STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MILA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Gdynia
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

18.02.2011

Mila została znaleziona na ulicy, była wychudzona i zmarznięta. Państwo, którzy ją znaleźli nie mogli jej zabrać ze sobą do domu, bokserka zamieszkała więc w opuszczonym pomieszczeniu z bezdomnymi kotami.

Kilka dni temu Mila zamieszkała u Pani Małgosi, która poszła suni zrobić zdjęcia i widząc jej stan nie mogła jej zostawić samą w opuszczonym pomieszczeniu. Bokserka została zaprowadzona do lekarza weterynarii, miała liczne obtarcia i rany na ciele, dostała leki i maści do smarowania i dzięki Pani Małgosi i jej córce zaczęła wracać do zdrowia.

W dniu dzisiejszym Pani Małgosia przywiozła Milę do Warszawy i przekazała pod opiekę naszej Fundacji - sunia zamieszkała w domu tymczasowym u Pani Kasi i od razu zaprzyjaźniła się z większym kolegą Bziczkiem.

Mila jest młodziutką bokserką, ma koło roku, jest bardzo przyjaźnie nastawiona do wszystkich, uwielbia sie bawić.

19.02.2011

Dostaliśmy relację i zdjęcia od Pani Kasi, opiekunki Mili:

"Witam wszystkich!
Wczoraj rano przyjechała do nas mała chudzinka Mila, bokserka jest przyjaźnie nastawiona do ludzi, chce być przez nich cały czas głaskana.Widząc na spacerze innego pieska szczeka i merda ogonkiem,wydaje mi się, że jest przyjaźnie nastawiona do innych piesków, bo z moim Bziczkiem -od momentu kiedy się zobaczyli, chciała się bawić, a po wejściu do domu, w zabawie mało mi mebli nie przewrócili . Mila bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, jest posłuszna."

25.02.2011

Mila zamieszkała w nowym domu w Gdyni, relacja z domu:

" Mila zaklimatyzowała się u nas bardzo szybko. Jest bardzo mądrą i sprytną dziewczynką. Potrafi upomnieć się o wyjście na dwór, o pieszczoty i otwierać sobie drzwi. grzecznie wykonuje komendy, chodzi ładnie na smyczy i chce bawić się z innymi zwierzętami, jak tylko pojawią się na horyzoncie. Grzecznie czeka na nas, kiedy wracamy do domu. Jest wyjątkowa.
Pozdrawiam,
Marta"

05.03.2011

Mila niestety ponownie szuka domu, bokserka ma lęk separacyjny i bardzo przeżywa rozstania z opiekunką. Mila zostawiona sama w domu płacze i szczeka, sunia musi zamieszkać w domu, który będzie z Milą pracował, poświęci jej czas i nauczy zostawania samej w domu.

30.03.2011

Opiekunka Mili podjęła decyzję, że bokserka jednak u niej zostanie, sunia coraz mniej przeżywa sytuacje, kiedy jest pozostawiona sama w domu.

30.04.2011

Niestety Mila ponownie szuka domu, jej jedyna winą jest to, że za mocno kocha swoją opiekunkę i rozpacza, kiedy jest pozostawiona sama w domu.
Mila powinna trafić do domu, który ją pokocha i zaakcpetuje, zapewni poczucie bezpieczeństwa, bokserka odwdzięczy się za to całym sercem.

26.05.2011

Opiekunka Mili podjęła ostateczną decyzję, że Mila zostanie u niej na stałe.

23 Styczeń 2018

Dostaliśmy relację z domu Milo i Mili:

"Szanowna Pani Germaine,

wczoraj minął rok od kiedy nasze stadko powiększyło się dzięki uprzejmości Fundacji o Milę i Mila. Przez ten rok bardzo się związaliśmy ze sobą i nie wyobrażamy sobie aby mogło być inaczej. Oba psy są wspaniałe!

Największym zaskoczeniem okazał się Milo zwany przez nas Dyziem (Marzycielem), początkowo bardzo wycofany, zamknięty w sobie i niezależny, teraz uwielbia się bawić i biegać za piłką. Domaga się nieustannego kontaktu, drepcząc za mną krok w krok, gdziekolwiek się ruszę lub śpi pod moim biurkiem gdy pracuję. Jest bardzo uważny, obserwujący i każdą moją wolną chwilę stara się zagospodarować na wspólna zabawę ale nigdy nie przeszkadza gdy jestem zajęty. Uwielbia towarzyszyć nam przy wszystkich zajęciach domowych, a szczególnie przy majsterkowaniu - jeszcze nie posługuje się młotkiem i wiertarką ale to chyba tylko kwestia czasu :) Lubi krótkie spacery, ale dotrzymuje nam kroku gdy wspólnie idziemy na dłuższy spacer do lasu. Nie interesują go zbytnio okoliczne pieski, preferuje ludzkie stado. Nie lubi burzy i fajerwerków - nie panikuje ale bardzo się zamyka w sobie. Uwielbia jeść, na widok miski podskakuje z lekkością motylka i wyraźnie się uśmiecha. Nie ma z nim żadnych kłopotów zdrowotnych, jest psem bezproblemowym.

Mila łączy w sobie dwie natury - w domu aniołek a na spacerze wulkan energii i niestrudzona podróżniczka, ciekawa wszystkich i wszystkiego. Nawiązała kontakty z pieskami z sąsiedztwa i bardzo lubi wszystkie okoliczne dzieci. Nadal ma trudne relacje z kotami, które zamieszkały w domku na naszym tarasie ale ciekawość zaczyna wypierać niechęć i mamy nadzieję, że do lata relacje będą bardziej poprawne. Mila była niejadkiem i lubi smakowite dodatki do karmy - musimy pamiętać aby zawsze coś atrakcyjnego znajdowało się w misce. Mila jest bardzo wrażliwym psem i wymaga delikatności, spokoju oraz konsekwencji. Po zabiegach korekcji oczu nie ma już śladu ale jej uszy wciąż wymagają stałej pielęgnacji. Nabrała bardziej buldożej figury ale wiosną w ogrodzie popracujemy nad rzeźbą :)

Oba pieski są bardzo ze sobą związane, sypiają wtulone w siebie, pilnują się wzajemnie na spacerach, pomagają sobie w codziennej toalecie. Nie są już tak o siebie zazdrosne jak na początku. Nigdy nas nie budzą, zawsze grzecznie czekają aż wstaniemy nawet gdy mamy ochotę dłużej pospać w niedzielę. Nigdy niczego nie zniszczyły,gdy zmuszeni jesteśmy zostawić je same, nie mają również lęku separacyjnego. Czują się pewnie w swoim nowym domu.

Codziennie utwierdzamy się w przeświadczeniu nad słusznym wyborem adopcji. Wszystkim niezdecydowanym polecamy tę formę posiadania psa, adoptowane psy w niczym nie ustępują tym z renomowanych hodowli. Oczywiście, na początku trzeba się wzajemnie poznać, dotrzeć, szanować się wzajemnie i konsekwentnie wyznaczać zasady.

Załączamy pozdrowienia dla Pani i wszystkich sympatyków Fundacji. Życzymy wytrwałości i samych sukcesów w niełatwej pomocy i opiece potrzebującym czworonogom.

Ania i Artur oraz Mila i Dyzio (Milo)"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.