.

22.02.2011

Dostaliśmy maila z domu tymczasowego Morgan:

"Przedwczoraj późnym wieczorem znaleziona w okolicach Krakowa pręgowana młodziutka bokserka (wg lekarza nie ma jeszcze roku) została przywieziona do mojego domu. Powitała mnie radośnie. Pląsom ogonka nie było końca. Ponieważ w drodze przywiązała się do opiekunki, która ją przywiozła w cieplutkim samochodzie, oczywiście chciała do niej biec. Ale kiedy już została w domu - szybko zaczęła zwiedzanie wszystkich kątów a jeszcze szybciej znalazła kanapę z poduchami
i tapczany z ogromem poduch  do spania. Nie pomagały perswazje mimo że w przygotowanym posłaniu także leżała duża poducha z pierza ... . To co należało do pani, było lepsze :). Zjadła chrupki ale nie te znakomite, które mi przywieziono tylko ... malutkie, Pedigree dla szczeniąt. Apetyt ma dobry. Waży 20 kg i widać na niej wyraźnie żeberka. Dostaje jeść 3 razy dziennie. Już wczoraj odwiedził ją w domu lekarz weterynarii ponieważ była mocno wyziębiona i nie była szczepiona a stan jej zdrowia nie pozwala na podanie szczepionek. Ma bardzo zmatowiałą sierść na główce i duże wyłysienia na niej, nieco na grzbiecie i w innych miejscach. Skóra w podbrzuszu (partie bez sierści w okolicach sutków i wewnętrzne powierzchnie tylnych udek) wewnętrzne partie karku, klatki piersiowej pod nim - krwiście czerwone) . Na całej skórze mnóstwo czerwonych krostek, strupków , także na pyszczku (policzka, fafle, wokół nosa). W sierści pod oczami wypłukane ścieżki po płaczu ze spojówek. Uszy na wewnętrznych powierzchniach całe mocno czerwone, dużo gęstej, ciemnobrązowej woskowiny. Lekarz stwierdził powiększone węzły chłonne poniżej główki i w pachwinach tylnych. Orzekł także że wyłysienia mogą mieć 3 przyczyny : zarobaczenie, świerzb - najbardziej prawdopodobny, alergia kontaktowa lub pokarmowa ( w kale po pierwszej nocy było dużo białych wiórek jak trociny które mogły być drewnem lub resztkami nie strawionych kości wieprzowych, które zostawiają podobne ślady). Uszy mojej pupilki wyczy sciłam i przetarłam jeszcze pierwszego wieczoru. Nie miałam specjalnych preparatów ale zewnętrzne partie posmarowałam Flucinarem . To pomogło nieco do następnego dnia. Po wizycie lekarza dostała natychmisat krople do uszu (Surolan) które podaję dalej co sprawiło że ich stan się poprawił nieco. Grzbiet został skropiony punktowo advokatem (preparat działający na zarobaczenie i wszelkie inne żyjątka skórne (w tym świerzbowce). Do oczu wprowadziłam 3% Neomycynę a zaczerwienione partie skóry zostały spryskane juz dwukrotnie Oxycortem w aerosolu już dwukrotnie, co sprawiło, że sunia już się nie drapie. W najbliższym czasie przyjedzie zamówiona karma dla psów alergicznych . Odziaływanie wielokierunkowe powinno przynieść efekty w najbliższym okresie dwóch tygodni. Dobra karma , ciepło i ...miłość sprawić powinny, że sunia "odżyje" po swych ciężkich doswiadczeniach w tak młodym wieku.
Jest bardzo towarzyska, wciąż upomina się o pieszczoty. Dostała oprócz posłania swój fotel (a jakże , także z podusią). Pierwszą noc przespała na poduszce pod dwiema kocami - przy mojej kanapie. Musiałam trzymać rękę na jej karku albo główce. Gdy zasnęłam, zaraz upominała się o swoje. Minionej nocy, kiedy mocno zasnęłam - z podusi obok kanapy wskoczyła w moje pielesze i ...tak dospałyśmy do rana. Nie mogłam wyprostować nóg, ale co tam ! Trzeba jej wynagrodzić przez jakiś czas zimno i brak miłości. Potem zacznie się szkolenie. W ciagu dnia śpi na swoim fotelu oprócz chwil, kiedy nie je, nie bawi się, lub nie jest w ogrodzie. Nie zna zabawek i nie umie się bawić kółkiem ani piłeczką. Muszę się wybrać jutro i kupić jakąś piszczącą. Dobrze bawi się patykiem i oczekuje gonitwy. Słucha komend siad (waruj nie bardzo - uczę ją), nie rusz ale zaraz potem próbuje swoich pomysłów. To oznaka, że jeszcze nie  wydoroślała. Będzie wspaniałą, towarzyską i posłuszną bokserką jak się nad nią popracuje. Dostaje witaminę Vita-vet w tabletkach. Tabletki można jej wkładać do pyszczka bez problemów . W taki sam sposób poddaje się zabiegom czyszczenia, zakrapiania uszu, smarowania spojówek oczu, spryskiwania aerosolem. Ma już założoną swoją książeczkę.Jak prawdziwa bokserka - lubi czystość, więc kiedy przemywałam jej pierwszego wieczoru pyszczek, merdała ogonkiem radośnie. A kiedy ciepłą wodą z octem przecierałam jej sierść - rozstawiała nóżki, by wymyć jej podbrzusze. Z kąpielą nie powinno być problemu. Po takim przetarciu przerzedzona sierść zaczęła błyszczeć z wyjątkiem główki. Miała temperaturę 39,1 stopni i mały katarek, który już ustąpił. Chrapie malutko, jak źle ułoży główkę. Nie brudzi i nie ślini się łańcuchami śliny. Nasikała tylko dwa razy. Prosi o wypuszczenie stając pod drzwiami lub niespokojnie biegając. "

24.03.2011

Morgan zamieszkała w nowym domu w Krakowie, bez problemu dogadała sie z bokserem rezydentem, z którym uwielbia się bawić.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.