STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
GORDI
Wiek: 5-7
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most

29.05.2011

Gordi został nam zgłoszony wczoraj rano, został prawdopodobnie wyrzucony z samochodu razem z suką husky w Goraszce. Bokser od piątku czekał w tym samym miejscu, być może czekał aż jego Pan wróci i zabierze go do domu? W sobotę bokser przeszedł pod naszą opiekę, zamieszkał w siedzibie Fundacji.

" Pojechałam po Gordiego po 15, nie trudno było go nie zauważyć, stał na poboczu jezdni, jechały samochody, podbiegłam do niego ze smyczką i obróżką, położył się i czekał. Miał na sobie wielką kolczatkę z kolcami skierowanymi do środka. Bez problemu zapięłam smycz i zaprowadziłam do samochodu, wskoczył, położył się i już za chwilę chrapał.

Gordi jest cudownym, wielkim bokserem o gołębim sercu, można z nim robić dosłownie wszystko, nawet się nie ruszył kiedy mu wyciągałam kolejne kleszcze, potem został wykąpany i widać było, że kąpiel sprawiła mu wielką przyjemność, wyskoczył  z wanny i rozglądał się po łazience, żeby za coś złapać i zacząć sie bawić, dostał piłkę i zaczęło sie szaleństwo, zachowywał się jak szczeniak, przy tym był bardzo delikatny. W domu potarfi bez problemu zostawać sam, nie szczeka, nie skacze na drzwi...Na spacerze ideał, idzie przy nodze, nie ciągnie na smyczy, nie reaguje na ujadające psy. Gordi chciałby sie wiecznie przytulać, być przy człowieku, zna podstawowe komendy.
Gordi pojechał dziś do lecznicy, został zachipowany i odrobaczony. Dostał też antybiotyki z powodu zapalenia krtani. Cierpliwie zniósł wszystkie zabiegi, nawet zastrzyk domięśniowy, próbował wycałować pana doktora, po czym położył się na grzbiecie i czekał na mizianko po brzuchu."

12.06.2011

Gordi zamieszkał kilka dni temu w nowym domu w Warszawie:

" Cześć:) Podsyłam na razie tylko 2 zdjęcia z wczoraj ale jutro zrobimy coś w parku! Gordi chyba zostanie Gordim, bo reaguje i chyba nie ma sensu zmieniać! Wczoraj po przyjeździe chrapał na przemian z zabawą piłką. Jest bardzo grzeczny, reaguje na komendy, przynosi piłeczkę:) Wczoraj tak się nią zajarał, że zabrał na spacer i nosił cały czas w pysku:) Niestety na spacerach powarkuje na inne psy:( Utyka trochę na tylną nogę, mam nadzieję, że to szwy po kastracji go ciągną i że to nic poważnego. W poniedziałek zdjęcie szwów i ogólny przegląd, więc dam znać! Całą noc przespał na legowisku, rano się ucieszył jak nas zobaczył :) Jestem trochę w szoku, bo to chyba pierwszy bokser, który nie ładuje się na łóżko!;) Ale może to dobrze, nie będziemy go namawiać;) Na razie jeszcze ogonek słabiutko mu lata, ale mam nadzieję, że się do nas szybko przyzwyczai. Ale poza tym 100% bokser: chrapie jak stary traktor, zaślinił całe mieszkanie i puszcza szczypiące w oczy bąki;) Postaram się jutro podesłać więcej zdjęć! Pozdrawiam, Ola"

14.08.2013

Gordi był ostatnio częstym bywalcem lecznicy, u boksera pojawiły się ataki padaczki. Leczenie niestety przyniosło skutek na chwilę, po czym ataki ponownie się nasiliły. Opiekunowie robili wszystko, że boksera ratować, ale jego stan się pogarszał.
Gordi miał prawdopodobnie zmiany nowotworowe w mózgu, przegrał walkę z nowotworem...

20.08.2013

POŻEGNANIE GORDIEGO...

"30 lipca 2013 r., po 2 latach i miesiącu, odszedł od nas Gordon. Ciężko w takiej sytuacji napisać cokolwiek sensownego. Choroba przyszła nagle, a 2 lata z Gordonem to stanowczo za mało. Uwielbiał piłki, podkradał wszystko, czym można było się pobawić. Co wieczór sapaniem oznajmiał, że zbliża się do łóżka, by zająć swoją wielką mordą pół mojej poduszki. Oglądał ze mną telewizję, czytał książki i spał w najróżniejszych pozycjach – byle blisko. Uwielbiał wodę, inne psiury, koty. Był pięknym i zrównoważonym bokserem. Naszą suczynę Molly (z SOS) nauczył bycia szczęśliwym psem. Nas nauczył wszystkiego. Był naszym człowiekiem. Serdlem."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.