STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TAURA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
20.03.2009 r. Taura ma swój dom :)

 

 

Taura w marcu skończyła pół roku. Jak każdy szczeniak, zwłaszcza bokser, jest pełna energii i kocha zabawę. Nie była szkolona, szuka domu, w którym opiekunowie poświęcą czas na wychowanie i ułożenie suczki.
Taura uwielbia dzieci. Przyjaźnie odnosi się do psów, natomiast ignoruje koty.
Sunia ma aktualną książeczkę zdrowia, w niej wszystkie szczepienia, była odrobaczana. Przeszła nużycę, ale teraz jest zdrowa. Ma ślady na skórze z pobrania zeskrobin, które już zarastają.
Przed wydaniem sunia zostanie wysterylizowana.
25.03.2009r.
Udało się, Taura trafiła do nowego domu. Właściciele są w niej zakochani po uszy, okazują wiele cierpliwości i uczą wszystkiego od początku. Na szczęście sunia jest bardzo pojętna i w mig łapie lekcje:
"Oczywiście jesteśmy zakochani w naszym nowym piesku. Co chwilę wychodzimy na spacerki, aby przyzwyczaić psinkę do załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz. Taura nie potrafiła niczego, ale bardzo szybko się uczy. Co rusz nas zaskakuje, jest bardzo pojętna. Jest u nas dopiero jeden dzień i nie wymagamy od niej dużo."

Taura jeszcze nieśmiało podchodzi do świata zewnętrznego, za to w domu - istny pieszczoch, nic tylko by się tuliła:
"Rano była na długim spacerku i bała się otwartej przestrzeni. Dopiero po pewnym czasie odważyła się trochę poszaleć. Ale cały czas pilnowała pana. W ogóle w domu nie odstępuje nas na krok. Jak siadamy na fotelu, to natychmiast wchodzi nam na kolana i zasypia."

Stan jej zdrowia wciąż nie jest idealny, ciągle cierpi na grzybicę skóry. Istnieje jednak nadzieja, że dzięki opiece nowych właścicieli, pełnej ciepła, serdeczności i miłości, wkrótce będzie w pełni zdrowa, a czas rekonwalescencji minie szybko:
"Już ma swoje łóżeczko obok naszego. W nocy chrapie jak stary dziadek, tak smacznie śpi."


17.09.2010r. - list z domu Taury:

Witam Was Dziewczyny :)

Przepraszam, że tak dawno nie było od nas żadnej wiadomości ale same wiecie jak ten czas szybko leci, a jeszcze jeśli tak jak ja połowę życia spędza się na morzu to jeszcze szybciej.
Taurusia za parę dni będzie miał już dwa lata!
Wyrosła na śliczną Bosię i jesteśmy cały czas w Niej zakochani oczywiście z wzajemnością.
Jest jak na bokserkę "w miarę" grzeczna ale oczywiście zabawa to jej
główne zajęcie :)
Jest tez posłuszna i potrafi dużo rzeczy, które każdy "mądry" piesek powinien potrafić.

Na przełomie lipca i sierpnia była z nami, z moją żoną i ze mną, na wakacjach na jachcie.
Był to jej pierwszy tak długi pobyt poza domem. Trochę obawialiśmy się tego wyjazdu bo strasznie bała się wody i pierwsze wejście na pomost i jacht było dla niej wielkim przeżyciem i oczywiście uciekała od nich jak najdalej, ale po paru godzinach zaskoczyła nas bardzo, zaczeła poruszać się sama po jachcie coraz pewniej i nawet odważyła się wyjść na pokład.
Po paru dniach była juz "prawdziwą żeglarką" :)
Do wody też sie powoli przekonała, chociaż pływanie nie najlepiej jej wychodziło.
Dupka opadała na dół i przednie łapy robiły "trzepanie" wody i oczywiście bez asysty zakończyłoby sie to tragicznie. Ale dzięki specjalnemu kapoczkowi dla piesków (spadek po Sabci) nabrała większej odwagi i jej ruchy w wodzie stały się już bardziej pewne i skoordynowane.
Gdziekolwiek przypłynęlismy Taurusia od razu zdobywała serca wszystkich żeglarzy, a szczególnie dzieci.
Wakacje były udane, a na dowód tego wysyłam Wam parę naszych zdjęć.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.