STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
LENOX
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: Lecznica
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Poza opieką Fundacji
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

01.06.2011

Lenox bardzo pilnie szuka domu tymczasowego lub stałego, obecnie przebywa w lecznicy:

" Witam, zgodnie z naszą dzisiejszą rozmową telefoniczną przesyłam zdjęcia boksera z Mińska Mazowieckiego, roboczo nazwanego Lenox.
Pies jest samcem w wieku ok. 2 lat. Trafił do nas z interwencji. Został porzucony, przywiązany pod jednym z mińskich sklepów w kagańcu i kolczatce, gdzie przebywał cały dzień. Wieczorem pracownicy sklepu zaalarmowali służby miejskie i pies trafił pod opiekę lokalnego hycla. Został do nas przywieziony, ponieważ miał częściowo odgryziony ogon w stanie ropnym zapalnym, celem amputacji. Wykonano u niego zabieg wysokiej amputacji ogona w piatek 27 maja. Pies musiał być maltretowany, ponieważ początkowo reagował warczeniem, nie pozwalał się dotknąć i na widok ludzi cały drżał. Po 3 dniach dobrego traktowania nieco się uspokoił, pozwala się bez problemów wyprowadzac na spacer opiekunowi. Zdecydowanie nie nadaje sie do domu z kotami. Trudno powiedzieć, czy może przebywać z innymi psami, ponieważ się z nimi nie styka. W dniu dzisiejszym ucieszył się aktywnie na widok dziecka ok 9-letniego.
Szuka domu spokojnego, cierpliwego, gdzie będzie mógł dojśc do siebie. Nie jest sam w sobie agresywny (nie wykazuje aktywnie agresji). Bardzo boi się dotyku w okolice łopatek i szyi."

05.07.2011

Lenox zamieszkał kilka dni temu w nowym domu w Warszawie, czekamy na relację i zdjęcia.

27.07.2011

Dostaliśmy relację i zdjęcia z nowego domu Lenoxa:

" Spotkanie z Lenoxem w lecznicy trudno opisać. Pies był bardzo wystraszony i zdezorientowany. Na pierwszym wspólnym spacerze organizowanym przez lek. wet.  Panią Agatę Przetakiewicz  w okolicach lecznicy obwąchał wszystkich (żonę, syna i mnie), rozdał  jednak każdemu po kilka całusów. Do samochodu wsiadał  niechętnie, w zasadzie został do niego wciśnięty, protestował z całej psiej siły, a opuszczał go z pośpiechem. Połowę drogi spędził  wtulony w rękę lub kolano syna. Wyglądało na to, że w przeszłości zdarzyło mu się już jeździć samochodem. Na podróż do Warszawy otrzymał od personelu lecznicy z rąk swego lekarza Agaty Przetakiewicz w prezencie: koc, dwie zabawki,  szczepienie, karmę, środki do odrobaczenia, płyn przeciwko kleszczom, smycz oraz, i co najdroższe - łzy lekarza. Było to pożegnanie z psem bardzo emocjonalnym (po ludzku wzruszającym). Dziękujemy Pani dr za troskę i pomoc dla Lenoxa. W swoim nowym domu pies pozwiedzał wszystkie pokoje, zakamarki, nerwowo pił wodę, jeszcze  kilka godzin nie siadał ani się nie kładł . Niewątpliwie zestresował się tą zmianą. Dostał kojec lux - i w nim spał pierwszą noc. Później spodobały mu się też kanapa, krzesło i łóżko.
W ciągu trzech tygodni  zdążyliśmy bardzo polubić tego psa, na co on bez wątpliwości zasługuje. Posiada liczne atuty, jak każda żyjąca istota, ale ma swoje specyficzne cechy osobowości. Zdecydowanie nie toleruje kotów, z psami jeszcze nie miał możliwości się bawić. Pies nie jest sam w sobie agresywny (nie wykazuje aktywnej agresji). Już pozwala siebie dotykać w okolicach łopatek i szyi. Jest żywiołowym, wesołym psem - jak większość młodych bokserów i cudownym, wielkim szczeniakiem. Lubi spacery, niestety nie posiada umiejętności chodzenia na smyczy - ciągnie, skacze i podgryza smycz. Spacer odbiera jako wielkie wydarzenie i wszystko  jest według niego warte obejrzenia i obwąchania.
W domu uwielbia się przytulać, garnie się do nas, po psiemu delikatnie podgryza. Domaga się głaskania i jest bardzo serdeczny. Wobec ludzi obcych nie jest sprawdzony, a wobec innych psów z odległości nie wykazuje agresji. Niczego nie niszczy w domu, ale zostawiony po raz pierwszy sam w domu na dwie godziny prawdopodobnie nie był pewny że właściciele wrócą z powrotem dlatego trochę zadrapał drzwi (ale na to ma usprawiedliwienie). Został wykąpany, jednak mocno się bał i protestował,  musieliśmy więc założyć mu kaganiec (zgodnie z tradycją w naszym domu bokser zasługuje na odrębne łóżko, ale może również spać w pościeli z właścicielami dlatego powinien być czysty). Po tym „zabiegu” Lenox nie chce wchodzić do łazienki. Bokser nie sprawia problemów wychowawczych, potrafi sam zostawać w domu na kilka godzin, lubi wylegiwać się w pościeli. Nie załatwia się w domu i nie robi żadnych szkód.
Posiada też niezwykłą jak na boksera cechę - nie chrapie.
Bokser nie reaguje na imię Lenox. Ale nie chcemy zmieniać jego imienia, ponieważ szanujemy wolę Wolontariuszy. Zresztą nam też podoba się imię Lenox i zdaje się ono odpowiadać jego wyglądowi i zachowaniu. Zaczyna się już bawić – na spacerku łapie motyle, prawdopodobnie nigdy nie miał zabawek i podchodzi do nich z ostrożnością, w szczególności do tych, które piszczą. Kiedy zobaczył swoje odbicie w lustrze był bardzo zdziwiony. Wierzymy, że dojdzie do siebie – zaczęło go interesować otoczenie, robi postępy, jest młodym, miłym, choć przestraszonym psem, a tak naprawdę dużym szczeniakiem.
Wczoraj zdobył się na czyn bohaterski, dzięki któremu stał się także ulubieńcem sąsiadów. W nocy próbowano włamać się do mieszkania obok. Dzięki szczekaniu Lenoxa, które obudziło połowę kamienicy, złodziej szybko zrezygnował ze swoich zamiarów.
Dziękujemy Fundacji SOS bokserom: Pani Ali Pawlickiej i Pani Germanie Chekerjian za pomoc w znalezieniu domu dla tego cudownego Boksera, który pilnie tego potrzebował, a Pani lek. wet.  Pani Agacie Przetakiewicz za kwalifikowaną opiekę zdrowotną.
W załączeniu foto Lenoxa na działce po trzech tygodniach przeprowadzki do Warszawy."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.