STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KARMELEK
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT Bydgoszcz
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

15.01.2012

Dwumiesięczny Karmelek trafił pod naszą opiekę wczoraj razem ze swoja mamą, bokserką Gają. Psiaki zostały odebrane właścicielowi podczas interwencji Pogotowia dla Zwierząt i przekazane naszej Fundacji. Karmelek i jego mama Gaja mieszkały w brudnej i zimnej szopie, były zaniedbane i niedożywione.

Karmelek trafił do lecznicy, boksetek jest mocno wychudzony, nie ma szczepień, nie był przez właściciela odrobaczony.

Karmelek zamieszkał w domu tymczasowym w Fordonie u Pani Teresy i Pana Piotra, którym ślicznie dziękujemy za całodobową opiekę nad maluchem.
"Karmelek to taki mały terrorysta, który nie lubi samotności, chodził za nami krok w krok. Uwielbia kontakt z człowiekiem, najpewniej czuje się położony na męskim brzuchu, wtedy zamyka oczka i zasypia. W nocy płakał, nie chciał leżeć w swoim posłanku, więc mieliśmy wybór, albo nieprzespana noc z marudzącym dzieciaczkiem lub sen z małym w łóżku, wybraliśmy drugą opcję. Spaliśmy do 10:00. Karmelek dostaje zmieloną pierś z kurczaka, kilka razy dziennie w małych porcjach. Wszystko zjada  w mgnieniu oka, taki z niego mały głodomorek. Jest bardzo pociesznym szczeniakiem, na pewno rozkocha w sobie nowych opiekunów"

18.01.2012

Karmelek zamieszkał w domu tymczasowym u Ali w Koninie, od razu próbował zaprzyjaźnić się z bokserem rezydentem Kapslem, który na początku  nie był zachwycony obecnością malucha ciągle go zaczepiającego, ale w końcu go zaakceptował.

Relacja Ali:

"Karmelek jest już u mnie trzeci dzień i wydaje się nam, że znacznie urósł:)
Kiedy przyjechał do nas, nie mogłam uwierzyć, że tak malusieńki szczeniak może być tak wychudzony. Żebra na wierzchu, wyglądały jak harmonijka, kości biodrowe sterczące jak dwa radary. Wygląd przerażający!!!
Jedzenia nie zjada,  tylko wchłania z prędkością światła, gdyby mógł zjadły pokarm razem
z miską - gdyby tylko była bardziej zjadliwa. Dajemy mu pięć posiłków dziennie w małych ilościach. Lodówka, to jego drugi przyjaciel, ciągle przy niej chodzi i wywąchuje jedzenie, a w wolnej chwili zabawa, zabawa i zabawa, do której zachęca niezbyt skutecznie  rezydenta Kapselka. Ogonek
z pędzelkiem na końcu stale w pełnym obrocie.
Karmelek poczuł się już u nas pewnie i bezpiecznie, więc i nawet parę razy zdarzyło mu sie szczeknąć:)  To bardzo wesoły i żywy szczeniaczek, który oczywiście musi zasypiać przytulony do człowieka, wtedy wzdycha sobie i pokazuje brzuszek. Charakterek czysto boksiowy, czyli najlepiej na rączkach u pani lub pana:).
Wczoraj został odrobaczony, dostał od pani weterynarz własną książeczkę zdrowia, a za trzy dni będzie miał pierwsze szczepienie.
Bardzo ważna informacja!!! Karmelek przepięknie chrapie:)"

24.01.2012

Karmelek zamieszkał w nowym domu w Lubaczowie.

Relacja z nowego domu:

"Witam,
W sobotę nasza rodzina powiększyła się o małego cudnego szkraba, Karmelka, który u nas otrzymał imię Hektor. Droga do domu była spokojna, maluszek zasnął prawie natychmiast i praktycznie przespał całe 500 kilometrów - anioł, nie pies ;) w domu najpierw przywitał się z dziewczynami a dopiero później obwąchał wszystkie kąty... baliśmy się, że będzie płakał w nocy ale pięknie spał na swoim posłanku od 22 do 6 rano. Uwielbia być blisko człowieka, przytula się, wdrapuje na kolana, chodzi za nami krok w krok, zasypia w każdej pozycji :) jest przesłodki, przekochany i baardzo mądry. Zaczyna się rozkręcać i pokazywać co potrafi, a potrafi pięknie szczekać, donośnie domagać się wypełnienia miski i chrapać tak, jak tylko boksie potrafią.  Dzisiaj byliśmy u weterynarza i młody został zaszczepiony (zastrzyk nie zrobił na nim żadnego wrażenia ;)) Jest jeszcze bardzo chudziutki ale apetyt mu dopisuje więc myślę, że szybko nadrobimy. Pozdrawiam."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.