STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KIRI
Wiek: 3-5
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Poza opieką Fundacji
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most

20.11.2011

Kiri została przyprowadzona do schroniska przez pana, który twierdził, że ją znalazł. Ma ok. 5 lat, jest zaniedbana, z guzami na listwie mlecznej. Jest drobna i nieduża. Sierść matowa, przerzedzona, ślady na łokciach po"twardym" posłaniu.

Relacja wolontariusza:

"Na pierwszym spacerze spokojna,  ale bardzo smutna. Szybko ufa, po chwili  przytulała się do wolontariuszy. Umie 'siad", "daj łapę". Na psy nie rzucała się, nie warczała, obserwowała. Na widok dzieci machała ogonkiem, ale nie było bezpośredniego  kontaktu. Przechodziła obok klatek, w których szczekały dorosłe psy i szczeniaki, obwąchiwała, przechodziła  spokojnie. Są to spostrzeżenia z pierwszego kontaktu."

17.12.2011

Kiri nadal szuka domu:

" Kirusia jest posłuszną, zrównoważoną bokserką. Sunia ma katar, trochę kaszle, aktualnie dostaje antybiotyk, zastrzyki przyjmuje spokojnie. Kiri czeka sterylizacja, przed zabiegiem zostanie pobrana krew do badania. Sunia wygląda znacznie lepiej, ma dobry apetyt, pozwoliła sobie dosypać do miski, a na polecenie "zostań", została na posłaniu, tylko patrzyła bardzo smutno.  Kiri ładnie chodzi na smyczy (była ze mną dwa razy na spacerze), z kociakiem przywitała się, w lesie spotkaliśmy inne psy, nie było żadnej agresji. Podbiła moje serce całkowicie. Nie wzruszam się tak łatwo, ale nie mogę powstrzymać łez,  kiedy pomyślę o niej, jeszcze czuje jej ciepło, kiedy tuliła się do mnie, wzrok, kiedy wychodziłam z pomieszczenia, uważne i pytające spojrzenie na spacerze, w którą stronę idziemy...?"

27.12.2011

Kiri zamieszkała w domu tymczasowym w Olsztynie.

Relacja opiekunki:

"Kirusia po kwarantannie trafiła do domu tymczasowego. Leczenie silnej infekcji dróg oddechowych ciągnie się do dzisiaj. Miała zmieniany antybiotyk, który pomógł, katar i kaszel powoli, ale ustępuje. Zapełnia się teczka z jej badaniami ekg, usg jamy brzusznej, rtg płuc, dwukrotne badanie krwi ( w odstępie 8 dni) .
Jeżeli lekarz zadecyduje, to po Świętach przejdzie zabieg sterylizacji, a potem czeka ja bardziej skomplikowany i bolesny, obie listwy mleczne muszą być usunięte, ze względu na guzy. Wyniki wskazują na bardzo duże zaniedbanie i wyniszczenie organizmu, ale sunia nie ma przerzutów. Sunia dostaje „Golden eagle” z ziemniakami, preparaty witaminowe i regenerujące, także dodatki domowe, które mają wzmocnić jej organizm.
Sunia mieszka teraz z terierkiem i bokserką. Toleruje psy, ale jest zazdrosna o zawartość miski i głaskanie. Jest czysta, nie zdarzyło się , by nabrudziła, zostaje sama, nie niszczy, nie szczeka. Śpi na swoim posłaniu, nie ma zwyczaju wymuszać wejścia na łóżko. Jest kochaną, mądrą sunią, która bardzo stara się, by ją pokochano. Najmniejsza zwrócona uwaga (chodzi o cudzą „michę”, czy warczenie na moje psiaki, gdy podchodzą do mnie), zaraz przeprasza, podaje obie łapki. Na spacerach jest posłuszna, nie interesują ją szczekające psiaki. Całą uwagę skupia na człowieku, jest ukierunkowana na człowieka, całą sobą prosi o miłość. "

22.03.2012

Walka o chorego psa jest zawsze trudna. Pojawiają się chwilę zwątpienia, ale też wielkiej nadziei. Lecz przychodzi moment, kiedy wszystko jest przesądzone, kiedy nie możemy nic zrobić, czujemy się słabi... Ale staramy się dalej - dla naszego psa, najlepszego przyjaciela. Pomagamy ulżyć w cierpieniu, spędzamy  z psem jeszcze więcej czasu. Tak robiła Jagoda, która była przy Kiri do ostatnich chwil. Walczyła, dodawała sił, opiekowała się... Niestety, nie udało się uratować Kiri. Teraz jest za Tęczowym Mostem z innymi czworonożnymi przyjaciółmi. Pozostał smutek, pustka, ale też pewna ulga, że Kiri już nie cierpi. Bardzo dziękujemy Jagodzie za jej oddanie, za to, że Kiri mogła poczuć się kochana i że nie odeszła w samotności

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.