STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KARAT
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

09.01.2012

Karat ma czas do jutra, jutro trafi na ulicę!!!

Karat błąkał się po osiedlu bloków w obroży i smyczy, został zauważony przez Pana, u którego przebywa już 2 tygodnie. Tymczasowy opiekun wykonał ogłoszenia w lokalnej gazecie i telewizji, jednak właściciel nie odnalazł się. Rodzina bardzo pokochała Karata, ale ze względu na stan zdrowotny Pana, bokser nie może zostać tam na stałe. Opiekun w środę jedzie do szpitala na operację, mamy 1 dzień, aby znaleźć Karacikowi dom stały lub choćby tymczasowy, inaczej trafi na ulicę (schronisko jest przepełnione i nie przyjmie boksera). Karat uwielbia dzieci, jest wielkim pieszczochem. Błagamy o pomoc w znalezieniu choćby domu tymczasowego.

14.01.2012

Karat przeszedł pod opiekę naszej Fundacji, zamieszkał w domu tymczasowym w Częstochowie.

Relacja z domu tymczasowego:

" Karat powoli zaczyna się przyzwyczajać do nowego miejsca, chociaż jest mu ciężko, bo ostatnie trzy tygodnie spędził u pana, który znalazł go wychudzonego, błąkającego się po osiedlu. Jest niezwykle grzeczny, od razu widać, że był domowym psem. Wie, co znaczy siad, na spacerze reaguje na "poczekaj", a na widok smyczy i słowa "dwór" od razu zaczyna chodzić mu jego krótki ogonek. Uwielbia kontakt z człowiekiem, w domu jest nieodłącznym kompanem wszystkich czynności, taki mały słodziak i przylepa z niego, bez cienia agresji. Na razie zostawał na krótko w domu, ale nie szczeka i nie niszczy. Na smyczy chodzi bardzo ładnie, jedynie, gdy zobaczy małego psa potrafi pociagnac, bo za nimi nie przepada. Obecnie ma chore uszka, ciągle  nimi potrząsa i się drapie, ale był już u weterynarza i dostał kropelki z antybiotykiem. Z trudem dajemy radę mu zakrapiać, nie chce dać sobie dotknąć, bo tak go chyba boli. Ale wszystko jest na dobrej drodze do wyzdrowienia.
Jedyne, co mnie martwi to jego smutne oczęta wypatrujące kochającego domku. Jestem pewna, że go znajdzie, bo nie sposób nie pokochać takiego pieszczocha."

29.01.2012

Karat nie mógł dłużej mieszkać w domu tymczasowym w Częstochowie, bokser przyjechał do Warszawy i zamieszkał w DT u Ani, która mimo wielkiego bólu po stracie Amisza, postanowiła pomóc kolejnemu bokserowi.

Ania przyjechała z bokserką Wenta (Colą) do siedziby Fundacji, tu psiaki zapoznały się i bez problemu dogadały po czym razem pojechały do domu.

Relacja Ani:

"Karat szybko odnalazł się w nowym otoczeniu i zakolegował z boksiową rezydentką Colą. Chociaż ma jeszcze problemy z jedzeniem (napewno tęskni) i protestuje przy zakraplaniu uszu to jest bardzo żywiołowy i milusiński. Cały czas merda ogonkiem i uwielbia jak się go głaszcze i czochra. Domaga się tego szturchając pyszczkiem i miziając swoimi zaślinionymi faflami.
Boksio na spacerach jest bardzo energiczny a w domu zachowuje się jak książe, porusza się z gracją i gardzi jedzeniem innym niż gotowany kurczak. Karat vel. książe chętnie bawi się z dziećmi  i nie przejawia agresji (nie lubi tylko listonosza). Bokser czeka na swojego człowieka dla którego  będzie przyjacielem na dobre i na złe."

01.11.2012

Ania, opiekunka Karata podjęła decyzję, że już nie odda boksera :-)

Karat ma niestety problem z uszami, które trzeba regularnie czyścić i leczyć oraz alergię pokarmową, musi jeść specjalistyczną karmę weterynaryjną.

Karat ma obecnie nowego kolegę tymczasowego, Alpiego którego przyjął bez agresji i zazdrości.


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.