STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TESIA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

18.04.2011

Tesia przeszła pod naszą opiekę 12.04.2011 w tragicznym stanie, wcześniej błąkała się kilka dni nad rzeką w Lublinie. Jej losem zainteresował się Pan Łukasz, przez kilka dni próbował ją złapać, aż w końcu się udało. Bokserka została zawieziona do schroniska i zgłoszona naszej Fundacji. Tego samego dnia Pan Łukasz przywiózł Tesię do Warszawy prosto do lecznicy, gdzie czekał cierpliwie kilka godzin aż wykonają jej wszystkie badania, za co mu bardzo dziękujemy.
Tesia obecnie mieszka w domu tymczasowym w Warszawie.

W lecznicy wykonano jej badanie krwi, pobrano włos do badania mykologicznego oraz zeskrobinę ze skóry. W preparatach pod mikroskopem nie uwidoczniono pasożytów zewnętrznych, w dniu dzisiejszym dostaliśmy wyniki zeskrobiny, na szczęście sunia nie ma grzybicy.
Tesia trafiła do nas mocno wychudzona, z licznymi wyłysieniami i odleżynami na brzuchu i kończynach. Na pewno rodziła nieraz, w 4 pakiecie prawej listwy mlecznej jest guz nowotworowy o średnicy około 10 cm. Bokserka prawdopodobnie została wyrzucona z pseudohodowli po tym, jak ją doszczętnie wyeksploatowano, podejrzewamy, że była trzymana w ciasnej klatce ze względu na bardzo długie pazury, liczne odleżyny i guzy kulszowe.

Relacja z domu tymczasowego:

" Teśka to taka mała pociecha, cieszy się cały czas, szaleje z radości na widok każdego napotkanego człowieka. W domu jest bardzo grzeczna, nic nie niszczy, umie zostawać sama, załatwia swoje potrzeby na zewnątrz. Na jedzenie się rzuca, wcale mnie to nie dziwi kiedy na nią patrzę, taka z niej chudzinka jest. Na spacerach idealna, pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie zwraca uwagi na ujadające psy. Spuszczona ze smyczy w naszym ogrodzie skacze jak sarna, podbiega, zaczepia do zabawy, chociaż nie bardzo wie co robić, kiedy jej się rzuci patyka albo da zabawkę, chyba nikt sie  z nią nigdy nie bawił...."

Tesię czeka zabieg usunięcia guzów oraz wielkiej narośli na przedniej łapie, najpierw musi trochę przytyć. Można wspomóc Tesię adoptując ją wirtualnie lub wpłacając darowizny na konto Fundacji z dopiskiem " pomoc dla Tesi"

07.05.2011

Tesia zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie - w domu, w którym wcześniej mieszkał nasz Homer. Sunia bez problemu dogadała się z bokserką rezydentką.

" Tesia wygląda teraz dużo lepiej, sierść jest lśniąca, ładnie przytyła, jest jak zawsze wesolutka. W piątek pojechała na badanie usg, które wykazało powiększoną macicę i torbiele, niedługo czeka ją zabieg sterylizacji i wycięcia guza na listwie mlecznej."

30.05.2011

Tesia miała kilka dni temu zabieg sterylizacji, usunięto jej od razu guza listwy mlecznej, zmianę na głowie, narośl na łapie.

04.07.2011

Tesia zamieszkała kilka dni temu w nowym domu pod Warszawą, bez problemu dogadała się z bokserka rezydentką Tiną.

Relacja z nowego domu:

" Tosia jest super. Radzimy sobie z lekami, Encorton daję raz dziennie to i siusianie się zmniejszyło na tyle że wstaję tylko raz w nocy. Apetyt jest nadal ogromny ale to zrozumiałe i pewnie jeszcze potrwa. Z Tiną dogadują się super, nawet nie myślałam że tak szybko będą się bawiły i razem kładły na posłaniu. Co prawda michy nie mogą stać obok siebie, bo jednak Tosia odgania Tinę, ale myślę że to też kwestia czasu. Mamy długą linkę na spacery bo niestety nie słucha się kompletnie i nawet na smaczki nie można jej dowołać. A teraz ciekawostka, zginęło jej to wole przy tarczycy i tylko ma lużną skórę na szyi. Mnie nie odstępuje na krok i tym sposobem mam jeszcze jednego upępnionego psa."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.