STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KANION
Wiek: powyżej 9
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most

27.02.2011

Kaniona do schroniska przywiozła Straż Miejska kilka dni temu, bokser ma około 9 lat, jest zdrowy, jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i innych psów, przy każdej okazji przytula się, prosi o bliskość.

Kanion przeszedł wczoraj pod naszą opiekę i zamieszkał razem z Agorem w domu tymczasowym w Bydgoszczy, relacja Oli:

" Kanion jest starszym psim Panem o niepowtarzalnym charakterze. Gdy Asia (pracownik schroniska) przyprowadziła go do mnie, od razu widziałam w jego oczach życiową mądrość. I nie myliłam się. Kanion wszystko rozumie!!!! Nazwałam go "nadpsem". Jest bardzo posłuszny, reaguje na wszystko, co powiem, przychodzi na każde zawołanie, wykonuje każde polecenie. Jest po prostu cudowny. Uwielbia przytulać się do nas, wtedy zamyka oczka. W nocy prosił o wejście do łóżka, oczywiście jego prośby zostały wysłuchane i Kanionek spał ze swoim opiekunem. Jest bardzo wyrozumiały dla dzieciaka Agora, nie zwraca uwagi na jego zaczepki, a wręcz odwrotnie, bawi się z nim. Jest przy tym bardzo delikatny, jakby wiedział, że Agor jest szczeniakiem, którym trzeba się opiekować. Jest naprawdę wspaniały!!!"

06.03.2011

Dostaliśmy maila z domu tymczasowego Kaniona:

" Kanion to dobro i ciepło samo w sobie. Bokserek, od którego bije mądrość i spokój. Boksio ma ok. 11 lat. Ma się wrażenie, że rozumie każde słowo. W oczach widać niespotykany spokój, ale taki który swoją słodyczą potrafi zmiękczyć każde serce. Garnie się do człowieka z taką gracją, że chciałoby się go tulić bez przerwy :) O tym, że zachowuje czystość, bardzo grzecznie chodzi na smyczy i zachowuje czystość w domu nie trzeba nawet mówić, bo w jego przypadku to oczywiste. To mądry przyjaciel.
Kanion po prostu potrzebuje w swoim wieku miłości i ciepła. Całym sobą mówi: pokochaj mnie, bo ja chcę być kochany."

24.04.2011

Kanion trzy tygodnie temu zamieszkał w domu tymczasowym w Warszawie u Marka, który w grudniu stracił swojego ukochanego Króla Bodzia.

Od samego początku staruszek okazywał wielką miłość i przywiązanie do Marka.

Relacja:

" Kanion nie odstępuje mnie na krok, chodzi za mną wszędzie, wyjdę na dwór, pies jest obok, wejdę do środka, on obok. Nosi wszystkie moje buty i kapcie, później muszę ich szukać po całym domu. Z Figą dogadał się bez problemu i ją toleruje, o Rochę i Tajsona jest zadzrosny i nie pozwala, żeby do mnie podchodziły. Kiedy wracam z pracy, cieszy się tak, jakby mnie nie widział conajmniej tydzień, a przecież widzieliśmy sie rano. Oczywiście śpi ze mną w łóżku, z głową na poduszce obok mnie. Po stracie Bodzia zarzekałem się, że nie wezmę już kolejnego psa, ale Kanion jest niesamowity...jak tu nie kochać staruszków?"

19.08.2011

Opiekun z domu tymczasowego Kaniona podjął decyzję, że Kanion zostanie u niego na stałe :-)

Relacja:

"Kiedy odszedł mój najlepszy przyjaciel, Król Bodzio, obiecałem sobie: żadnych nowych psów. I wtedy pojawił się Kanion, któremu trzeba było zrobić badania w Warszawie, potrzebny był dom tymczasowy na chwilkę.... Zgodziłem się. Już od pierwszego dnia Kanion chodził za mna wszędzie i powoli swoją wielką miłością i przywiązaniem wkradał się do mojego serca.

Kanion jest niesamowitym staruszkiem, wita mnie za każdym razem tak, jakby mnie nie widział co najmniej tydzień, nawet wtedy, kiedy wychodzę tylko na chwilę. Z radości, że mnie widzi, zaczyna znosić wszystkie moje buty i kapcie, później muszę ich wszędzie szukać. Kanion jeździ ze mną wszędzie, jak tylko zobaczy otwarte drzwi od samochodu to wskakuje do środka i patrzy na mnie pytająco...Jest strasznym zazdrośnikiem i akceptuje tylko bokserkę Figę w sypialni, dwa pozostałe boksery: Tajson i Rocha mają zakaz wstępu. Nie mógłbym go oddać, stał się członkiem naszej rodziny."

23.01.2013

Guz na tarczycy Kaniona bardzo urósł przez ostatnie 3 tygodnie, bokser miał duże problemy z jedzeniem. Opiekun boksera, Marek był z nim na konsultacji i dwóch onkologów w Warszawie, niestety nowotwór słabo zareagował na podaną chemię. Kanion pzez kilka dni dostawał kroplówki dożylne w siedzibie Fundacji, ponieważ nie mógł przełykać. Bokser przyjeżdża do siedziby codziennie na karmienie, przez kolejne dni dostawał płynną karmę w postaci papek, obecnie jest w stanie samodzielnie jeść karmę weterynaryjną w puszkach.

Relacja Germaine:

"Kanion bardzo chce żyć, jest karmiony kilka razy dziennie w małych porcjach, je bardzo chętnie. Niesamowite jest to, jak szuka Marka, kiedy zostaje u mnie i jak bardzo się cieszy na jego widok. Dla tego psa opiekun jest całym sensem życia, dla niego chce żyć i walczyć o każdy dzień."

28.01.2013

Opiekun Kaniona musiał podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, nie pozwolił, żeby jego najlepszy przyjaciel cierpiał.

"Przyjechałeś do mnie na chwilę, tymczasowo.

A ja po kilku dniach wiedziałem, że nie będę w stanie Cię oddać.
Stałeś się moim przyjacielem, rodziną…
Byłeś u mnie taki szczęśliwy, a ja byłem szczęśliwy widząc Twoją radość, energię.
Jeżeli ktoś mnie zapyta co znaczy bezgraniczna miłość, wierność, odpowiem: Kanion
Nie jadłeś cały dzień, kiedy jechałem do pracy, stałeś w oknie i czekałeś….
Witałeś mnie przynosząc mojego buta, kapcia, moją kurtkę.
Było nam dane spędzić ze sobą niecałe dwa lata, dlaczego tak krótko?
Zachorowałeś a ja nie potrafiłem Ci pomóc, uratować.
Bezradność, rozpacz, kiedy najlepszy przyjaciel cierpi i umiera.
Szukałem pomocy wszędzie, a Ty tak dzielnie walczyłeś, tak bardzo chciałeś żyć.
Przegraliśmy walkę z nowotworem, umierałeś a jeszcze merdałeś ogonem, kiedy do Ciebie podchodziłem.
Wracam do domu, nie ma Cię w oknie, otwieram drzwi, nie przynosisz buta, została wielka pustka i ból…"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.