STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DAGO
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT Kraków
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

07.10.2011

Dago trafił do schroniska wczoraj, jest obecnie na kwarantannie, ma około 4 lat, bedzie gotowy do adopcji po kastracji.

30.01.2012

Czy Dago przetrwa zimę....?

" Minęło lato, potem jesień, teraz jest zima, u mnie nic się nie zmienia, nadal czekam, czekam na Rodzinę, którą będę mógł pokochać, na ludzi, którzy zabiorą mnie zza krat i dadzą miłość, którą będę mógł odwzajemnić.. Jeszcze mam nadzieję, ale pomalutku zastanawiam się, dlaczego moi koledzy opuszczają schronisko, a ja ciągle tu jestem... dlaczego nikt nie chce dać mi szansy. Jestem młody, uwielbiam zabawy, najbardziej fascynują mnie kamienie i piłki, lubię pieszczoty, brakuje mi tylko człowieka... i ciepłego domku, bo teraz moją skórę przeszywa straszny mróz, niekiedy mam wrażenie, że to już koniec, że nie pokonam tego zimna, ale wtedy myślę sobie, że nadejdzie ten wspaniały dzień, kiedy ktoś mnie zabierze do swojego domu i pokocha..  wtedy w środku zimy i dla mnie zaświeci słońce... "

05.02.2012

Dago bardzo źle znosił mrozy w schronisku, nie mogliśmy go zostawić bez pomocy.

Bokser przeszedł pod opiekę naszej Fundacji, zamieszkał w domu tymczasowym u Marty w Krakowie:

"Byłam wczoraj wieczorem z Dago u lekarza, ponieważ chłopak je bardzo marnie od samego początku pobytu u mnie, (pierwszy raz widzę psiaka zabranego ze schronu, który nie rzuca sie na jedzenie - wręcz trzeba go zachęcać by jadł !!!!!). Do tej pory kładłam to na karb zmiany otoczenia, ale wczoraj wieczorem już wcale nie chciał jeść, więc pojechaliśmy sprawdzić czy wszystko jest o'key. Zwłaszcza iż Dago w XI miał zapalenie oskrzeli, a teraz też cieknie mu z nochalka.
Lekarz zbadał go dokładnie (osłuchał, sprawdził węzły chłonne, brzuch, uszy, gardło, zmierzył temperaturę) nie stwierdził nic niepokojącego - na szczęście !!! Wyciek z nosa to nawet nie katar, a efekt zmiany temperatury otoczenia - kazał dalej dawać ascorutical (daję mu go odkąd go przywiozłam) i na chwilę obecną powinno to wystarczyć. Dostał też tabletki na odrobaczenie.
Obejrzał  mosznę, bo niepokoiły mnie pęknięcia skóry - na szczęście nie są to odmrożenia i powinno wystarczyć delikatne natłuszczanie. (Dziś widze już poprawę).
Co do łap to mamy je myć w szarym mydle, na spacery bucik.
Dago utyka czasami na prawą przednią łapę - myślałam , że to z powodu uszkodzenia poduszki, która po spacerze (bez buta) krwawiła, ale ta rana już sie podgoiła odkąd spaceruje w butach. Okazało sie, że Dago ma szeroką szramę - musiał gdzieś tę łapę głęboko przeciąć i prawdopodobnie uszkodzić ścięgno.
W stosunku do mnie Dago nie wykazał cienia agresji - dziś doszliśmy do "końcowego etapu" - pozwolił mi zaglądnąć do gardła (choć wczoraj gdy próbowałam otworzyć mu psyk miał wyrażnie niezadowolona minę mówiącą : zostaw mnie w spokoju. Więc wczoraj dałam mu spokój, dziś już nie było tej reakcji na próbę otworzenia mu pycholka, więc wiem, ze gardziołko nie jest czerwone !!) Jedynie co jeszcze widzę, że nie pozwoli to odebrać sobie kamienia (choć zabawki oddaje bez problemu ). Kamień jest dla niego taka zdobyczą, że pilnuje się MASAKRYCZNIE - raz wrócił ze spaceru z kamieniem i był problem , ale wtedy jeszcze chętnie jadł pasztecik , dzis nie byłabym w stanie odebrać kamienia a sam "nie zamienił by" go."

22.03.2012

Opiekunka Dago podjęła decyzję, że Dago zostanie u niej na stałe.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.