STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
OGRYZEK/OMAR
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

04.03.2009r. Ogryzek zamieszkał w nowym domu w Krakowie :)

 

Ogryzek biegał po jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Krakowie (Rondo Barei). Złapany trafił do schroniska na obserwację w kierunku wścieklizny.
Po obserwacji został umieszczony w pojedynczej budzie, ponieważ próba umieszczenia go w boksie ogólnym nie powiodła sie.
Nie atakował współtowarzyszy z boksu, ale gdy po kilkunastu minutach pielęgniarz zajrzał co sie dzieje w boksie, zobaczył szereg psów stojących nieruchomo pod ścianą i naszego boksia dumnie spacerującego przed nimi. Ogryzek po prostu ustawiał wszystkich ...
Wobec ludzi jest spokojny, ale zachowuje dystans.
Jest wykastrowany.
18.01.2009r
Ogryzek, teraz Omar, został zabrany przez nas do hotelu.
Opis wolontariuszki:
"W samochodzie był bardzo grzeczny. Zamieszkał w boksie najbliżej pieca. Mimo iż jest to najlepszy hotel w okolicy Krakowa - uważam, że nie są to warunki dla boksera w zimie.
Zawiozłam Omarowi koce i polar oraz miski na stojaku. Jutro kupię mu worek specjalistycznej karmy, by go troche odkarmić.
Pies jest bardzo, bardzo chudy, na moje oko ma jakieś 13 kilo niedowagi. Jest dużym, masywnym bokserem (tzn. jak sie go odkarmi, to taki bedzie ) -docelowo jakieś 38 - 40 kg.
Jesli chodzi o charakter - jest łagodny - obejrzałam mu uszy, zęby, ani mruknął. Wykonuje podstawowe komendy: siad, łapa ,zostan na miejscu. Ale równocześnie jest bardzo uparty i wymaga odpowiedniego, łagodnego i konsekwentnego prowadzenia.
Jest bardzo czystym psem - do tej pory ani raz nie nabrudził boksie.
Do innych psów nie wykazuje agresji, ale zaciekawienie, powiedziałabym,taką szczeniacką ciekawość.
Myślę,że nie nadaje sie do rodziny z małym dzieckiem ,bo jest taki nieostrożny i żywiołowy, ale do starszych dzieci jak najbardziej."
03.05.2009r. Opowieść o Omarze
POCZĄTEK
To jest nasz wspólny początek. Dwa miesiące temu odeszła za Tęczowy Most nasza 10 letnia bokserka Etka. Smutno nam było bardzo. Dom opustoszał.
Postanowiłam ja, Mama, zaadoptować jakąś sierotę. Student Syn też przyjął propozycję z entuzjazmem, najdłużej opierał się Tato, ale on już taki jest. Opiera się, a potem wstaje w nocy i idzie na spacer, dba o jedzenie.
Myśleliśmy o dziewczynie bokserce, takiej jak Etka, ale stało się tak, że wzięliśmy Omara. I jest z nami.
Miał 13 kilogramów niedowagi. Pochłaniał jedzenie w takim tempie, że baliśmy się, czy się nie udławi - teraz już jest lepiej - je zdecydowanie wolniej. Zaokrąglił się, już nie oglądają się ludzie za nami na ulicy, wcześniej wyglądał jak szkieletor. Był na pewno szkolony. Wiele rzeczy zapomniał, ale ćwiczymy. Robi to chętnie i widać, że coraz więcej sobie przypomina. Zostaje sam w domu, jak idziemy do pracy. Widać, że ma osobowość i mocny charakter, ale jest inteligentny, szybko się uczy. Mam nadzieję, że będzie nam ze sobą dobrze.
Małgorzata Jantos

PS.
Od paru dni z namysłem układamy naszą trasę spaceru. Przechadzamy się przed domem zaprzyjaźnionej pani profesor Cz. i jej męża. Ich bokser umarł pół roku temu. Chodzimy sobie z Omarem pod ich oknami. Znają historię Omara. Pan domu "już zmiękł" i wszedł na stronę www.bokserywpotrzebie.pl , pani jeszcze się zastanawia, ale my nad tym popracujemy.
17.10.2009r.
Dostaliśmy powakacyjny list od Rodziny Omara:
„W te wakacje Omar był z nami po raz pierwszy przez dwa tygodnie w górach. Bokser wykazał się świetną kondycją. Przemierzaliśmy szlaki górskie. Zdobywaliśmy schroniska. Omar sam, bez smyczy, biegał po łąkach i górach.
Podróże z psem są zupełnie inne niż samotne. Mają głębszy sens, to tak jakby zdwojone przebywanie z naturą: tą naszą – zaprzyjaźnioną i tą nieco dalszą, która odkrywamy.
Niekiedy Omar przypominał naszą zmarłą Etkę.
Fajnie jest mieć psa.”


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.